FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5488 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Luźne rozważania o Jezusie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Luźne rozważania o Jezusie"   

emceha
 Wysłana - 10 marzec 2008 13:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jako, że wzięło mnie i znajomych na filozofowanie po piwie zaczęliśmy rozmyślać nad Jezusem.
Założylismy, że Kościół głosi prawdę i Jezus naprawdę był synem Bożym itd, wszystko jak w oficjalnych ewangeliach. Kłótnie o to kim był Chrystus w rzeczywistości odkładamy na bok.
Zakładamy też istnienie nieba i piekła.

Chodzi więc o to, gdzie po całkowitym opuszczeniu naszego padołu znalazł się Jezus.
Otóż, jeśli zadowolony z siebie naprawdę poszedł do nieba zasiadać po prawicy ojca to tak naprawdę zaprzeczył wszystkiemu co zrobił. Gdyby bowiem naprawdę był osobą, którą prezentuje nam Kościół to olałby niebo i poszedł do piekła. Bo tam właśnie są ci dla których Jezus się poświęcił.
A jeśli siedzi w niebie to nie należy mu się jakiś większy szacunek, bo co tak naprawde zrobił. Wiedział kim jest, wiedział, że jeśli zrobi swoje to dostanie się do nieba i będzie miał tam spokój. Więc odwalił swoją chałturę, pocudował trochę, poświęcił się dając się torturować i zabić, a potem zwyczajnie poszedł sobie na wieczne wakacje. zrobił swoje, wziął wypłatę i olał wszystko.
Jeżeli jednak byłby tym kochającym, miłosiernym odkupicielem, to zdecydowałby się pójść tam, gdzie są ci którzy naprawdę go potrzebują.

Cała ta rozmowa wynikła z opowiastki o jakimś średniowiecznym mnichu. Niestety nie wiem jak się nazywał.
Powiedział on, że jeśli w piekle znajdzie się choć jedna dusza, choćby nie wiadomo jak potworna to on dobrowolnie rezygnuje z nieba po to by jej towarzyszyć w niedoli. Bo tak tak właśnie postąpiłby miłujący bliźniego chrześcijanin.

Jak myslicie, gdzie on jest teraz?

Egoista to ktoś, kto myśli tylko o sobie, a nie o mnie.

XXwielkiXX
 Wysłana - 10 marzec 2008 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie od sąsiada wychodził.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 marzec 2008 14:31      [zgłoszenie naruszenia]

Nie było w jego gestii robić to co on sam chciał, tylko wykonywać polecenia Boga.

Przede wszystkim, według Biblii, Bóg miał wielu synów pod postacią aniołów.
Jezus był jednak jego ulubionym synem (Lucyfer był o niego zazdrosny) a jako, że ludzie byli Boga ulubionymi zabawkami - posłał go im by zobaczyć co się stanie
Jezus mógł się regularnie kontaktować z Bogiem, więc dzielił się z nim swymi odczuciami. Wtedy Bóg zadecydował, że jeśli Jezus da radę się poświęcić, to ludzie zyskają nowe przywileje. Więc Jezus dał się zabić.

Jako, że Boga i aniołów tak naprawdę ludzie aż tak bezgranicznie nie obchodzą, nie chcą się oni z nimi równać - Jezus wrócił do Nieba i siedzi teraz po prawicy swojego Ojca.

Widzicie, zawsze byliśmy niżej w hierarchii i zarówno dla Boga jak i Jezusa oczywistym jest, że cześć im się należy. Jezusowi tym bardziej, bo przecież on wie co to znaczy żyć jak człowiek i umrzeć.

To tyle z oficjalnej mitologii.

Patrząc racjonalnie widzimy dobrego kolesia, według podań impotenta, którego jego własna filozofia zaprowadziła na krzyż. I kontynuatorów jego myśli w dużej części też
Ale przynajmniej umarli szczęśliwie - on myśląc, że jest aniołem, oni myśląc, że się ten anioł za nich wstawił

Patrząc jeszcze racjonalniej i sceptyczniej dochodzimy do wniosku, że Jezus w ogóle nie istniał. Ale historia jego życia napawa optymizmem całe pokolenia tragicznie wybijanych niewolników, biedaków.

Mnie osobiscie bardzo przekonał obraz "Ostatnie Kuszenie". Warto obejrzeć ten film, żeby zrozumieć o co w tym wszystkim chodziło, jak sam Jezus mógł to znosić. Zupełnie inne spojrzenie, nie zawsze pasuje katolikom, taka artystyczna interpretacja raczej. W każdym razie warto, bo to jedna z niewielu opowieści w których Jezus był naprawdę ludzki.

A co do tego mnicha, to fajny koleś z niego. Ale nie porównujmy ludzi z aniołami, bo ci pierwsi są jednostkowo naprawdę niewarci skinienia.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2008-03-10 14:35:38

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

emceha
 Wysłana - 10 marzec 2008 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

Ostatnie kuszenie świetny film.
Najbardziej podobał mi się motyw z Judaszem. W ogóle najciekawsza postać z tego filmu wg mnie.

Egoista to ktoś, kto myśli tylko o sobie, a nie o mnie.

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 10 marzec 2008 14:45      [zgłoszenie naruszenia]

" Wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego "
W "Wierzę w Boga" jest taki fragment.

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 marzec 2008 14:48      [zgłoszenie naruszenia]

A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga , widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
A tak jest w Księdze Rodzaju.
Widzisz Bercik, katole zwyczajnie rozmijają się w zeznaniach

W Psalmach jest też sporo o aniołach, ale mi się nie chce szukać.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2008-03-10 14:52:18

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

bezemocji
 Wysłana - 10 marzec 2008 14:56      [zgłoszenie naruszenia]

Wtedy Bóg zadecydował, że jeśli Jezus da radę się poświęcić, to ludzie zyskają nowe przywileje. Więc Jezus dał się zabić.

Tyle, że w oficjalnej mitologii Bóg nie wysłał Jezusa by dał radę się poświęcić, tylko samego siebie w człowieczej postaci. Dla odkupienia ludzkości. Nie bardzo też wiem od czego, bo idea odkupieńczej śmierci za grzech pierworodny wogóle nie pochodzi od Jezusa. Teoria odkupienia, w innym znaczeniu, pojawia się dopiero u Pawła i jest pogańskiego rodowodu. Teologowie katoliccy wyjaśniają niezmienne milczenie Jezusa w kwestii grzechu pierworodnego, że słuchający nie byli jeszcze zdolni "pojąć wymowy takiej tajemnicy..." Zagmatwane to bardzo a już bardziej w doktrynie Trójcy Św., której nie możemy pojąć do dziś. Cały chrześcijański dramat zbawienia, inkarnacja, męka, zmartwychwstanie to połączenie wyobrażeń misteryjnych z filozofią hellenistyczną. Poza tym wymowę owego poświęcenia dla ludzi i cierpienia na krzyżu osłabia bardzo fakt, że po 3 dniach Jezus bez uszczerbku ożył i dalej się ukazywał. Ot, jak mówią 3 dniowa przerwa w misji. Czy dał się zabić? Wiele mówi, że tego nie chciał i nawet prosił o to Boga. Ziemska misja Jezusa dobiegła końca i powrócił do Ojca, czyli siebie samego w niebie z którym jest jedno. To tyle z oficjalnej mitologii...

Specjalista -

kruchy5
 Wysłana - 10 marzec 2008 21:21      [zgłoszenie naruszenia]

Olokk :
No "katole" się rozmijają w zeznaniach nie tylko a propos "synów Boga" ale i np.: narodu wybranego czy nowego Izraela do których niecnie zgłaszają akces.Mało tego śmią twierdzić że Bóg to ojciec wszystkich ludzi.Także z tymi synami to ja bym spróbował może się da jeszcze racjonalniej i sceptyczniej ,co Olo?Jak ty myślisz?

Specjalista -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 marzec 2008 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

Kiedyś Synowie Boga byli aniołami.
Potem byli Żydami.
Potem Bóg miał tylko jednego Syna i tak zostało.

ale generalnie to nie wiem o co Ci tutaj chodzi

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

faketales
 Wysłana - 10 marzec 2008 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

zastanawialiście się kiedyś, Drodzy rozkminiacze, co jeśli Jezus, (tak jak cała Biblia) jest jedną wielka metaforą?

Nie umrzesz za mnie, więc nie mów mi jak mam żyć

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 10 marzec 2008 23:27      [zgłoszenie naruszenia]

To wtedy znaczy tyle co Władca Pierścieni

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Luźne rozważania o Jezusie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Warto przeczytać: Ludzie okreslani jako EMO | Syzyf.... | Psalm 23. Dlaczego na pogrzebach ? | Dlaczego an grobach sie zapala świeczke? | Niebo... | Zazdrośc... | Potrzebuje filozoficznego wsparcia | Złożony problem :( | Reklama na Kościele | "Zostawić swój ślad po sobie"... - Veckas | Kolejność czytania książek - jaka?! | Prosze psychologów o pomoc | Zaburzenia depresyjne | Na kogo sie kreujecie? | pochopny sens zyciA? | Psychologia ludzkich zachowan | kwas foliowy | staż | przepis | obróbka zdjęć | nimfomanka lars von trier | vikings | Halszka Lehman | strony podobne roksy w polsce | pieszczenie penisa po amfie | włosy łonowe | sprzedam maturę | Grejpfrut | długa rozłąka | otodom | polki w hustlerze | rodzaje ludzi | człowiek w skórze | gruby człowiek ukraina | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.