FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 15612 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Książeczka Mieszkaniowa - Premia Gwarancyjna 
[powiadom znajomego]    
Autor "Książeczka Mieszkaniowa - Premia Gwarancyjna"   

krytykant
 Wysłana - 24 sierpień 2006 17:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Własnie zlikwidowałem książeczkę mieszkaniową wydawaną niegdys przez PKO BP, od 1988 roku regularnie wplacano na nią po 5 zł co miesiąc. Początkowo większe kwoty, nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie, bo książeczka lezy aktualnie w banku. Poszedłem dzisiaj wypłacić pieniądze. Liczyłem na premię gwarancyjną, ktorą dostaje się przy budowie domu. Złozyłem odpowiednie dokumenty, dotyczące zaawansowania budowy itp. I ****a przy kwocie 560 zl naliczyli mi 1200 zł premii gwarancyjnej z przełomu 18 lat. Czy to jest ****a normalne? Proszę zorientowane osoby o jakieś głębsze informacje.

Nie chę tutaj spamu, bo jestem nazbyt w****iony zeby czytać ******ły. Kto sie orientuje niech pisze. Moze ktoś juz likwidował swoją książeczke?

Bez gwiazdy nie ma jazdy.

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 24 sierpień 2006 17:47      [zgłoszenie naruszenia]

co jest? to, że to jeden z większych przekrętow w naszym kraju.

przykład mojej Mamy.

30 lat temu, w 1976 roku dokonała wpłaty rownowartości 20 pielęgniarkich pensji (był to tzw. pełny wkład).

dziś (a konkretniej tydzień temu) wartość wkładu wynosiła 26,40 zł, odsetki za 30 lat to 432 zł, natomiast prema gwarncyjna to 16000 zł.
łącznie w przypadku zakupu mieszkania, domu, lub też budowy do odebrania jest 16500 zł.

przyjmijny, ze pensja pielęgniarska wynosi obecnie 1000 zł, jest to 16 pensji.
a więc przez 30 lat oszczędzania moja Mama straciła 4 pielęgniarskie pensje.

i teraz moja teoria - że to jest wał w świetle prawa, to chyba każdy już wie.

ale, pieniędzmi zarządzał PKO BP, stąd też, wg mnie, przy prywatyzacji tegoż banku pewna ilosc akcji powinna przyslugiwać właścicielom książeczek mieszkaniowych.

Znawca -

krytykant
 Wysłana - 24 sierpień 2006 17:50      [zgłoszenie naruszenia]

no to 16500 zł to nie 1200 zł, czy istnieje szansa ze jezeli wytocze sprawe bankowi to wygram??

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 24 sierpień 2006 17:52      [zgłoszenie naruszenia]

a 18, to nie 30 lat
i pelny wklad też ma swoją wartośc

nie wiem, czy coś wygrasz. możesz spróbować.
my zostawiamy tą książeczkę,

Znawca -

krytykant
 Wysłana - 29 sierpień 2006 17:21      [zgłoszenie naruszenia]

****a mać rozbój w biały dzień!!
miałem wkład w wysokości 520 zł, naliczyli mi premii gwarancyjnej 218 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wieksze były koszty związane z załatwianiem papierów !!!!!!!!!!!!!!!!!!

napisałem wyzej ze 1200 zł premii gwarancyjnej było. To są pieniasze z wkładem, z premią i z odsetkami z 18 lat. No żesz ****a

Powiedzcie mi czy to jest normalne??????????

Zmieniony przez - krytykant w dniu 2006-08-29 17:22:43

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 29 sierpień 2006 20:50      [zgłoszenie naruszenia]

też miałem taką książeczkę założoną, było na niej jakieś 700 zł wpłacone. wpłaty nie były regularne.
Debilizmem było to, że nie dało się sprawdzić stanu książeczki.
z rodzicami stwierdziłem, ze dużo na niej nie będzie- max 1000 zł, więc postanowiłem ją zlikwidować, jak się okazało było na niej niecałe 3000 zł- ku mojemu wielkiemu zdziwieniu

krytykant
 Wysłana - 30 sierpień 2006 17:04      [zgłoszenie naruszenia]

z premią gwarancyjną czy bez??

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 30 sierpień 2006 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

chyba z premią

krytykant
 Wysłana - 31 sierpień 2006 17:56      [zgłoszenie naruszenia]

chyba? czy ksiazeczka była realizowana przy kupnie mieszkania, bądz budowie domu?

VLAD.IV
 Wysłana - 1 wrzesień 2006 10:12      [zgłoszenie naruszenia]

jak kupowałem mieszkanie, zebrałem chyba po rodzinie z 7 ksiązeczek... na wszystkich naprawde konkretne wkłady.... suma wyniosła jakieś 67 tys zł a wkłady pierwotnie wystarczyć miały na mieszkanie.. tzn każdy jeden z tych wkładów

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

vuh
 Wysłana - 25 kwiecień 2008 17:14      [zgłoszenie naruszenia]

Posiadam książeczkę mieszkaniową i kupiłam z chłopakiem mieszkanie, nie jesteśmy w związku małżeńskim.Wiem, że nie obowiązuje mnie premia gwarancyjna w trakcie likwidacji, ale czy zostaną wypłacone odsetki?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Książeczka Mieszkaniowa - Premia Gwarancyjna

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Renta inwalidzka | Czy pracodawca płaci wyprawke gdy pracownik idzie do wo | sprowadzanie samochodów z usa | Rubikkon - nowe internetowe pismo polityczno-kulturalne | Olimpiada Ekonomiczna PTE | Dotacje z Unii na remont zabytków | Potrzebna bardzo pilnie pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!! | Na początek 10tyś zł | Mały Słownik Polityki | licencjat | Problem z Prawem Co robidz | dostałem wezwanie... | Młodzież Wszechpolska | O paranojach w konstytucji... | Pytanie !! | alimenty | moda męska | podgladanie | podglądanie | tajemniczynick | obciąganie | sandra | herbuś | szczupak | yogi | -__- | historia kopcuszka | kiepscy | jak wstawiac gify | opis łazienki | chudini | chudini3 | bezrobotny | __ | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.