FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 15478 razy ¬

ROZRYWKA | Jzyki Obce
Kursy/programy/ksiki do samodzielnej nauki jzykw obcych 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kursy/programy/ksiki do samodzielnej nauki jzykw obcych"   

Pan mier
BARON
 Wysana - 13 padziernik 2012 17:04        | zgo naruszenie regulaminu

Sprawd swoje BMI

W zwizku z tym, e cigle pojawiaj si pytania o rnego rodzaju kursy interaktywne, podrczniki, fiszki do nauki wszelkiego rodzaju jzykw obcych - ktry jest najlepszy, jak wyglda nauka, ktry poziom bdzie dobry na pocztek/redni poziom/wysoki poziom/specjalistyczne sownictwo/itd. - postanowiem zaoy taki temat, gdzie bdzie mona opisa kurs, z ktrym si miao do czynienia, poda jego krtk charakterystyk i ocen. W temacie mona te zadawa pytania co do kursw.

Temat dotyczy kadego jzyka, nie ma ogranicze - tylko jak opisujecie jaki kurs to piszcie jaki jzyk, bo czsto w obrbie serii s np. sabe kursy z angielskiego, ale dobre z francuskiego - eby nie ujednolica. Niech recenzja ma chocia kilka zda, a nie ocena i dopisek "Nie polecam" albo "Super kurs"

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znajcych acin%-)Baron wszystkich dziaw%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Pan mier
BARON
 Wysana - 13 padziernik 2012 17:17      [zgoszenie naruszenia]

eby nie byo to ja zaczn:

PONS - serie kursw dla pocztkujcych <s jeszcze dla rednio - i zaawansowanych, ale skupmy si na podstawach, aczkolwiek wszystkie wady i zalety z podstaw przekadaj si take na inne poziomy wg mnie>, ktrych nazwy czasami mog zniechca, poniewa jest tam dopisek "w miesic". Jednake, o dziwo, s to dobre i stosunkowo tanie kursy.

Miaem styczno z kursami rosyjskiego, hiszpaskiego, woskiego, chiskiego i arabskiego z tej serii - niektre tylko przejrzaem, z dwch korzystam aktualnie - rosyjski i chiski. W komplecie jest ksika i pyta cd. Wszystko pogrupowane w lekcje, s one zrnicowane, tj. s swka, troch gramatyki, jakie kawaki tekstw. Lektorzy to native speakerzy, kada pozycja powstaje we wsppracy lub jest autorstwa native speakera.

Nie s to rewelacyjne kursy, wg mnie np. brakuje fiszek ze sownictwem, bo jest go tam w porwnaniu do wielu kursw mniej, ale wg mnie osoby cakowicie zielone z danego jzyka mog miao siga po niego, gdyby wpad im w rce. Jest tam wszystko co powinno by na start, logicznie podane. Cena, w zalenoci od miejsca zakupu - midzy 30 a 40z, moe lekko powyej.

Ocena 7/10

Zmieniony przez - Pan mier w dniu 2012-10-13 17:25:14

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysana - 13 padziernik 2012 17:35      [zgoszenie naruszenia]

PONS-hiszpanska gramatyka z cwiczeniami dla poczatkujacych i srednio zaawansowanych 3/10

bledow mnostwo
nawet ja , beda na poziomie poczatkujacym, widzialem brak akcentw nad samogloskami albo inne kwiatki (zmieniajace zupelnie znaczenie slowa, czy te zdania)

Profesor Pedro,Klaus,Henry-sownictwo 10/10

nie mam nic do dodania

Profesor Henry - Rozumienie se sluchu i konwersacje 8/10

Kurs bardzo dobry, ale bez poziomu FCE nie polecam za zabieranie sie

Profesor Henry-Gramatyka 6/10

Jedyny z tej serii z ktrego byem rednio zadowolony

Profesor Klaus, Profesor Pedro- Intensywny kurs 8/10

Oglnie bardzo dobre, ale jakby za szybko id z materialem i chc zeby zrobic w 60 h poziomy od A1 do B2 wcznie.
Dobre jako dodatek, nie jako samodzielny kurs.

Blondynka na jezykach- 3/10
Dobre jedynie dla kogo kto jedzie do Guntera na szparagi i zostalo mu tydzien eby czego tam lizn.
Brak jakiegokolwiek wytumaczenia.
Jedynie powtarzanie za lektorem sw i zda.

Super memo angielski, hiszpanski, niemiecki- 9/10
IMO na pocztek kursy s idealne, jest po troch sownictwa, gramatyki, dialogw.
Na start z jzykiem obcym, z ktrym do czynienia si nigdy nie miao-idealne.

Zmieniony przez - metanadren w dniu 2012-10-13 17:37:18

Pan mier
BARON
 Wysana - 13 padziernik 2012 17:42      [zgoszenie naruszenia]

No i o to chodzi - fajnie, e napisae o tym Ponsie, bo w tych kursach, o ktrych ja pisz, nie ma takich bdw jak pojawia si cz gramatyczna.

Te wszystkie serie "Profesorskie" to s kursy PC i kady jest niezaleny od siebie czy to s moduy, ktre mona czy?

Oraz, tak abstrah.ujc od poziomu - "Profesor Pedro" strasznie zoliwa nazwa, tak jakby na kursie arabskiego dali "Profesor Alibaba"

Zmieniony przez - Pan mier w dniu 2012-10-13 17:47:23

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysana - 13 padziernik 2012 17:46      [zgoszenie naruszenia]

Profesory sa niezalezne.
Jedynie slownictwo 1,2 oraz 3,4 w Profesorze Henrym mozna polaczyc.

A to jest ta ksiazka ktra radze omijac z daleka
Skusilem sie kiedys, bo ponad 300 stron i format prawie jak A4, ale zawiodlem sie na zawartosci...

phobeus
 Wysana - 14 padziernik 2012 17:03      [zgoszenie naruszenia]

Profesor Henry - Rozumienie se sluchu i konwersacje

"kupilem", pobawilem sie przez chwile, nudna straszna, te sluchanki sa banalne, to raczej dla poziomu a2/b1

Zmieniony przez - phobeus w dniu 2012-10-14 17:03:17

Camillus2
 Wysana - 15 padziernik 2012 22:58      [zgoszenie naruszenia]

Kiedy kupiem Profesora Henrego, ale nie udao mi si zrobi duych postpw, bo si oszukiwaem. :)

Natomiast pomg bardzo dobre rezultaty daje kurs: [effortlessenglishclub.pl/Effortless_English_Lessons/] (ref link). Wicej mona poczyta o nim tutaj: [effortlessenglishclub.pl/tag/power-english-lesson/]

Kurs jest przeznaczony dla osb, ktre chc swobodnie i pewnie komunikowa si po angielsku.

W moim yciu najgorszym kursem, by szkoa. Uczyem si 6 lat niemieckiego, miaem 5, zliczaem swka na 5 i naprawd je umiaem, klaswki z gramatyki te na 5, a potem pojechaem do niemieckiego i nie umiaem powiedzie, ani jednego sowa. poraka.

Zmieniony przez - Camillus2 w dniu 2012-10-15 22:58:43

INSOMNIA
 Wysana - 16 padziernik 2012 03:21      [zgoszenie naruszenia]

"kupilem", pobawilem sie przez chwile, nudna straszna, te sluchanki sa banalne, to raczej dla poziomu a2/b1

to chyba pobawiles sie jedynie w te zgadywanki a/b/c

phobeus
 Wysana - 16 padziernik 2012 20:35      [zgoszenie naruszenia]

przerobilem caly jeden rozdzial, od odkrywanek, filmikow itp.

Otokonoko
 Wysana - 21 padziernik 2012 13:17      [zgoszenie naruszenia]

cignem sobie SITE niemiecki. Czy tylko mi si wydaj, ze te dialogi s jako strasznie nudne? Gdy dwa lata temu pisaem matur z niemieckiego nauczyem si do duo swek. Wystarczajco aby oglda seriale niemieckie z niemieckimi napisami. Pniej nie miaem zbyt duo do czynienia z tym jezykiem, wic chciaem go sobie powtrzy. Jezu jak ten lektor z SITA mwi jako dziwnie. W jakim nie ludzkim tempie wymawia kade zdanie. Dwa razy wysuchaem po dwie lekcje i czuem si dziwnieNie wiem czy to dlatego, e to kurs dla pocztkujcych. Przewanie staram si kupowa kursy legalnie, ale ciesz si, ze z Sit tego nie zrobiem.
A Wy jakie do czynienia macie z Sit od niemieckiego? Korzystalicie te z tych dziwnych okularw ,,wprowadzajcych w stan relaksu" ?
------------------------
Zasmuciem si t nisk ocen ,,Blondynki na jzykach". Podczas porzdkw znalazem a dwie czci: do angielskiego brytyjskiego(nieza jest rnica midzy lektorem brytyjskim, a amerykaskim) i niemieckiego

Zmieniony przez - Otokonoko w dniu 2012-10-21 13:30:05

Pan mier
BARON
 Wysana - 21 padziernik 2012 18:05      [zgoszenie naruszenia]

Ten lektor z SITA specjalnie tak mwi, eby Ci wprowadzi w trans Oglnie szkoda na to kasy, to pic na wod.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | nastpn

Wybierz stron:  
Przegld tygodnia

Kursy/programy/ksiki do samodzielnej nauki jzykw obcych

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8