FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 125492 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Moda i Uroda
Lampa rozgrzewająca na podczerwień 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Lampa rozgrzewająca na podczerwień"   
 
tabcin
 Wysłana - 19 styczeń 2006 23:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy mógłby ktoś opisać działanie lamp rozgrzewających?

Specjalista -
 
Skarbowy
 Wysłana - 19 styczeń 2006 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

Sollux czyli terapia światłem.
Lampa tego rodzaju jest używana do leczenia takich schorzeń jak choroby ucha, nosa i gardła, stosowana również przy przy stłuczeniach jak również w leczeniu chorób reumatycznych. Ma równiez szerokie zastosowanie w dermatologii i kosmetyce np przy zmianach trądzikowych, również stymuluje metabolizm i cyrkulację krwi, dotlenienia komórki skóry i eliminuje toksyny z organizmu.
Badania naukowe dowiodły, że naświetlanie lampami na podczerwień pomaga przy chorobach mięśni, reumatyzmie, zapaleniu stawów, bólach krzyża, czy pleców. Co więcej, przy pierwszych objawach zaziębienia, naświetlanie wzmocni system odpornościowy i może hamować rozwój choroby.
Promienie podczerwone działają również relaksująco i odprężająco. Naświetlanie jest bardzo pomocne przy wyszczuplaniu i walce z cellulitem. Ciepło emitowane przez lampy na podczerwień wnika głęboko w skórę, stymuluje metabolizm i cyrkulację krwi. Przyspiesza spalanie kalorii oraz eliminację toksyn z organizmu.
Testowałem osobiście jak miałem zapalenie nerwu twarzowego.Zmieniony przez - Skarbowy w dniu 2006-01-20 00:02:05
_______________________________
 
Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -
 
tabcin
 Wysłana - 20 styczeń 2006 00:10      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki wielkie, szukalem pod haslem 'Lampa rozgrzewająca' i nieczego nie znalazlem.
Mam jeszcze jedno pytanie. Ile powinny trwac naswietlania konkretnych czesci ciala?
Mi dla przykladu lekarz zalecil naswietlanie krwiaka na nodze przez 2-3min 2 razy dziennie, ale jezeli chodzi np. o naswietlanie takich miejsc jak plecy, nos?

Specjalista -
 
Skarbowy
 Wysłana - 20 styczeń 2006 00:16      [zgłoszenie naruszenia]

Na to ci nie odpowiem bo wszystko zależy od rodzaju schorzenia. Lekarz powinien ci cos doradzić. Ja o ile pamiętam to przy zapaleniu nerwu twarzowego miałem naświetlania około 10 min.
_______________________________
 
Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -
 
gienek78
 Wysłana - 20 styczeń 2006 12:28      [zgłoszenie naruszenia]

Taka domowa lampa nazywa się bioptron (chyba poprawnie nazwe napisałem), jak wpiszesz nazwe w google to znajdziesz
_______________________________
 
Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

 
lounge21
 Wysłana - 21 styczeń 2006 10:28      [zgłoszenie naruszenia]

Gienek78-masz racje nazywa sie Bioptron,ja mam taka w domu produkcji Zeptera,naprawde sie przydaje,niekoniecznie do leczenia,poprostu niweluje braki swiatla slonecznego podczas tej jakze za******** zimnej zimy i pochmurnej zimy...
_______________________________
 
I got a lover,a brown skin girl
She's got a magic of another world
And every time that I think of her, I'm on fire - fire

 
ryfka83
 Wysłana - 14 listopad 2006 13:38      [zgłoszenie naruszenia]

Witam,
mam takie pytanie: dostałam taką lampę na podczerwień, jendak nie mam do niej instrukcji obsługi i chciałam się dowiedzieć, jaka powinna byc odleglosc przy naswietlaniu, czy zalezy ona od miejsca, ktore naswietlamy, jaki powinien byc czas naswietlania np twarzy? Nie wiem tez czy jest w ogole bezpieczne uzywanie na własną rękę takiej lampy bez konsultacji z lekarzem czy kosmetyczką... Z góry dziekuje za odpowiedź

 
Nicci
 Wysłana - 14 listopad 2006 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

Czy stosując lampę Bioptron, mogę sobie zaszkodzić?

Niewłaściwie posługując się tylko zmniejszamy optymalny skutek stosowania światła Bioptron. Złe stosowanie nie może prowadzić do jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia!

Czy przed stosowaniem lampy Bioptron, muszę się radzić lekarza?

Niekoniecznie , ale jeżeli chcemy uzyskać lepsze efekty leczenia, możemy się poradzić lekarza lub specjalisty, który ma doświadczenie ze światłolecznictwem.

Czy w trakcie naświetlania istotne jest utrzymanie urządzenia w odpowiedniej odległości i pozycji?

Tak. Przytrzymać urządzenie pod odpowiednim kątem 90° i zachować w odległości ok. 10 cm (4 inch.) od powierzchni skóry.

zrodlo: [http://www.bioptron.hg.pl/bioptron.htm]
_______________________________
 
Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

Ekspert -
 
ona1983
 Wysłana - 14 listopad 2006 16:57      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli jest to lampa na podczerwień to należy naświetlać z odległości 40-50cm.Czas 15-20 min raz dziennie,nie zwiększając dawki.Przy każdym naświetlaniu twarzy,klatki piersiowej należy chronić oczy okularami ochronnymi!!!Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do naświetlania to mam akurat książkę z fizykoterapii więc moge coś poszukać.

Znawca -
 
ryfka83
 Wysłana - 14 listopad 2006 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

Dziekuje za odpowiedzi:)Na mojej lampie nie ma nazwy firmy, moge jedynie podac parametry z żarówki na podczerwien: 220V-250W i nie wiem czy bezpiecznie ejst tego uzywac. Interesuje mnie naswietlanie na twarz z celu polepszenia kondycji skóry oraz na cellulit,ponieważ czytalam, ze tez jest pomocne stosowanie tych lamp. Jesli Ktoś ma jakies informacje na ten temat,to prosze o odpowiedz,Aska

 
N-e-o
 Wysłana - 16 listopad 2006 07:01      [zgłoszenie naruszenia]

Promieniowanie podczerwone

Promieniowanie podczerwone dzieli się na:
- Promieniowanie krótkofalowe (IR-A), tzw.bliskie, o długości fali 770-1500 nm .
- promieniowanie średniofalowe (IR-B) o długości fali 1500-4000 nm .
- promieniowanie długofalowe (IR-C), tzw. dalekie, o długości fali 4000-15000 nm.

Skutki wywołane w tkankach przez promieniowanie elektromagnetyczne, tym samym przez promieniowanie podczerwone, zależą od ilości pochłoniętej energii. Zgodnie z prawem Grotthusa-Drapera, tylko ta ilość energii, która zostanie pochłonięta (a nie ta, która pada), wywoła odczyn. Działanie biologiczne promieniowania IR polega na ich wpływie cieplnym na tkanki. Pochłonięta przez te tkanki energia promieniowania zwiększa energię kinetyczną ich cząsteczek a co za tym idzie podnosi temperaturę tkanek. Szybkość podnoszenia się ciepłoty tkanek jest wprost proporcjonalna do szybkości z jaką energia jest pochłaniana. Woda posiada dużą zdolność pochłaniania, a ponieważ tkanki zawierają wodę (60-70%), również posiadają dużą zdolność pochłaniania. Tak więc pojemność cieplna tkanek jest duża, ale nie należy zapominać, że i układ naczyniowy odgrywa dużą rolę w przenoszeniu i przewodzeniu ciepła. Zapobiega on wytwarzaniu dużej różnicy ciepłoty w różnych częściach ciała.


Przenikanie i pochłanianie promieniowania podczerwonego
Padające na skórę promieniowanie podczerwone zostaje od niej odbite (w 1/3) oraz pochłonięte (w 2/3). Przenikanie i pochłanianie promieniowania podczerwonego zależy od długości fali. Promienie podczerwone krótkofalowe (IR-A), mimo iż posiadają zdolność przenikania do 30 mm (aż do tkanki podskórnej), to jednak pochłaniane są głównie w warstwie do 10 mm skutkiem czego ulega ona silniejszemu przegrzaniu. Ten rodzaj promieniowania przenika przez skórę do warstw tkanki podskórnej, bogato unaczynionej, a jeżeli warstwa tłuszczowa nie jest zbyt gruba, wówczas dochodzi nawet do mięśni. Przegrzanie nie wywołuje uczucia pieczenia ponieważ krew pochłania ciepło i przenosi je do warstw głębiej położonych, podnosząc ciepłotę tkanek.

Promieniowanie podczerwone długofalowe (IR-C) nie przenika zbyt głęboko. Ogólna granica to 3mm a najwyższa granica przenikalności to 10mm. Tak więc przenikalność ogranicza się praktycznie tylko do naskórka. Wynika stąd, że powierzchnia skóry pochłania je w znacznym stopniu, przez co może ulegać silniejszemu przegrzaniu. Ciepło jest częściowo przewodzone do tkanek głębiej położonych a częściowo występuje utrata tegoż ciepła do otaczającego skórę otoczenia (powietrza).

Reakcje organizmu na promieniowanie podczerwone
Skutki działania promieniowania podczerwonego na organizm zależą od wielu czynników obejmujących między innymi cechy samego promieniowania czy cechy reaktywności organizmu. Duże znaczenie ma widmo promieniowania, energia fotonów, odległość od naświetlanej skóry, jak i wielkość naświetlanej powierzchni. Reakcja organizmu zależy również od stanu skóry, jej wilgotności, grubości tkanki podskórnej oraz stanu układu krwionośnego i chłonnego. Występujące skutki biologiczne są reakcją na wywoływanie fizjologicznych odruchów układu naczyniowego skóry (organizm dąży do zachowania homeostazy cieplnej).


Wpływ biologiczny promieniowania podczerwonego polega na działaniu ciepła, które powoduje między innymi:
- poprawę ukrwienia skóry i zwiększenie wydzielania potu;
- rozszerzenie naczyń włosowatych skóry a co za tym idzie zwiększony przepływ przez tkanki krwi tętniczej;
- reakcje ze strony naczyń głębiej położonych zgodnie z prawem Dastre-Morata. Prawo to mówi, iż "bodźce termiczne (zimno lub ciepło) działając na duże powierzchnie skóry, powodują przeciwne do naczyń skóry zachowanie się dużych naczyń klatki piersiowej i jamy brzusznej. Naczynia nerek, śledziony i mózgu wykazują odczyn taki sam, jak naczynia skóry.";
- pobudzenie procesów metabolicznych;
- działanie przeciwbólowe poprzez podwyższenie progu bólu;
- zmniejszenie napięcia mięśni.


Odczyn organizmu na promieniowanie podczerwone może być miejscowy lub ogólny. Odczyn miejscowy, jak wskazuje sama nazwa, występuje w skórze, w miejscu jej napromieniowania, ale swym zasięgiem obejmuje sąsiadujące z nim okolice. Polega on na rozszerzeniu naczyń krwionośnych skóry co będzie powodować jej zaczerwienienie. Objaw ten określa się mianem rumienia cieplnego. Rumień cieplny wykazuje kilka charakterystycznych cech, dzięki którym można odróżnić go od rumienia fotochemicznego (promieniowanie UV). Otóż występuje on w trakcie naświetlania, jego nasilenie wzrasta w miarę upływu czasu oddziaływania promieniowania podczerwonego.

Zaczerwienienie skóry jest plamiste, nierównomierne, co jest wynikiem rozszerzania się głębiej położonych naczyń krwionośnych skóry. Zanika po pewnym czasie (około 1-2 godzin) od zakończenia naświetlania. Odczyn ogólny to odległa reakcja organizmu np. w obrębie przeciwnej kończyny.Ogólne wskazania do stosowania promieniowania podczerwonego


Promieniowanie podczerwone stosuje się w:
- przewlekłych i podostrych procesach zapalnych i reumatycznych stawów oraz części miękkich kończyn;
- przewlekłych i podostrych stanach zapalnych jamy nosowej, zatok przynosowych, ucha zewnętrznego i stawów żuchwy;
- nerwobólach oraz zespołach bólowych; O stanach po zapaleniu bakteryjnym, odmrożeniu i uszkodzeniu promieniami rtg lub UV; O chorobach naczyń krwionośnych i obwodowych np. choroba Reynaud;
- naciekach i ropniach tkanek miękkich, naciekach po zbyt płytko podanych zastrzykach;
- jako zabieg przygotowawczy przed masażem, kinezyterapią i niektórymi zabiegami z zakresu elektrolecznictwa, jak np. jontoforeza.


Ogólne przeciwwskazania do stosowania promieniowania podczerwonego:
- nieodwracalne uszkodzenia skóry i naczyń (zmiany troficzne, miażdżyca tętnic) oraz obrzęki;
- zaburzenia czucia;
- świeże urazy grożące krwawieniem oraz choroby zakrzepowe (np. zakrzepowe zapalenie żył);
- choroby nowotworowe;
- starość (miażdżyca oraz niewydolność krążenia są bezwzględnym przeciwwskazaniem);
- nadciśnienie tętnicze od II stopnia wg WHO;
- okres ciąży;
- miesiączka;
- stany podgorączkowe i gorączka;
- niewydolność mięśnia sercowego, stan po zawale, wady serca;
- choroby nerek;
- ostre stany zapalne jajników, wyrostka robaczkowego, pęcherzyka żółciowego.Więcej o światłolecznictwie czynaj na: [http://www.zielarnia.pl/art.php?tid=43]
_______________________________
 
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Lampa rozgrzewająca na podczerwień

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: proszę o pomoc - zapach (perfum) | Jaka koszula i jaki krawat ? | Fajne high'ie :) | Botox a tzw. lwia zmarszczka między brwiami | jaka to perfuma? | Wrangler 2frz | dobór fryzury do ryła | Pomoc w znalezieniu butów | zrzuca sie ktos na depilator laserowy?? | Co ubrać do...? | Buty do szerokiej koszuli | Nazwa chusty wiązanej pod szyją. Zdjęcia ---> | spodnie dżinsowe | bandana | co mysla ludzie o kolczykach u chlopakow w prawym uchu? | Zwezanie nogawek | gołe | gołe cipki | powiększanie penisa | powiększanie | Clare Carey | nie straszny nam harem | kegla | assistance | pomoc drogowa | kryptonimx | wypierdalajki | kurtki | kurtki marsz | kurtki operacyjne | zrzuty | pomoc drogowa p;09 | skrzynka | jola babulewicz | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0