FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1464 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Którą drogę wybrać? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Którą drogę wybrać?"   

dbsciak
 Wysłana - 4 luty 2006 20:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam! Bardzo proszę o poradę bo już sam nie wiem co mam robić.
Otóż mam 20 lat i 21 lutego kończę odbywanie zasadniczej służby wojskowej.
Służbę tą odbywam w moim rodzinnym mieście (powrót z przepustki zajmuje mi
ok.15 minut spacerkiem). Już na początku (pierwsze 2 miesiące byłem na szkółce kierowców w Ostródzie) postanowiłem że zwiążę swą przyszłość ze służbą wojskową. Chciałem iść do szkoły podoficerskiej lecz nie miałem wymaganej matury. Teraz już mam świadectwo dojrzałości (zdałem je na początku stycznia) i złożyłem podanie o nadterminową służbę wojskową z myślą o kursie podoficerskim który zacząłby się chyba dopiero we wrześniu i trwałby 6 miesięcy (do lutego) więc praktycznie ten cały rok musiałbym się zadowalać marnymi pieniędzmi jakie bym zarabiał jako żołnierz nadterminowy. Drugie wyjście to wstąpienie do korpusu starszych szeregowych zawodowych co wiąże się z pensją ok. 1300 zł na rękę oraz wszystkimi dodatkami takimi jak 13-stka, mundurówka itp. lecz nie daje szans na szybki awans ponieważ z tego co się dowiedziełem to szeregowy zawodowy może zostać podoficerem dopiero po wystawieniu jakiejś opini która z kolei może być wystawiona najwcześniej 6 miesięcy przed ukończeniem kontraktu. Dodatkowo usłyszałem że z tymi kursami podoficerskimi jest bardzo ciężko i dostać się na nie można jedynie mając dobre znajomości w tych szkołach a ja niestety takich nie mam. Może mi ktoś doradzi co mam robić bo sam już nie wiem. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Nowieńkij
 Wysłana - 4 luty 2006 21:38      [zgłoszenie naruszenia]

Niestety, taka smutna rzeczywistość. Nie tylko w wojsku.
Chcesz zostać, to i zawodowy szeregowy dobry. Wyrobisz sobie układ - może się uda wyżej.

Próbuj, nic nie tracisz.

Lecz kiedy nadejdzie godzina powstania, magnatom lud ucztę zgotuje,
muzykę piekielną zaprosi do grania, a szlachta niech wtedy tańcuje.

schranz
 Wysłana - 26 luty 2006 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

ja cie kreci wojsko to idz, wojsko nie zbankurtuje, wyplata jaka jest taka jest, ale jest na czas :)gorzej jak cie wysla do jakiegos iraku hehe niby dobrowolne ale wiadomo jak to jest

Bregalad
 Wysłana - 26 luty 2006 17:50      [zgłoszenie naruszenia]

jednemu gorzej 2giemu lepiej jak miala w zwyczaju pisac mi moja pani od polskieo "falszywe uogulnienie"

};-) ****SFD FIGHT CLUB**** };-)
bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa
[http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981] -strona klubowa (przylacz sie)

schranz
 Wysłana - 26 luty 2006 18:18      [zgłoszenie naruszenia]

chyba uogólnienie

Bregalad
 Wysłana - 26 luty 2006 18:54      [zgłoszenie naruszenia]

a no wlasnie widzialem ze cos tu nie gra

};-) ****SFD FIGHT CLUB**** };-)
bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa
[http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981] -strona klubowa (przylacz sie)

pitbul242
 Wysłana - 22 kwiecień 2008 10:55      [zgłoszenie naruszenia]

wiecie moze cos na temat kursu 3mies.na podoficerke. czy sa egzaminy i jak to wszystko wogóle wyglada. piszcie .

minner
SZPIEG
 Wysłana - 22 kwiecień 2008 12:06      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.jednostki-wojskowe.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=26]

zerknij tu , są tam podane dane na temat ubiegania się do szkół podoficerskich, napisane jest także że zołnierze nadterminowi taką szkołę zaliczają w 3 miesiące.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

TankAbbot
 Wysłana - 6 maj 2008 18:03       [zgłoszenie naruszenia]

Autorze. Wiem, że zakładałeś posta dwa lata temu, ale bardzo ciekawi mnie jak to rozegrałeś. Jeśli tu jeszcze zaglądasz to odpowiedz czy poszedłeś do wojska na zawodowego?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Którą drogę wybrać?

Warto przeczytać: AON czy WAT? | GIGN (Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale) | co to jest ? | Repliki współczesnej broni palnej | Kto lubi duzy sprzet polecam. | grom | pytanie o giwery | powojenne rupiecie | US Army Rangers | po studiach | Myślistwo... | Bomby, broń, sprzęt, wybuchy... | Liryka wojskowa | ogromna prośba o zdjęcia | Zezwolenie | wesołych świąt | zdjecia gwiazd | jorrgus | zwi | Kobiety lubia koksów | antywirus | firewall | więznienie | podryw na ulicy | httpwwwyoutubecomwatchv=8ZBkTM ATRs | hernegild | Frisqn | agnes0696 | wolny dom | seks gdzie | problemy z logowaniem w orange | komisja wojskowa | kod ograniczeń nokia 6303ci | 18559735 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.