FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2319 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Lechu wróć! 
[powiadom znajomego]    
Autor "Lechu wróć!"   

Marian.B.
 Wysłana - 30 lipiec 2006 20:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

To odnośnie Lecha Wałęsy.

"Lech Wałęsa powiedział brytyjskiemu tygodnikowi "Sunday Times", iż tak bardzo niepokoi się tym, iż sprawy w Polsce pod rządami braci Kaczyńskich idą w złym kierunku, że rozważa powrót do czynnego życia politycznego.

- Sytuacja w Polsce nie podoba mi się i muszę się znów zaangażować, bo nie mam innego wyboru - podkreślił były prezydent RP.

- (Kaczyńscy) to ludzie o bardzo ograniczonym poczuciu humoru i z wieloma kompleksami - uważa Wałęsa. - Usunąłem ich (Jarosława i Lecha Kaczyńskich) z mojej kancelarii, ponieważ niszczą więcej, niż osiągają budując. Nie odpowiadały mi ich konspiracyjne teorie. Zawsze kogoś podejrzewali, zawsze byli zaangażowani w intrygi - dodał były prezydent.
"Sunday Times" cytuje też Jana Rokitę, który zna Kaczyńskich od 20 lat i sądzi, że ukształtowało ich poczucie historycznych krzywd doznanych od Niemców i Rosjan przez rodzinę.

"Sunday Times" zauważa, iż pod rządami braci Kaczyńskich ponad pół milionowi ludzi podejrzanych o to, iż w czasach PRL byli powiązani z SB, grożą czystki przewidziane w znowelizowanej ustawie lustracyjnej, a weryfikacja obejmie całe zawody m.in. dyplomatów, nauczycieli, dziennikarzy i sędziów.

- Kaczyńscy podzielili Polskę. Oni żyją w innym świecie. Ich światopogląd i polityka są anachroniczne. W kraju panuje atmosfera paranoi - cytuje gazeta anonimowo redaktora gazety w Polsce, którego przeszłość zostanie ujawniona publicznie w oparciu o nowe prawo lustracyjne.

- Układy w polityce, biznesie i mediach muszą zostać zdemaskowane. Wpływy dawnych służb (w polityce i gospodarce) osłabia społeczeństwo. Ich układy muszą zostać rozbite - przytacza tygodnik wypowiedź premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Brytyjski tygodnik twierdzi, iż Kaczyńscy to "głęboko katoliccy konserwatyści", zamknięci na świat. - Oprócz rosyjskiej wódki, węgierskiego wina i Charlesa de Gaulle'a nie interesuje nic, co nie jest polskie, a z powodu koalicyjnych partnerów PiS doszło do napięcia pomiędzy polskim rządem a UE - czytamy w "Sunday Timesie"."

Za: [fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/Zaniepokojony_Wa%B3%EAsa_%22musi%22_wr%F3ci%E6_do_polityki,775613,2943]

Co Wy na to? Czy widzicie Byłego prezydenta Wałęsę znów aktywnego politycznie? Jeśli tak, to w jakiej roli?

Motherator (czyt. MADERFAKER), w "mieszanych..." i "Lidze..." na sfd.

Jaronir
 Wysłana - 30 lipiec 2006 20:58      [zgłoszenie naruszenia]

Lechu za granicą obgaduje prezydenta i premiera. Wysoce niegodne człowieka aspirującego do rządzenia Polską.

Ogólnie Lechu niech sobie lepiej da spokój już.

redone
 Wysłana - 30 lipiec 2006 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

z wiekszoscia tez zawartych w tych cytatach sie zgadzam, jednak sukcesow walesie nie wroze.. bedzie wielki i huczny powrot a na wyborach i tak dostanie 0,5% poparcia.

Cogito ergo sum

vox Dei
 Wysłana - 30 lipiec 2006 21:47      [zgłoszenie naruszenia]

To nie pierwszy i nieostatni powrót Wałęsy. Ale szczerze mówiąc to niema szans na jakieś spektakularne sukcesy bądź wysokie poparcie.

Nicci
 Wysłana - 30 lipiec 2006 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Watpie zeby rzeczywiscie planowal powrot na wieksza skale

Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

kulisek
 Wysłana - 30 lipiec 2006 22:42      [zgłoszenie naruszenia]

Nie sadze zeby wrocil.. a to za 1 sprawa.

Otoz, na wstepie dodam ,ze nie sympatyzuje z walesa (pamietam jak byly wybory to sie podniecalem wynikami i bylem za kwasniewskim).. ale polacy , jakby go nie lubili ,troche za bardzo go zgnoili poza granicami polski...(nieporownywalnie bardziej niz kaczynskiego czy PiS czy kogokolwiek) w przeciwienstwie do kaczynskiego, walesa odnosi sie za***iscie duza estyma i szacunkiem na zachodzie.. pytasz we francji kto to walesa wiekszosc wie, w USA wiekszosc wie.. polacy go zawsze gnoili za granica, a jak jest gnojony kaczynski to jest wielkie halo.. a zapytaj sie we francji kto to jest kaczynski..
za granica walesa to ktos, w polsce gnoj.. za granica kaczynski to gnoj, w polsce ktos
bo jesli gnoi sie kaczynskiego to jest zle, ale jak polacy sami zgnoili walese, juz to jest dobrze..

Casusbelli
 Wysłana - 31 lipiec 2006 00:17      [zgłoszenie naruszenia]

A powiedz mi co ma do rzeczy jak ktos jest widziany za granica ?

Kwasniewski za granica jest swietnie widziany, zapraszaja go na wyklady, Bush mowil o nim "friend alexander" a w Polsce wszyscy wiedza ze to jest komunista, kretacz i pijak ze znajomymi z ruskiego wywiadu i wielu podejrzanych srodowisk (sld chociazby).

maciejq
 Wysłana - 31 lipiec 2006 01:55      [zgłoszenie naruszenia]

tez nie rozumiem posta kuliska

a walesa niech se lepiej siedzi w juesej - co mial zrobic to zrobil

i got 99 donuts but a bitch ate one

_VEGITA_
 Wysłana - 10 sierpień 2006 22:57      [zgłoszenie naruszenia]

- Sytuacja w Polsce nie podoba mi się i muszę się znów zaangażować, bo nie mam innego wyboru - podkreślił były prezydent RP.

ja to czytam tak: nie podoba mi sie ze PiS wygral wybory i musze sie zaangazowac, dlatego ze otwarcie popieram PO i mojego syna (lub na odwrot), szczegolnie dlatego ze pomimo tego ze Kaczynski zawiazal uklad z Lepperem i , do diaska!, poparcie PiSu za nic nie chce spasc, a Platformy sie podniesc!

kolejne...

- (Kaczyńscy) to ludzie o bardzo ograniczonym poczuciu humoru i z wieloma kompleksami - uważa Wałęsa. - Usunąłem ich (Jarosława i Lecha Kaczyńskich) z mojej kancelarii, ponieważ niszczą więcej, niż osiągają budując. Nie odpowiadały mi ich konspiracyjne teorie. Zawsze kogoś podejrzewali, zawsze byli zaangażowani w intrygi

A ja mysle ze Walesa usunal Kaczynskich z calkiem innych powodow. Poprostu nie pasowali do tego ''towarzystwa''. I te ich konspiracyjne teorie wyssane z palca... Wcale sie nie dziwie ze ich wyrzucil.

"Sunday Times" zauważa, iż pod rządami braci Kaczyńskich ponad pół milionowi ludzi podejrzanych o to, iż w czasach PRL byli powiązani z SB, grożą czystki przewidziane w znowelizowanej ustawie lustracyjnej, a weryfikacja obejmie całe zawody m.in. dyplomatów, nauczycieli, dziennikarzy i sędziów.

- to ''Sunday Times'' powinien dodac dzieki komu ta ustawa wchodzi z kilkunastoletnim poslizgiem.

- Kaczyńscy podzielili Polskę. Oni żyją w innym świecie. Ich światopogląd i polityka są anachroniczne. W kraju panuje atmosfera paranoi - cytuje gazeta anonimowo redaktora gazety w Polsce, którego przeszłość zostanie ujawniona publicznie w oparciu o nowe prawo lustracyjne.

Marek Baranski czy Adam Michnik?

Brytyjski tygodnik twierdzi, iż Kaczyńscy to "głęboko katoliccy konserwatyści", zamknięci na świat. - Oprócz rosyjskiej wódki, węgierskiego wina i Charlesa de Gaulle'a nie interesuje nic, co nie jest polskie, a z powodu koalicyjnych partnerów PiS doszło do napięcia pomiędzy polskim rządem a UE - czytamy w "Sunday Timesie"."

Czy to jeszcze ''Sunday Times''? Czy to juz cytat z ''the Sun''???????

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

vox Dei
 Wysłana - 22 sierpień 2006 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

Były prezydent Lech Wałęsa odszedł ze związku zawodowego "Solidarność", bo uznał, że związek zaangażował się w poparcie PiS i braci Kaczyńskich

Jak powiedział we wtorek, taką decyzję rozważał już w zeszłym roku. Ostatecznie przeważyło "pchanie się za daleko w poparcie PiS i Kaczyńskich. "Ja chcę się trzymać od tego z daleka" - powiedział Wałęsa.

Nie wykluczył, że jeszcze kiedyś wstąpi do związku. "Polityk nigdy nie może powiedzieć >>nie<<. Dziś jednak się nie widzę; to nie jest mój związek, to nie tak" - dodał Wałęsa.

Jerzy Borowczak, były szef "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej powiedział, że Wałęsa nie jest członkiem "S", bo już od 1 stycznia br. nie opłaca składek.

Borowczak, który był upoważniony przez Wałęsę do ich opłacania dodał, że b. przywódca "Solidarności", należący do koła emerytów i rencistów "S" w Stoczni Gdańskiej, jeszcze w 2005 r. polecił mu opłacenie składek jedynie do końca roku.

Jak powiedział rzecznik "S" Dariusz Wasilewski, związek nie chce na razie komentować słów prezydenta Wałęsy. "Przewodniczący Śniadek chce najpierw porozmawiać z panem prezydentem, potem będzie to komentował" - podkreślił Wasilewski.

Jego zdaniem, do spotkania przewodniczącego z byłym prezydentem najwcześniej może dojść w czwartek, bo we wtorek i w środę Śniadek jest w Warszawie, na posiedzeniu Komisji Krajowej związku.

Wałęsa wielokrotnie mówił, że chce zrezygnować z członkostwa w "Solidarności". Ostatnio głośno było o tym przy okazji obchodów 25. rocznicy powstania związku w 2005 r .

Ot cały Wałęsa !! W końcu znalazł sobie pretekst. Ale o odejściu z Solidarności to mówił jeszcze w tamtym roku , i wcale nie chodziło o Kaczyńskich. Zresztą jeżeli według związku nie należy do niego od stycznia, to czemu Wałęsa nagłaśnia tą sprawę teraz, może chce w wystąpić ze związku do którego od 6 miesięcy nie należy.

Apropo poczynań Wałęsy to musi mieć niezłego hopla na punkcie Kaczyńskich , bo ostatnio powiedział że nie będzie uczestniczył w tych uroczystościach z okazji rocznicy powstania Solidarności w których bierze udział Premier bądź prezydent.

Jervis
 Wysłana - 22 sierpień 2006 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

Lech Wałęsa powoli usuwa się w cień. Niestety nie potrafi uczynić tego nie wyładowując osobistych frustracji na innych.

Tym, którzy chcą zrozumieć powody takiej, a nie innej postawy Lecha Wałęsy polecam film dokumentalny "Plusy dodatnie plusy ujemne", a także lekturę niektórych dokumentów z jego teczki.

Link do niektórych dokumentów z teczki TW "Bolka": [http://www.sw.org.pl/bolek.html]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Lechu wróć!

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Mój ideał państwa. Temat zainspirowany przez Sowizdżała- pozdrawiam :) | Kampania pełną parą ruszyła...piszcie jakbym chcial,jak bedzie | Z cyklu "Mętne łby: w pół do czwartej RP". | Kwaśniewski - Kaczyński | Debata Kwaśniewski vs. Kaczyński | WYBORY 2007 NA INSOMNIA.PL :-) | czego mi brakuje w polityce | jaka koalicje po wyborach zaakceptujemy? | [art] Schowaj babci dowód | PSL czarny kon wyborow | Państwo - a może by tak najprościej | Kalkulator wyborczy | powiedzcie Polakom kim jestescie | Korwin-Mikke kiedys go lubilem... | Skandal w TVP- nagranie | niepublikowane tasmy kaczmarek vs krauze | seks grupowy | gender | bezsennosc | polskie gwiazdy fotki | olsztyn showup | cud sBoDca | czy kobiety to | sztanga i cash | skrzynecka | stek | opowiadanie erotyczne mam i syn | kominiarka | kominiarce | drzwi sie | królik | Kevin Carter | nokia lumia | lamanie simlocka simens c62 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.