FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1055 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | HYDEPARK
Lot do Norwegii 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Lot do Norwegii"   

BOHen
 Wysłana - 9 luty 2016 15:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Siema, proszę modów o nie usuwanie na razie tematu, założyłem taki sam w innym dziale, a bardzo zależy mi na czasie i chciałbym uzyskać odpowiedzi jak najszybciej.
Mam zamiar wybrać się do Norwegii w czwartek na kilka dni w celach turystycznych. Co powinienem wiedzieć i załatwić (poza paszportem, który już mam) przed wylotem? Chodzi mi o takie rzeczy jak ubezpieczenie turystyczne itp. Niech wypowiadają się ludzie, którzy w ogóle latali zagranicę też
To będzie mój pierwszy lot do obcego kraju ehehe

Zmieniony przez - BOHen w dniu 2016-02-09 15:15:09

Leszek, na podwórku leży kret - weź widły i wypierdol go za płot!

Ekspert -

Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 9 luty 2016 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

Zobacz sobie jaki tam jest kurs wymiany walut. Ja byłem w Norwegii 6 lat temu i było dużo korzystniej wymienić w Polsce. Oprócz tego kupiłem max ilość szlugow i vodki, która znajomi z chęcią odkupili więc to było nawet bardziej korzystne niż kantor. Weź sobie też ciepłe ciuchy bo może być minus 30 i wtedy bez kalesonow bida.

Kiss French, Wear Italian, Drive German

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 9 luty 2016 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

Pamiętaj żeby nie przewozić narkotyków i broni w podręcznym bagażu i w kieszeniach przy sobie.
Ubezpieczenie zawsze lepiej mieć. Nawet jeżeli jest jakiś mały procent szansy na to że złamiesz sobie nogę na lodzie to lepiej zapłacić te parę złotych niż później płacić sporo pieniędzy za lekarzy zagranicą.
Warto też sobie zrobić coś takiego:
[http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/]
tyle że teraz to już nie zdążysz.

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 9 luty 2016 20:07      [zgłoszenie naruszenia]

Kup sobie ubezpieczenie w PL, wymień kasę w PL. Ogólnie teraz się ociepliło w Oslo i okolicy, dziś było 2-3 stopnie na plusie.

Co można zobaczyć ? W Oslo to napewno park Vigeland, skocznia na Holmenkollen, cały rejon Aker Brygge na nabrzeżu, tam też jest zamek-twierdza. Oczywiście Opera. Ogólnie to google i planuj.

Bilet 7 -dniowy na 1 strefę (co obejmuje całe Oslo) kosztuje 240 NOK dla dorosłego czyli około 110 zł. Z takim biletem możesz śmigać na wszystkim - czyli autobusy, metro, tramwaje, pociągi i promy. Oczywiście pamiętając by nie wyjechać ze strefy (np. łatwo zapędzić się za Lysaker, który jest granicą 1 strefy).

Bilet kupisz w dowolnym kiosku np. 7-eleven. Ewentualnie możesz na smartfona ściągnąć aplikację do biletów Ruter Bilett czy jakoś tak i kupić poprzez aplikację wprowadzając numer karty kredytowej/debetowej.

Wieczorem omijaj takie dzielnice jak Toyen, Gronland, Alna, Grorud. Na ciapatowie różne cyrki potrafią się dziać. W centrum też się kręcą, ale jest monitoring i policja się kręci jest więc w miarę bezpiecznie.

Zmieniony przez - minner w dniu 2016-02-09 20:08:45

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

BOHen
 Wysłana - 9 luty 2016 20:56      [zgłoszenie naruszenia]

Czy takie ubezpieczenie jak np z tej strony bd dobre?
[http://www.turystyka.allianzdirect.pl/podroze/pl]

Sorry za linka, mam nadzieję, że dozwolone to a jak nie to usuńcie i odpiszcie chociaż

Tzn to Basic - jak wpadnę piany pod Jelcza to mnie tam wyleczą?

Zmieniony przez - BOHen w dniu 2016-02-09 20:58:04

Ekspert -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 9 luty 2016 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

W Norwegii pieszy ma pierwszeństwo przed samochodami i jest to mega respektowane, oczywiście jeśli wleziesz na czerwonym gdzie jest duży ruch to Cię mogą rozjechać

A no i pewnie wyleczą, ale i rachunek słony wystawią

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Tessu
DZIADEK
 Wysłana - 9 luty 2016 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

W Polsce też pieszy ma pierwszeństwo ale państwo kierownicy maja to w pupie. Chociaż dzisiaj kilka razy mnie przepuszczono na zebrze i byłem miło zaskoczony.

Kiss French, Wear Italian, Drive German

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 9 luty 2016 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

Te ubezpieczenie co dałeś to jest tylko na PL, a potrzebujesz zagranicznego. Więcej ci nie powiem, bo się nie znam.

Znawca -

BOHen
 Wysłana - 10 luty 2016 01:09       [zgłoszenie naruszenia]

Faktycznie, linki mi się pomieszały
A takie turystyczne ubezpieczenie to wystawiają od ręki jak rozumiem? Bo wszędzie jest, że do załatwienia online, ale ja kvrwa chcę jechać i to załatwić na miejscu

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Lot do Norwegii

Warto przeczytać: | | ogrzewanie na podczerwień | ogrzewanie elektryczne | Wyższa Szkołą Ubezpieczeń w Krakowie | seks w obecności kota | afrodyzjaki | kluseczka1985 | bulldog | tatralandia | mama tesciowa | dwa kierunki | irka z plebani | dr Vitamin | kaskada | wydzielina z nosa po dopalaczach | Banda byka | Aretuza | Kiedy wybuchnie | bo dla mnie ty dla ciebie ja | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.