FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12555 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kto z was gra na gieldzie ?? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kto z was gra na gieldzie ??"   

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 11:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Siemka

Z racji ze gram na Gieldzie Papierow Wartosciowych jestem ciekawy ile osob z forum takze bawi sie w cos takiego.... Chcialbym poznac wasze opinie na temat gieldy i jakie macie na niej sukcesy...

Moze zaczne od przedstawienia mojego portfela akcji:

- NETIA (znikomy % mojego portfela)
- MILLENIUM (inwestycja dlugoterminowa jakies 40% portfela)
- TPSA (czekam na pewien poziom i wyprzedam te akcje , zamulona spolka, ok 25% portfela)
- LUBAWA (takze inwestycja na dluzszy termin okolo 30% portfela)

Niedawno bardzo sie sfrajerzylem gdyz mialem troche RAFAKO zakupionego za 30,50 pare miesiecy temu, przez dlugi czas papier ten spadal i krazyl w okolicy 32 zl, i ostatnio juz nie wytrzymalem i sprzedalem po 31,85 zl , po tym jak sprzedalem w ciagu ostatnich dni wywindowali go nawet ponad 34 zl :-/ grrrrrrr

Aha kapitalem jakim obracam na GPW to okolo 10 tys zl. Wiem ze nie jest to duzo, a gielde traktuje bardziej jako zabawe niz sposob na zycie, przynajmniej narazie

czekam na wasze doswiadczenia i wasze portfele

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -

Jaguar
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 14:02      [zgłoszenie naruszenia]

Włączam powiadomki, bo też zamierzam zacząć inwestować.

Gdzieś na nagrobku:
'Jeśli uważasz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia, to się ze mną zamień'

speedboy
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 16:16      [zgłoszenie naruszenia]

mając 10 tys zł polecałbym bardziej giełde obrotu walutami - FOREX
osobiście bawiłem się tym kiedyś i różnie to bywało,ale są tacy ktorzy oscylują przy 20% miesięcznie , więc jest to całkiem fajna sprawa,oczywiście zarówno Forex jak i GPW wymaga dużego doświadczenia i jeszcze większej wiedzy,nie ma co liczyć na szybki zysk bez kilku bankructw
Polecam [www.oanda.com] - jedna z najlepszych platform obrotu walutą,oczywiście na początek polecam grę na demo (wirtualnych pieniądzach) acha i mówiąc "na początek" mam na myśli ...12-24 miesiące
pozdrawiam!

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

to fakt ze GPW to nie takie szybkie pieniadze....

jednak duzo zalezy od charakteru czlowieka, ja np. naleze do takich ze chocbym mial trzymac akcje 3-5 lat to nie sprzedam ich ponizej ceny zakupu..

no i np. miedzy innymi nadal kisze 100 akcji TPSA ktore kupilem przed dywidenda za 22,40 zl, niestety po przyznaniu prawa do dywidendy z ktorej zarobilem 81 zl , akcje zaczely taniec i byl nawet okres ze kosztowaly cos okolo 19 zl (czyli strata w moim przypadku prawie 350 zl !!) , ale wlasnie dzieki mojemu uporowi dalej je trzymam, kurs obecnie oscyluje wokolo 21 zl, wiec na dzien dzisjejszy jestem okolo 100 zl w plecy, ale nadal trzymam , nie sprzedam nizej niz 22,80

jedno moge doradzic warto patrzec na spolki ktore maja duze obroty w ciagu dnia i sa przewijane duze ilosci akcji , wtedy jest szansa na tzw. day trading, czyli kupno z rana po okazyjnej cenie i sprzedaz popoludniu po cenie juz wyzszej, cozywiscie czasem moze okazac sie ze poranna cena to byla cena wysoka i cena akcji zjechala 2 % w dol, no wtedy sa dwa wyjscia albo sprzedac ze strata tego samego dnia, albo trzymac i czekac na wzrost

INSOMNIA 2013

Specjalista -

speedboy
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 16:48      [zgłoszenie naruszenia]

fakt bardzo duzo , jak nie wszystko zależy od charakteru
podstawą , przynajmniej na forexie jest zarządzanie ryzykiem , czyli ustawianie granic zysku jak i granic strat,forex ma duży plus tzn. dostep indywidualny do własnego konta i zajmowanie pozycji o takiej porze jakiej chcemy czy też nawet zautomatyzowanie handlu
no i co najważniejsze - na forexie zarabiasz zarówno na podwyższeniu kursu jak i jego spadku , ale to już zupełnia inna opowiewieść
osobiście jeżeli zarobie trochę kasy to sam nie wiem w co udzerze, czy w gpw czy w forex , narazie obracam sobie tysiączkiem zł , w sumie to nie gram juz od roku bo nie mam na to narazie głowy
ale ci ktorzy myslą , że giełda to magicznie miejsce w ktorym wszystko dostaje się od ręki są w dużym błędzie
GPW jak i FOREX to miejsca w ktorych MOŻNA zarobić , ale wszelkie profity obwarowane są wiedzą , doświadczeniem tzw. obyciem, dużo by o tym dyskutować , nie jestem specjalistą , szczerze to żółtodziobem w tych sprawach choć nie jedną noc przesiedziałem nad wykresami i kilkudziesięcioma wskaźnikami ,
wiem jedno - są ludzie, którzy w wyniku chciwości i zachłanności skonczyli z pistoletem przy głowie
ale są tacy którzy mają wille i wozy o ktorych nam się nawet nie śni...
wszystko zależne jest od własnej dyscypliny i rozumu!

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 16:54      [zgłoszenie naruszenia]

dokladnie tak jak mowisz, przyklad spolki ktora niejednych doprowadzila do grobu to ELEKTRIM jest to bardzo spekulacyjna spolka na ktorej albo mozna zarobic szybko w krotkim czasie (niedawno byla sesja gdy spolka z okolic 5-6 zl wywindowala sie na 11 zl !!) po czym po paru dniach opadla na 7 zl. Na tej spolce niejedna osoba stracila kupe kasy...

poprostu przed zakupem danego papieru nalezy sprawdzic czym zajmuje sie firma ktorej papier chcemy nabyc, jakie ma perspektywy, czy ma dlugi itp. wiadomo jest tez spora liczba wskaznikow ktore moga nam pomoc w wyborze papierow do zakupu. Polecam dla tych ktorzy chca sie uczyc [www.bossa.pl] tam jest duzo rzeczy wyjasnione np. jak czytac wykresy oraz podstawowe pojecia jak dywidenda, prawo poboru, split i inne...

zapraszam do wypowiedzi w temacie rozkrecmy troche to forum

INSOMNIA 2013

Specjalista -

speedboy
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 17:26      [zgłoszenie naruszenia]

a jak to jest z maklerem ?
rozumiem,że pobiera jakąś opłatę przy zawieraniu danej transakcji czy płacisz stałą opłatę np miesięczną?
bo na forexie jest coś takiego jak spread - czyli ilośc punktów tzw. pips pobierana przy każdej transakcji , tzn. w momencie zakupu jest się już powiedzmy -1,5 pipsa w plecy , no ale to grosze w porównaniu z tym ile można wyciągnąć przy zajęciu odpowiedniej pozycji

minner
SZPIEG
 Wysłana - 12 wrzesień 2006 17:34      [zgłoszenie naruszenia]

ja akurat mam w DM mBanku i mam to powiazane z moim eKontem, prowizja za tranzakcje zalezy od wielkosci tranzakcji ale nie moze byc mniejsza niz 5 zl, przykladowo gdy sprzedawalem RAFAKO 100 szt za 31,85 czyli 3185 zl to prowizja wyniosla 10,83 zl, czyli realnie na konto dostalem 3174,27 zl mysle ze w innych DM stawki sa podobne. jesli obracasz takimi kwotami to nie jest tak tragicznie. niestety od zyskow na gieldzie trzeba na koniec roku placic podatek. Podatek od dywidend jest pobierany automatycznie przy wyplacie dywidendy.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

speedboy
 Wysłana - 14 wrzesień 2006 08:51      [zgłoszenie naruszenia]

heh a co do daytradingu to na forexie są od tego specjaliści - tzw. skalping , czyli wyrywanie małych górek/dołków po pare punktów
niektore platformy tego zabraniają , ale ogólnie też jest to metoda na grę,tylko ze wymaga poświęcenia dużej ilości czasu do otwierania/zamykania pozycji
osobiście mam mały plan... na początku października wyjeżdżam do pracy do UK,tam posiedze z 2-3 lata,i kasę którą zarobie częściowo wewalam na forex,częsciowo na gpw, a reszte na lokaty,taki zakładam sposób życia
gadajcie coś , bo temat ciekawy,niech się wypowie jakiś weteran!!

minner
SZPIEG
 Wysłana - 14 wrzesień 2006 11:30      [zgłoszenie naruszenia]

tez mam taki plan przyszlosciowy. Bo w sumie obracajac suma 100 tys zl, przy dobrym kombinowaniu mozesz zarabiac na daytradingu 1000 zl dziennie. Wystarczy ze kupisz akcji za 100 tys (oczywiscie akcji ktore maja wysokie obroty!!) i te akcje zyskaja 1% i juz masz tysiaka. Oczywiscie potrzeba na to obserwacji rynku i wyczucia momentu do zakupu i sprzedazy.

INSOMNIA 2013

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 14 wrzesień 2006 14:01      [zgłoszenie naruszenia]

Gorzej jak wtopisz kilka procent.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 18 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kto z was gra na gieldzie ??

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Warto przeczytać: pobicie pomocy | KZK GOP-potwierdzenie fałszywych danych swoim nazwiskiem | Prawa I rzędu | Kiedy można zwrócić prezent i towar do sklepu | ALIMENTY - czy muszę? | umowa zlecenie a wyzysk | kontrola konta przez US | za niewinność... | Stłuczka nie stłuczka. | Potrzebna porada, jak najszybciej! | Pozyczka | kupno telefonu, telefon uszkodzony co zrobic? | Złamanie tajemnicy lekarskiej | Prawo jazdy | Dotacja 2.1. a zwrot VAT | dwa mandaty, punkty karne i jak to działa? | umacnianie związku | maciexxx | żołądź boli | JOW | filmy dvdrip | cipki | MaximusRex | zagadka | toster | sung hi le3e3 | polka na wakacjach | gaz | ford focus | xitrance | ameryka | omena mensah | cinek24 | paradosky | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.