FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2667 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Kurs w razie "W" 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kurs w razie "W""   

Desertdog
 Wysłana - 8 lipiec 2014 12:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam serdecznie wszystkich zgromadzonych,

W kraju wiedzie mi się dobrze, i na chwilę obecną nie mam zamiaru wyjeżdżać, ale od pewnego czasu myślę nad pracą w Kanadzie. Mam tam dwóch dobrych znajomych, którzy chwalą sobie zarówno kraj, jaki i ludzi. Nie chciałbym wyjeżdżać z powodu pieniędzy, ponieważ przez pierwszy okres zarabiałbym pewnie mniej, niż na miejscu, ale mieszkanie w kraju już mi się znudziło- zwiedziłem co miałem zwiedzić, załatwiłem co miałem załatwić, i ciągnie mnie do czegoś nowego. Chciałbym wykorzystać czas, w którym nie mam wielkich zobowiązań na zwiedzenie kawałka świata. I tutaj moje pytanie do Was- mam wyższe, ale nie mam żadnego konkretnego papieru na jakikolwiek przydatny zawód, i w najbliższej przyszłości chciałbym to zmienić. Mam na myśli zawód, który po przylocie w nowe miejsce pozwoli mi na znalezienie pracy, zahaczenie się. Później wiadomo- wszystko może się zdarzyć. Na myśl przyszedł mi operator koparek/koparko ładowarek i spawacz, ponieważ znam ludzi w tych branżach, i poza papierami pomogliby mi zdobyć umiejętności. Poza tym miałem z tym styczność, i radzę sobie z tymi zagadnieniami. Przez chwilę myślałem też o pilarzu. Koszty kursów nie grają większej roli.

Powyższe zawody są tylko hipotetyczne, wyjazd miałby odbyć się w ciągu +/- 2-5 lat, więc równie dobrze mogę poszukać kontaktów i zdobyć certyfikat i doświadczenie w branży IT, lub czymkolwiek innym

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

Aldehyt
 Wysłana - 8 lipiec 2014 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi o IT, podobno dobrzy sieciowcy mają wzięcie, CCENT/CCNA - papiery CISCO, i te sprawy, z tego co się orientuje minner z tego forum siedzi w sieciach, może to rozwinie.

DomPas
 Wysłana - 8 lipiec 2014 15:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli chodzi o Kanade to zdecydowanie dachy - Dekarz. Wynagrodzenie jest tam zdecydowanie wyższe i nieporównywalne do innych zawodów a pracy jest bardzo dużo.

Kumpel wyjechal tam z tym fachem i wiedzie mu sie o wiele lepiej niż dobrze, a pracuje on jeden na 5 osobową rodzinę.

Desertdog
 Wysłana - 8 lipiec 2014 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

Dobry trop

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

worldwar
 Wysłana - 11 lipiec 2014 08:45      [zgłoszenie naruszenia]

IT to nie zabawa dla kogoś kto się tym nie interesuje, nie miał z tym styczności od "małego". W wieku 25 lat nie zostaniesz dobrym sieciowcem, to zbyt rozległa wiedza, której nie nauczysz się tak o, więc sugestie tego typu są imo bez sensu.

I <3 D&B & green tea.
--------------------

exodu
 Wysłana - 11 lipiec 2014 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

Odnośnie operatora maszyn budowlano-drogowych:
Nie wiem jak zagranicą jest podzielone ale u nas masz coś takiego:
kop-ładowarka III kl. wszystkie typy
ładowarka, koparka od III klasy do I, np. koparka II klasa łyżka do 0,8 m3. Klasę wyżej - III możesz robić po roku "praktyki", czyli rok po uzyskaniu uprawnień, a klasę pierwszą czyli brak limitu 2 lata po uzyskaniu uprawnień na kl. II.
Czyli z palca masz 3 lata :P czekania + czas robienia kursów.

Odnośnie spawacza, masz różne metody -> MIG, MAG, TIG, MMA, gazowe... do tego np. robiąc kurs masz kurs podstawowy i ponadpodstawowy w zależności od typu spoiny, spawanego materiału i pozycji spawania. Każde uprawnienie spawacza odnawia się co 2 lata, ale tutaj jest tylko egzamin praktyczny. Jeżeli chcesz coś więcej odnośnie tych kursów to pytaj, chętnie odpowiem.

Zmieniony przez - exodu w dniu 2014-07-11 20:48:19

Zmieniony przez - exodu w dniu 2014-07-11 20:48:39

" (...) I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
(...) Całujcie mnie wszyscy w dupę !"

Aldehyt
 Wysłana - 11 lipiec 2014 21:04      [zgłoszenie naruszenia]

"IT to nie zabawa dla kogoś kto się tym nie interesuje, nie miał z tym styczności od "małego". W wieku 25 lat nie zostaniesz dobrym sieciowcem, to zbyt rozległa wiedza, której nie nauczysz się tak o, więc sugestie tego typu są imo bez sensu. "

Zycie nie konczy sie w wieku 25 lat, chlopak napisal, że wyjazd może się odbyć w przeciągu 2-5 lat, więc ma czas.

Ale fakt jest faktem, jeżeli nie miałeś nic wspólnego z kompami to moja opcja może być nadzwyczaj ciężka.

deuzy
 Wysłana - 15 lipiec 2014 12:00       [zgłoszenie naruszenia]

exodu , odpisz na PW

stooley get stooleier

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Kurs w razie "W"

Warto przeczytać: Praca ,renta, ZUS ,dylemat | Ile pracodawca płaci podatku za moją umowę na 1/2 etatu. | Umowa zlecenia | praca w okregowych komisjach. | Dodatkowy urlop dla studentów pracujących..? | ile mogę wyciągnąć z dofinansowań | reklama firmy | Dodatkowy licencjat oprócz mgr a praca | Praca z kobietami | Jak zarobic przez internet??????? | Pierwsza praca a nuda. | umowa zlecenie a staż pracy | Praca | Praca przy obrabiarce numerycznej | Praca na dniówki | Praca na wakacje-jak!? | ankieta | alkohol na randce | windykator terenowy | świętoszek | natręt | vten | kiernoziak | tomekniezly | w pachwinach | wezly chlonne | celica | st maarten | piersi | papierz | benedykt 16 | pope | Przegląd Tygodniowy | bejm | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.