FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3464 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Kwota wolna od podatku... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Kwota wolna od podatku..."   

P4w3l
 Wysłana - 16 listopad 2004 22:03        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, chcialbym sie dowiedziec jaki bede mial prognozowy zwrot podatku za rok bierzacy....w tym roku jako student pracowalem we Wrozamecie..zarobilem na reke 420zl....potem stracilem status studenta(koniec waznosci legitymacji szkolnej a nie zarejestrowalem sie w bezrobotniaku) i moja siostra zbierala na moje imie i nazwisko wisnie w sadzie...zarobila ok 300zl..teraz robie w ochronie jako student i zarobie przez te trzy miechy 1800zl....czyli w sumie jako student zarobie ok 2200zl a jako niestudent 300....razem 2500 zl na reke....to jaki bede mial zwrot i czy w ogule go bede mial ??

Z33
 Wysłana - 18 listopad 2004 01:05      [zgłoszenie naruszenia]

w roku 2004 kwota wolna od podatku wynosi 2790 PLN. jak zarobisz mniej niz te 2790 to zworca ci praktycznie wszystko co ci zabrali.

Tommygun
 Wysłana - 18 listopad 2004 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli się o to upomnisz, czekaj aż do lutego otrzymasz wszystkie pity, zsumuj je w odpowiednich rubrykach i jeżeli będzie to poniżej kwoty wolnej - możesz wystąpić do US i zwrot, to będzie ok 20% przychodów

Specjalista -

curf
 Wysłana - 18 listopad 2004 15:48      [zgłoszenie naruszenia]

P4w3l, domyślam się, że podałeś zarobione kwoty netto. Jeśli tak właśnie jest, a dodatkowo od każdego rodzaju zatrudnienia potrącane były zaliczki na podatek dochodowy, to raczej przekroczyłeś kwotę wolną od podatku. Jednak i w tej sytuacji możesz liczyć o zwrot pewnej kwoty.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 18 listopad 2004 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

zwrot po przekroczeniu kwoty wolnej? tylko przy korzystaniu z odliczeń, które jeszcze pozostały...

faktycznie curf ma rację - jeżeli to są kwoty netto (te które otrzymałeś "na rękę") to możesz przekroczyć kwotę wolną

Specjalista -

P4w3l
 Wysłana - 18 listopad 2004 18:06      [zgłoszenie naruszenia]

jako student to moj pracodawca placi za mnie jaki podatek ??? 17% ??? czyli jesli zarobie netto 2500 to brutto zarobie jakies... 3000zl...to jaki procent bedzie zwrotny z tej kwoty ???? te cale 17% ???? aha...mam jeszcze dwa bilety miesieczne takze do odpisania ;]

Ravenlord
 Wysłana - 18 listopad 2004 23:10      [zgłoszenie naruszenia]

P4w3l - a skąd wzięło Ci sie to 17%? zaliczka wynosi ok 20%.

Ulgi z tytułu dojazdu dzieci do szkół poza miejscem zameldowania zostały zlikwidowane.

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

curf
 Wysłana - 18 listopad 2004 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

P4w3l - Ty raczej martw się, a na pewno zadbaj, o to, żeby Ci pracodawcy rozliczyli Cię PIT-ami, na podstawie których będziesz miał prawo w przyszłym roku rozliczyć się z fiskusem i wtedy ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Przy kwotach, które podajesz nie ma sensu martwienie się na zapas, gdyż trudno byłoby w oparciu o takie kwoty dokonywać np. planowania budżetu osobistego (rodzinnego) na cały przyszły rok!

Specjalista -

P4w3l
 Wysłana - 24 listopad 2004 08:09      [zgłoszenie naruszenia]

no oK, w takim razie:
1. Jaki placi % z mojej wyplaty jest odtracany(zaznaczam ze jestem studentem)
2. Jaki moze byc maxymalny zwrot.
3. Jesli jestem na umowe zlecenie to czy powinienem dostawac co miesiac jakies odcinki ze dostalem wyplate ???

curf
 Wysłana - 24 listopad 2004 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

1. 19% (do momentu, gdy w danym roku mieścisz się w 1.szym progu podatkowym)

2. 19% (o ile suma rocznych zarobków nie przekroczy kwoty wolnej od podatku)

3. chyba nie (po zmianie regulacji zatrudnienia w tej formie pewności pewności nie mam), ale MUSI Ci dać rozliczenie roczne tj. PIT (z numeracją też mam kłpot - 8a, 11 lub 40 - sam je wystawiałem, ale wiele lat temu i dlatego nie pamiętam).

Specjalista -

Ravenlord
 Wysłana - 25 listopad 2004 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

curf - nie jest to tak, że potracają równo 19%. Bardzo ważną składową jest tutaj kosztu uzyskania przychodu. Jeśli pracował np. poza miejscem zameldowania może to być sporo mniej.

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Kwota wolna od podatku...

Strony: 1 2

Warto przeczytać: stluczka | DEBATA:BUSH vs KERRY, w MIAMI | Przepisy dla klubu | mandat | Jak znalez prace za granica??? | do osob ktore skonczyły prawo | Czy UPR wstąpi do LPR ? ? ? | Cannabis - legalizacja "LEGALNA" czy nie? | Wymuszenie rozbójnicze | Mam pomysł, ale "nie mam kasy". | Sprawa cywilna o odszkodowanie - czy warto zakładac?? | Koniec dobroci. | IPN - Jak spełnia swoje kompetencje?? | Czy kosmpolityzm jest dobry?? | UPA - sprawa nadal aktualna?? | Zachęcam Was do wstawiania nowych tematów do dyskusji. | próba gwałtu | namiezanie numeru | namiezanie numeru wkomurce | wsi | macierewicz | agnieszka jakubowska polski | agnieszka jakubowska polski gdańsk | jakubowska agnieszka | stuleja | palmas | bizuteria | wstawianie zdjęć | wstawianie | ebay zakupy w usa | _niuton_ | bokserki | pomnik pudziana | pudziana | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.