FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1622 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
Laptop ścierwo %) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Laptop ścierwo %)"   

Game_Boy
 Wysłana - 4 lipiec 2014 10:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jak w temacie. Wczoraj laptop po paru minutach zawiesił mi się na amen. Pierw myślałem, że to przez zapchanie pamięci ram, bo często mi się to zdarza, ale nawet wtedy komputer jest responsywny.

Zresetowałem lapka i nie włączyłem żadnych zasobożernych programów, użycie ramu nie przekraczało 60%.
Po paru minutach ścierwo znów się zawiesiło totalnie.

Na pewno nie jest to wina przegrzania, bo obudowa nawet nie grzeje, zresztą przy przegrzaniu po prostu by się wyłączył.

Skanuje go teraz malwarebytes, ale nic poważnego nie wykrył. Podczas skanowania jak ruszę myszką to się wiesza na chwilę. Chociaż teraz zaczął zachowywać się normalnie.

Co może być tego przyczyną?

Śpij spokojnie aniołeczku [*]

v_c_t_r
 Wysłana - 4 lipiec 2014 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

przeleć ram i hdd, bo mniemam, że łapie tzw "freeze'a", prawda?

INSOMNIA RACING CLUB! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!

Ekspert -

Game_Boy
 Wysłana - 4 lipiec 2014 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

Ram jest ok, przynajmniej windowsowe narzędzie diagnostyczne nic nie pokazało.
Teraz skanuję dysk, jest parę uszkodzonych sektorów, na tę chwilę 1,5%, ale tak z dnia na dzień nie powinien się uszkodzić, więc nie wiem jak duże to ma znaczenie dla tej awarii.

EDIT: Wszystko zaczęło samo z siebie działać tak jak dawniej.

Zmieniony przez - Game_Boy w dniu 2014-07-04 16:10:20

Śpij spokojnie aniołeczku [*]

saikolank
 Wysłana - 4 lipiec 2014 18:30      [zgłoszenie naruszenia]

^ kuchwa ile razy mam tutaj powtarzać cebulaki, że spod windowsa to sobie możecie pasjansa/ sapera odpalać, ALE NIE DO KVRWY NĘDZY TESTY RAMU I HDD! To jest tak samo miarodajnie jak badanie linii napięć na podstawie tego co speedfan pokazuje. Jak skanujesz dysk to TYLKO dedykowanym softem od producenta dysku też spod dos-a.
Jak masz badsectory to zapewne dysk się kończy- takie objawy jak przestoje mogą się skończyć tak, że nagle dysk nie bedzię miał 3 badsektorów tylko kilkaset tysięcy. Mam takiego klienta- no ***** yebany- od dwóch lat mu tłukłem do łba kup se pan dysk , bo się posypie w końcu na amen. Miał 3 badsektory przez półtorej roku. A teraz wielki ból dvpy bo z dnia na dzień 87% powierzchni dysku przestała być akcesywna. I kolekcja prawie 700gb zdjęć i filmów rodzinnych zbierana prawie 10 lat poszła się yepać. Choć zawsze można odwiedzić ontrack- podejrzewam, że taka ilość danych do odzysku to koszt około 60tysięcy złotych, także elegancko

Chłopaczki z Polkowic już Pojechali

Specjalista -

Aldehyt
 Wysłana - 4 lipiec 2014 18:32      [zgłoszenie naruszenia]

Memtest jakis porządny, osobiście nie wierze w nic co jest od MS, dowiedz się w necie jak ominąć bad sektory, może masz na nich jakieś pliki systemowe/drivery etc. Koniecznie jakiś test który Ci grafike i CPU sprawdzi na wszystkie możliwe sposoby.

Możesz spróbować też lekko pouciskać w okolicach grafiki/mostka, i zobaczyć czy Ci się lapek nie wyj.ebie.
Na swoim lapku miałem podobne objawy, jak się coś w sródku odlutowało

saikolank
 Wysłana - 4 lipiec 2014 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

^ najlepiej mostki, grafę, CPU testuje się 3dmarkiem, np vantage. Odpalasz w pętli i patrzysz co się dzieje.

Specjalista -

Aldehyt
 Wysłana - 4 lipiec 2014 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

Z grafiką też potrafią byc dobre jazdy, obecnie posiadam ATI Radeon HD6850, ze z***anym układem od akceleracji video Naszczeście drivery linuxowe, pozwalają to gówno wyłączyć z obiegu

saikolank
 Wysłana - 4 lipiec 2014 20:10      [zgłoszenie naruszenia]

^ tosz to przegrzanie, czy może jakiś kontroler się wysypał?

Specjalista -

Aldehyt
 Wysłana - 4 lipiec 2014 20:42      [zgłoszenie naruszenia]

Przegrzanie wykluczyłem, temperatura nigdy nie podskoczyła do 70 stopni. Cieżko więc stwierdzić co rozwaliło układ. Usterka też nie zawsze daje o sobie znać, może w 30% przypadkach gdy trzeba odpalić film - i zawsze tylko przy starcie filmu, nigdy w czasie jego trwania. Debian wysypał się tylko raz po zainstalowaniu pakietów "xvba-va-driver i vainfo" - odpowiedzialnych własnie za akceleracje video. Obecnie śmigam na sterach linuxowych, i OpenGL daje ładnie w ****e, akceleracje yebać.

Jak lubisz czytać logi to łap: i zobacz co chrome myśli o mojej akceleracji

[pastebin.com/BuEkb0EH]

saikolank
 Wysłana - 4 lipiec 2014 21:08      [zgłoszenie naruszenia]

A flashowałeś Bios karty? Mi to śmierdzi uwalonym wsadem.

Specjalista -

Aldehyt
 Wysłana - 4 lipiec 2014 21:22      [zgłoszenie naruszenia]

Nie przypominam sobie abym flashowal bios radka, co to jest "wsad", w sumie moge doinstalować akceleracje i czekać, aż sie wysypie, może coś w logach zostanie.

Edit:
Niestety fglrxy'y(stery od AMD) nie śmigają od kernela 3.2.0.4 wzwyż ;/
Aktualne sterowniki z pakietu firmware-linux-nonfree, nie wspierają akceleracji video.

Zmieniony przez - Aldehyt w dniu 2014-07-04 21:40:19

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Laptop ścierwo %)

Strony: 1 2

Warto przeczytać: 6500 slide nie laduje | laptop do 1500 zł. | jak polaczyc 2 dyski twarde?? | dysk twardy wyswietla zle informacje | POMOCY!! | Dekoder do C+ | Mp3 na mod | iPlus | Jaki telefon? | klawiatura w laptopie-pilne | Philips HTS3357 Dvix bez Pl znakow | Budzik w Samsungu | MIKROSLUCHAWKA I PETLA INDYKCYJNA | Wentylator od GF8600M GT w lapie | Bufor 8 a 16 MB w dyskach twardych? | .img jak to otworzyc | lpg | akademia obrony narodowej | Syndrom sztokholmski | kasia bujakiewicz | fraszyńska | adam na siłowni | power center | w203 | maja bohosiewicz | handel | audi tt | kurfa znów 50 | cima | sex oralny | higiena | elegancki | suplementy erekcja | dyskoteka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.