FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7052 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Lewica I Prawica 
[powiadom znajomego]    
Autor "Lewica I Prawica"   

LordObiWan
 Wysłana - 17 lipiec 2005 11:30        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mozecie mi powiedziec jaki sa główne róznice w programach Lewicy i Prawicy

};-)SFD FIGHT CLUB};-)
Sterydy to ciemna strona mocy:łatwa,szybka,prosta
Żyć z Bogiem,umierać z honorem

Helevorn
 Wysłana - 17 lipiec 2005 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

Wiecej konkretow.

Chodzi o przeszlosc? Terazniejszosc?

Chodzi o nasz kraj? Europe? Czy jakie inne specyficzne terytorium?

Masz na mysli kwestia swiatopogladowa czy ekonomiczno-spoleczna?

Były moderator Polityki i Seksu

LordObiWan
 Wysłana - 17 lipiec 2005 12:13      [zgłoszenie naruszenia]

Tak głownie o ekonomiczno społeczny. i chodzi mi o nasz karj

};-)SFD FIGHT CLUB};-)

Helevorn
 Wysłana - 17 lipiec 2005 12:31      [zgłoszenie naruszenia]

Wszystko zalezy jakie tez partie klasyfikujemy jako prawice i lewice... Upraszczajac nieco sprawe przyjmijmy nazewnictwo stosowane w mediach... Czyli do lewicy zaliczmy SLD, SdPL, UP, Samoobrone a do prawicy PO, PiS, LPR.

Pierwsza kwestia: podatki.

Partie lewicowe popieraja zroznicowanie podatkowe (podatek progresywny) i tego typu podatki jak np. 50 % dla najbogatszych.

Partie prawicowe natomiast sa za obnizaniem podatku i wprowadzeniem podatku liniowego (tyle z tej koncepcji wylamuje sie PiS, ktore jest generalnie bardziej lewicowe pod wzgledem gospodarczym niz prawicowe, wiec nie wiem czy jest sens uwzgledniac w tej naszej klasyfikacji te partie jako prawicowa...).

Druga kwestia: walka z bezrobociem.

Partie lewicowe: podwyzszamy podatki, zabieramy najbogatszym pieniadze i panstwo samo tworzy nowe miejsca pracy (z jakim skutkiem to sie odbywa to wiadomo...).

Partie prawicowe: ulatwienie przedsiebiorcom zakladania nowych miejsc pracy, ulgi dla przedsiebiorcow etc.

Trzecia kwestia: biurokracja.

Zarowno partie lewicowe jak i prawicowe udaja, ze zalezy im na redukcji biurokracji... do czasu az gdy wejda do parlamentu... Nie ma co sie spodziewac przelomu w najblizszych latach pod tym wzgledem.

Czwarta kwestia: regulacje.

Partie lewicowe: panstwo powinno miec wplyw na gospodarke i w nia ingerowac w celu wyrownywania nierownosci spolecznych.

Partie prawicowe: panstwo powinno zmniejszyc swoja ingerencje w gospodarke...

###

Powyzszy zarys to zarys niezwykle uproszczony (i niescisly dlatego wiem, ze zaraz ktos sie zaraz przyczepi...). Jesli chodzi o szczegoly i roznice miedzy partiami to polecam przeczytac bezposrednio ich programy.

Były moderator Polityki i Seksu

Gientelmen
 Wysłana - 18 lipiec 2005 09:23      [zgłoszenie naruszenia]

Tu jeszcze inne spojrzenie - Mrożek:
Konflikt między "prawicą" a "lewicą" jest starciem dwóch przeciwnych sobie temperamentów.
[http://www.datapolis.pl/grzes/chara.htm]

Zmieniony przez - Gientelmen w dniu 2005-07-18 09:23:58

Dwa tysiące lat męskiej dominacji
Zabiło w kobietach radość z kopulacji

lami1
 Wysłana - 19 lipiec 2005 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

Helevorn masz racje ze ktos sie przyczpi bo jest on bardziej niz uproszczony a jak juz w innym temacie pisalem polski podzial na lew i pra nie jest prosty i latwiej to przedstawic na partjach zachodniej eurpy. Pozatym twoj podzial "oczywiscie nie ma w nim bledow zeby nie bylo" ale jest strasznie zrobiony pod katem nie wiem jak to powiedziec pokazania lewej strony w jak najgorszym swietle a prawej w jak najleprzym. oczywisie mozesz sie ze mna nie zgodzic ale ja odnioslem taie wrazenie. zreszta wydaje mi sie (wrecz jestem pewien) ze uwazasz ze tak jest

Co do podzialu to pstaram sie o jakies przyzwoite opracowanie tylo musze poszukac zeby bylo ono takie "klarowne i jak najkrotsze
Pozdro

JaKres
 Wysłana - 19 lipiec 2005 23:54      [zgłoszenie naruszenia]

"To, co jest prawe, jest prawdziwe, to co jest lewe, jest fałszywe" (Right is right and Left is wrong). Na Prawicy są: osoba, wolność, duchowość, organicznie rosnące instytucje i obyczaje. Na Lewicy jest dwugłowy Lewiatan: państwo - społeczeństwo, jednolitość, jednakowość, niewolnictwo w równości. We wszystkich językach germańskich, romańskich, słowiańskich, ałtajskich, w sanskrypcie, japońskim i hebrajskim, to co po prawej ma pozytywne znaczenie, to, co po lewej - negatywne. Ten podział silniejszy bywa niż ludzka anatomia: "Serce mędrca bije po stronie prawej, serce głupca po lewej" (Księga Eklezjastesa 10 ,2). Zarówno język jak i tradycja dają nam pełne prawo do używania tej semantyki.

reszta tu [republika.pl/k_sidorczuk/deklar_portl.htm] miłej lektury

Zmieniony przez - JaKres w dniu 2005-07-19 23:57:36

LordObiWan
 Wysłana - 20 lipiec 2005 00:04      [zgłoszenie naruszenia]

skoro ta lewica jest taka zła to jakim cudem zdobyła prawie 50% 4 lata temu???

};-)SFD FIGHT CLUB};-)

JaKres
 Wysłana - 20 lipiec 2005 00:12      [zgłoszenie naruszenia]

jakie prawie, ponad 50% policz dokładnie. A zła jest z samej istoty

lami1
 Wysłana - 20 lipiec 2005 03:01      [zgłoszenie naruszenia]

Jakres - Wymysliles to tylko w odniesieniu do polskiej sceny plitycznej czy tak ogolnie?? Pozatym nie wiem czy wiesz ale kwestja ze jedni nazywani sa Lewica a drudzy prawica wiAze sie tyko z tradycjami historycznych i to tyko czysty przypadek ze jedni zasiadalipo tej stronie sali a drudzy po drugiej. No chyba ze wiezysz iz jakas sila wyzsza to sprawila (sory za sarkazm). I z drugiej strony inne osoby moga miec taki sam poglad na prawice jak na lewice. a pisma swietego to ty w polityke ni mieszaj. Bo jak ktos juz na tym forum napisal (nie wiem czy dokladnie zacytuje) "z pomieszania kosciola (reigii) z poityka nigdy nic dobrego nie wychodzi
Co do tych 50% to tez nie dokladnie bo czesc glosow jakie czesto sa potrzebne obecnie SLD SDPL Up do bezwzglednej wiekszosci to sa rowniez poslowe niezalezni a z tymi to cholera wie jakie maja poglady (chyba ze wlaczymy rowniez takie prtje jak PSL nie wiem czy samoobrone bo z ta to nie wiadomo o co chodzi a raczej z Lepperem

_VEGITA_
 Wysłana - 20 lipiec 2005 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

wiesz w czym tkwi siła lewicy? Wlasnie w tym... podatek progresywny, czyli ci co zarabiają więcej niech więcej płacą, a niech biedni najlepiej wogole nie płacą (Boże co za chora mentalność, karać kogoś za przedsiębiorczość, pomysłowość,pracowitość a wynagradzać nic nie potrafiących jełopów co myślą że wszystko im się od państwa należy)i wiele innych podobających się społeczeństwu politycznych "zabiegów". Z taką kiełbasą wyborczą nie problem wygrać wybory, i to jest jedyna siła lewicy, aha dodam jeszcze że w Polsce jest dupa nie lewica. Prawdziwy lewak to np. Zapatero w Hiszpani.
Także podział Heleworna jest dobry, bo jak tu nie faworyzować prawicy w starciu z takim bezsensem?
pozdrawiam

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Lewica I Prawica

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Jazda bez prawa jazdy. | Zameldowanie więźnia | Mandat za przejazd bez bietu! | Wiatrak w ogrodzie | Małżeństwo w więzieniu | wcześniejsza emerytura a praca w szczególnie trudnych warunkach | stypendium | Ile dorobić może emeryt? | Odchodzący Ilight, czy jak mu tam | Konto bankowe - tanie przelewy zagraniczne | mandat drogowy | Pobilysmy Dziewczyne | Prawa Człowieka - drobna pomoc. | Odsetki za prąd | Dwukrotność zadatku - Co tytułem przelewu ? | prawo do prywatności | ckm styczen 2018 | opowiadania erotyczne | opowiadania erotyczne mama | starsze | wpadłem | miss mokrego podkoszulka wroclaw | kochanek | monotonia w zwiazku | better call saul | łęcka | ukraine rossja granica | seks matki z synem | siostra opowiadanie erotyczne | Maj | motyw wyboru | ukryta prawda | seks matki z synem | ukraine rossja granica | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.