FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4652 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Lepsze jutro było wczoraj? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Lepsze jutro było wczoraj?"   

vitoss
 Wysłana - 5 sierpień 2004 19:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Nie bierzcie mnie za wariata , ale w ostatnim czasie zaczęła mnie męczyć jedna myśl... Widziałem gdzieś napis na murze: "lepsze jutro było wczoraj" i w pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że to wcale nie jest takie głupie jak się wydaje. Kiedy sięgam pamięcią, jakie wspaniałe wydają się lata, gdy byłem małym dzieckiem. Życie nie sprawiało wtedy żadnych problemów, a jedynym zmartwieniem był wybór pomiędzy łopatką, a grabkami do piaskownicy Teraz jest już inaczej - i nie chodzi mi tutaj tylko o wiek, ale o wszystko inne. Coraz częściej można usłyszeć słowa typu: "świat schodzi na psy". Ludzie coraz bardziej zaczynają sobie pozwalać - czy dawniej słyszeliśmy na przykład o tym, że rodzice zabijają własne dzieci? Z tego co kojarzę to na pewno nie! Dawniej można było wieczorem wyjść spokojnie na ulicę, a teraz sami wiecie jak to jest... Niby bez przerwy świat idzie na przód i coraz bardziej się rozwija, ale nie jestem pewien czy w dobrym kierunku. Przecież natura się nie zmienia, tylko zmieniają się sami ludzie... Przejrzyjmy wreszcie na oczy i zobaczmy jak to wszystko wygląda naprawdę!

Możliwe, że wielu zacznie się śmiać z tego tematu, ale mi raczej nie jest do śmiechu Będę naprawdę zadowolony, jeśli chociaż jedna osoba będzie uważać podobnie jak ja

Impossible is nothing!

sejfdakejk
 Wysłana - 5 sierpień 2004 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tez dobrze wspominam lata, kiedy bylam dzieckiem, ale nie dlatego ze <nie slyszalo sie o rodzicach zabijajacych swoje dzieci> , tylko dlatego ze w wiekszosci przypadkow dziecinstwo to czas beztroski, jedyne problemy to "gdzie moja lala?" czy tez "ja chce cukierka!", "ej, to moja zabawka!". Kiedy jestesmy dziecmi wszystko jest takie piekne, odkrywamy swiat od tych 'lepszych stron', a jego problemy nas nie interesuja. Jak to pisal autor bodajze "Swiata Zofii", gdyby male dziecko zobaczylo swojego tate, nadetego jak balon i unoszacego sie pod sufitem, stwierdziloby (zreszta calkiem slusznie ) ze "tata lata!", natomiast jego mama nie moglaby uwierzyc wlasnym oczom, bo jest to cos NIENORMALNEGO. mmmm, chyba troche odbieglam od tematu.
Moim zdaniem te ludzkie cechy, ktore doprowadzily do rozwoju naszej cywilizacji i tych tam innych nie zmienily sie od setek lat.
A ten napis na murze sklonilby mnie do nieco innej refleksji, takie rozwarzania ontologiczne heh No, ale to juz swoja droga..

Ciajo jest dobre na wszystko.

God save the cake.

vitoss
 Wysłana - 5 sierpień 2004 20:19      [zgłoszenie naruszenia]

No w sumie, to trzeba przyznać, że masz rację Jednak bardziej chodziło mi nie o dzieciństwo, lecz o podkreślenie "idei" dawnych czasów Na przykład osoby starsze same potwierdzają, że jest różnica w ludzkiej mentalności na przełomie choćby ostatnich 10 lat. I ta zmiana poszła w złym kierunku, ale może to ja mam takie wrażenie Chyba za bardzo podchodzę pesymistycznie do świata Dzięki za odpowiedź i oczywiście łap soga!

P.S. A ten napis, to ja również inaczej interpretuję, ale "podciągnałem" go bardziej na potrzeby tego tematu

Impossible is nothing!

sejfdakejk
 Wysłana - 5 sierpień 2004 20:32      [zgłoszenie naruszenia]

No wiem, wiem, ale tak sobie przypomnialam siebie mala jak plakalam bo mi jedna historyjka z kaczorem Donaldem (taka z gumy) zginela No i troche sie rozmarzylam
A co do tej mentalnosci, to np. pol wieku temu starsze osoby tez narzekaly na "dziesiejsza mlodziez" A to co sie zmienia, to moda, styl bycia, glownie narzucany przez media, ktore teraz rzeczywiscie odgrywaja duzo wieksza role niz kilkanascie lat temu..

God save the cake.

vitoss
 Wysłana - 5 sierpień 2004 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

Ojoj, przykro mi z historyjką... Przynajmniej ją odnalazłaś?

Ja np. pamiętam jak byłem mały, to jadłem babki z piasku Ech... czego to się jako dzieciak nie zrobi - aż szkoda gadać...

Impossible is nothing!

sejfdakejk
 Wysłana - 5 sierpień 2004 20:51      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jadlam snieg, chociarz panie w przedszkolu ciagle staraly sie nam udowodnic jaki to ten snieg jest brudny i ile w nim bakterii

A historyjki nie znalazlam

God save the cake.

vitoss
 Wysłana - 5 sierpień 2004 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

Oj, było wiele tych różnych historii w dzieciństwie Czasami to szkoda, że to wszystko tak szybko zleciało, ale dobra, bo zaraz zaczniemy narzekać jak to nas w krzyżu boli Przecież nie jesteśmy jeszcze tacy starzy i jeszcze na pewno przeżyjemy niejedną taką historię, którą znowu będziemy wspominać z uśmiechem na ustach za kilka lat...

A tak przy okazji, to na avatarze to Ty?

Impossible is nothing!

sejfdakejk
 Wysłana - 5 sierpień 2004 21:07      [zgłoszenie naruszenia]

A wiesz ze wlasnie tak cos mi zaczelo w tym krzyzu strzykac Naprawde, to przez te sklony ze sztanga, chyba troche za duze obciazenie wzielam

Tak, w avantarze to ja

God save the cake.

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 5 sierpień 2004 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawy temat,
co to znaczy ze lepiej było wczoraj? Czy wam rodzicie, starsi ludzie (starsi od was o kilka, kilkanascie lat) nie mówili jak miałes jakiś problem- ogromny dla ciebie, ze jeszcze nie jedno gorsze cie spotka? pewnie nie raz słyszeliście, ze "co to za problemy"? Doc zego zmierzam, często minione lata, chwile idealizujemy, staramy sie pamietac tylko to co było dobre, tylko to co było miłe. Nie pamietamy za wielu tych złych, rzeczy. dlatego wydaje nam sie ze było lepiej, z czasem zmienia sie spojrzenia na świat.
Wtedy podejrzewam zgubienie dla ciebie tej historyjki było "dużym problemem", a teraz- sami widzicie.

Mam nadzieje ze ktos zrozumiał o czym mówie

mosay
 Wysłana - 5 sierpień 2004 21:12      [zgłoszenie naruszenia]

no optymisci

sejfdakejk łapaj soga, ja bylem takim tycim szkrabem to tez zajadalem sie siniegiem przypomnialas mi czasy dziecinstwa

jeśli lepsze jutro było wczoraj to dzisiaj pojde sie upic a jutro nie wstane z łóżka.. ekh nie tak w kazdym razie takie podejscie do sprawy jest malo mobilizujące, czasem ( gdzie tam czasem, często) mozna by dojsc do wniosku ze lepsze dzisiaj juz sie zdarzalo dawno temu i to nie raz...

jednak to lepsze jutro które juz bylo dziwnie kusi i wiąze się z błoga beztroską ( ah ta piaskownica, autka w przedszkolu) ale i mobilizuje.... jest czymś pięknym, zawsze.. no to tyle z mojej strony...

na emeryturze %)

Znawca -

sejfdakejk
 Wysłana - 5 sierpień 2004 21:16      [zgłoszenie naruszenia]

Kermit - zgadzam sie z tym co napisales Czytales moze "Patologie zycia codziennego" Freuda? Jesli nie, to polecam, wiaze sie z tym tematem (wyrzucanie z pamieci niektorych zlych wspomnien).

Mosay - dziekuje za soga niestety nic wiecej nie moge

God save the cake.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Lepsze jutro było wczoraj?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Czy Bóg jest narcyzem? | "Chrystus sam był kiedyś na weselu" | Potęga podświadomości = potęga głupoty | Theodor - odszedl.....bliskosc smierci - chec odejscia... | Jałmużna jest miłością | Praktyki religijne przedłużają życie | Jah i reagge | Samotność.... | dziwny sen.. | Wszystko o snach! ==>WEJDZ<== | Geneza religii i Boga , Twoja opinia ?? | Słownik Aniołów i Upadłych Aniołów | Listy od Boga... | Scjentolodzy w Polsce | Kiedy zginie świat? | małżeństwo a religia | civilization 5 | woodstock 2013 | chrom | erotyczny | KRISWELL 15 tracks 16mins VIDEO MiX FIDGET Electro Attack 720HD | namiot ns | ciapaty | benzyna diesel | dziun | logistyka wat | makarska | przegrzanie organizmu | zaliczenie | Iphone 5 | 16 lat | tomek | 40 latka | ładne dziewczyny | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.