FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6942 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Mój pierwszy nóż... No wybrać. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Mój pierwszy nóż... No wybrać."   

Tienam
 Wysłana - 19 październik 2006 14:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam po raz pierwszy na forum!
Po tygodniu czynnego przeszukiwania internetu pod kątem "NÓŻ", przeczytania setek postów, opinii, porównań, po obejrzeniu dziesiątek zdjęć, stwierdziłem, że mimo poszerzenia swojej wiedzy w temacie noży dalej nie wiem jaki sobie kupić
Klasyczne pytanie: do czego ma mi słżyć?
No właśnie... Rozglądam się między nożami myśliwskimi, bojowymi, survivalowymi, bo potrzebuję nóż do lasu.
Ale pytam się siebie: do czego on ma w tym lesie służyć?
No właśnie... Do czego, skoro jak wyskakuję do lasu to spędzam tam góra kilka godzin... Moje wypady do lasu to spacery z psem a nie survival.
Mimo wszystko marzy mi się przy pasie coś fajnego, co z jednej strony podłaskocze moje ego, że to nie saber za 3 zł, hehehe, a z drugiej strony da mi pewność, że jak będę musiał do czegoś użyć tego noża, to mnie nie zawiedzie. No i bezpieczeństwo. Pewnie złudne, bo samo posadanie noża nie ochroni mnie, ale mimo wszystko świadomość że mam go pod ręką jest jakimś komfortem psychicznym.
Myslę również, że moja przygoda z lasem nabierze z czasem innego wymiaru. Lata unikałem nawet małego spaceru po lesie, a przez mojego psiaka musiałem to polubieć. Teraz jest to dla mnie coś wspaniałego. Pełen relaks...
Dla tego patrząc perspektywicznie muszę kupić nóż na kilka lat, a nie dla spełnienia jednego kaprysu.
Jednak bolesne fakty są takie, że musiałbym wydać ładnych pareset złotych... Osobiście zdolny jestem do takiej fantazji, ale moja żona tego nie zrozumie. Więc muszę się ograniczyć budżetem do 300 zł (co i tak stanowi trzykrotność tego co wyobraża sobie moja małżonka) hehehe...
Zmieniałem swoje typy częściej niż skarpetki. W dniu dzisiejszym stanęło na Cold Steel Model SRK! Naczytałem się o nim dużo pozytywnych opinii, no i jeszcze do tego nawet mi się podoba
Może mi ktoś jeszcze coś od siebie dodać na temat tego noża? Albo polecić jakiś inny? Wdzięczny będę za doradztwo
Pozdrawiam
Tienam

booe
biały miś
 Wysłana - 19 październik 2006 14:36      [zgłoszenie naruszenia]

ostatnio sprawiem sobie cos takiego - [http://www.allegro.pl/item134996504_crkt_m16_14_combo_edge_tanto.html]
poprostu rewelacja. jak na wycieczki do lasu, to noz skladany duzo bardziej poreczny, a w przypadku crkt skladany nie znaczy mniej wytrzymaly. ale jezeli ma byc to noz tez do np. rzucania nie bierz skladanego.
szczerze mowiac model ktory podales nie podoba mi sie sa bardzo, szczegolnie raczka.
ze sztywnych wolalbym - [http://www.allegro.pl/item134389174_noz_ka_bar_czarny_w_wa.html]

Znawca -

Tienam
 Wysłana - 19 październik 2006 14:56      [zgłoszenie naruszenia]

Na coś takiego jak pokazałeś (składany) to też choruję, ale to w drugiej kolejności, jak domownicy się oswoją. Chcę zacząć od czegoś dużego - na to jest zgoda
Tak jak pisałem jego funkcyjność sprawdzi się w przyszłości. Teraz w sumie potrzeba mi czegoś co da mi poczucie bezpieczeństwa gdy po ciemniaku będę spacerował z kundlem po lesie.
Nie cierpię tego uczucie kiedy w ciemności pies coś czuje, zaczyna warcześ i szczekać, a ja g**no widzę. Z kawałem noża byłbym pewniejszy.
Chociaż... Jeśli z drugiej strony jest człowiek, to musiałby być stuknięty, żeby ruszyć w kierunku psa, a jak bedzie zwierzę, np. dzik, to pewnie i maczeta by mi nie pomogła
A na tego ka-bar'a też już zwróciłem uwagę.
Aha, przy okazji, możecie powiedzieć czy to: [http://www.allegro.pl/item134474277_aitor_jungle_king_legendarny_noz_survivalowy.html] to oryginalny AITOR??? Chociaż za tą cenę to chyba nie. Nawet na podróbkę Master Cutlery jest za tani...

booe
biały miś
 Wysłana - 19 październik 2006 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

mysle ze gdyby byl orginalny, to sprzedajacy okreslil by chociaz z jakiej stali yrobione jest ostrze...

Znawca -

Tienam
 Wysłana - 20 październik 2006 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

Od trzech dni wypytuję go mailowo o potwierdzenie oryginalności. Gość twardo milczy. To też mówi samo za siebie.
RAMBO - BAMBO... jak by to w poranku kojota powiedzieli

Tienam
 Wysłana - 20 październik 2006 16:06      [zgłoszenie naruszenia]

HALLO
PRODUCENTEM NOŻY JEST HISZPAŃSKA FIRMA AITOR
OFEROWANA PARTIA TO NOŻE WYPRODUKOWANE DLA FIRMY FOX

POZDRAWIAM
JAKUB B********
FORT MILITARY INSTITUTE
[www.fort.mil.pl]

Taką odpowiedź przed chwilą otrzymałem (nazwisko sam wymazałem).
Teraz to ja już nic nie rozumiem...

booe
biały miś
 Wysłana - 20 październik 2006 22:19      [zgłoszenie naruszenia]

pod***a

Znawca -

Tienam
 Wysłana - 21 październik 2006 21:46      [zgłoszenie naruszenia]

booe - a co powiesz na temat CRKT M21-04??
Trochę zainteresowałem się tym typem noży i ten przypadł mi do gustu Kawał żelastwa I to mi się podoba!

booe
biały miś
 Wysłana - 22 październik 2006 03:14      [zgłoszenie naruszenia]

mam prawie identyczny. nóż rewelacja. mimo tego ze składany mozesz go katować do woli, niezniszczalny. jak dla mnie na chwile obecną, ze składanych nozy w tej cenie nr. 1

Znawca -

korian
 Wysłana - 23 październik 2006 10:51      [zgłoszenie naruszenia]

A ta nowa seria folderów AK47(?) to jak się wam patrzy? Bo ostatnio widziałem kilka firm, które tworzą coś na wzór małego nożyka o ostrzu przypominającym bagnet do kałacha.

Tienam - Masz soga za podejście do tematu. Niech to będzie przykład zakładania postu z pytaniem o pomoc w doborze sprzętu dla wszystkich tych, którzy w****iają władzę tematami typu "JAKI NÓŻ WYBRAĆ?! MA BYĆ DO KROJENIA"

Zmieniony przez - korian w dniu 2006-10-23 10:55:06

Specjalista -

booe
biały miś
 Wysłana - 23 październik 2006 11:11      [zgłoszenie naruszenia]

mówisz o tych podróbkach bagnetówvza 40 - 50zł?
bo tam to zazwyczaj stal tragiczna - nawet nie naostrzysz dobrze

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Mój pierwszy nóż... No wybrać.

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: HAARP | Jak teraz z wojskiem? | Zwycięzczy | Satelitarne zdjecia obiektow wojskowych na świecie.. | Pomocy.... | Kolter 19 wiatrowa!Pytanko? | Promocja to podstawa | Dla idacych do Deblina i przyszych pilotow. | Jaka wiatrówka najlepsza? | Bordowe Berety | Studium oficerskie - pytanie. | Wszechwidzacy celownik | Quizy i konkursy militarne | paralizator-pałka/ czy warto kupić? | prykłąd obrony koniecznej i jeszcze jedno pytanie | budowa PM-98 i MOSSBERG 12/76 | tata | sex oslo | dziewczyny do towarzystwa w oslo | odznaka z dwoma palcami | soul | stażyści interny | sexyboy | zywa ?okurva trib | przygody kuku ,ka | maria góralczyk nago | zdjecia dropsow | pokój żaby | pA,ywanie oddech | sokzrurka | kinga | czy fotomontaA? | fajna stopka | nasze rowery | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.