FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9054 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Męskie libido (interia) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Męskie libido (interia)"   

anc_kozak
 Wysłana - 1 lipiec 2005 01:49        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

taki fajny artykulik na ten temat znaleziony na : [facet.interia.pl/news?inf=640373]
na dole tego artykulu jest jeszcze lnk do artykulu o kobiecym libido =)

Pod nazwą "libido" kryją się wszystkie te siły, które sprawiają, że człowiek czuje potrzebę zaspokojenia swego popędu płciowego. Osiągnięcie celu powoduje, że popęd na pewien czas wygasa, po czym znów narasta. To stan napięcia, który powinien być rozładowany poprzez jakieś zachowanie seksualne: fantazjowanie, masturbację, pieszczoty, współżycie.

Efekt Coolidge'a

Istnieje anegdota, która próbuje tłumaczyć, od czego zależy libido i potencja osobników męskich... nie tylko ludzkiego gatunku. Jej bohaterami są amerykański prezydent Calvin Coolidge i jego żona. Właśnie od ich nazwiska utworzono naukowe określenie "efekt Coolidge'a". Oznacza on skłonność mężczyzny do szybszego odzyskania wigoru seksualnego po stosunku, jeżeli partnerka zostanie zastąpiona inną.

Pewnego razu oboje państwo Coolidge oprowadzani byli (oddzielnie) po rządowej fermie kur. Przechodząc obok koguta, który dzielnie sobie poczynał z kurą, pani Coolidge zapytała, jak często wykonuje on swoje kogucie obowiązki. "Dziesiątki razy dziennie" odpowiedział przewodnik, na co pani Coolidge rzekła: "proszę powiedzieć o tym memu mężowi". Kiedy prezydent miał okazję obejrzeć dzielnego koguta i usłyszeć wypowiedź swej małżonki, spytał, czy kogut zawsze robi to z tą samą kurą. "O nie! Za każdym razem z inną" - usłyszał. "Powiedzcie o tym pani Coolidge" - rzekł na to prezydent.

Efekt Coolidge'a jest powszechny wśród ssaków. Stwierdzano go m.in.u szczurów i baranów, byków (badania amerykańskiego psychologa dr. Gordona Bermanta z 1976 r.). U byków reakcja seksualna nawet na 12 z kolei nową samicę była równie silna jak na pierwszą. Kiedy zasłaniano samicę, z którą już kopulował, tak że nie mógł jej zobaczyć, reakcja byka była słabsza niż na samicę rzeczywiście nową.

Nie będę się wychylać

Z medycznego punktu widzenia, kobiece libido nie jest mniejsze od męskiego, tylko... mniej się o nim mówi. Prof. David Buss opisał blisko 130 taktyk seksualnych, jakie stosują kobiety (świadomie lub nie), by mężczyzna zwrócił na nie uwagę, zakochał się i chciał mieć z nimi potomstwo.

Trzy najważniejsze i najczęściej wymieniane przez panów dotyczyły kobiecej wierności. Były to: dochowywanie wierności, unikanie kontaktów seksualnych z innymi mężczyznami i okazywanie wyłączności. Nic więc dziwnego, że kobiety rzadko chwalą się swoim nieokiełznanym libido. Wiedzą, że jeśli będą zbyt śmiałe, chętne do współżycia i nienasycone w łóżku, to bez trudu przyciągną do siebie mężczyznę, ale zainteresowanego tylko przelotną znajomością.

Niemal każdy facet w pierwszej kolejności pomyśli, że "skoro ona tak lubi seks, to prędzej czy później zacznie mnie zdradzać". Dopiero w drugiej kolejności wpadnie na to (jeśli w ogóle wpadnie), że wysokie libido partnerki może bardzo uprzyjemnić mu życie.

Umysł u steru

Nie da się ukryć, że panie też ulegają czasem pewnej genetycznej skłonności, która pobudza lub usypia ochotę na seks. Zdaniem prof. Bussa, potwierdzają to brytyjskie badania z 1995 r. Ponad 3 tys. kobiet zapisywało daty kolejnych miesiączek i dni, w których podejmowały współżycie z mężem lub ewentualnym kochankiem. Wyniki ankiet pokazały, że kobiety były bardziej skłonne do stosunków seksualnych w okresie własnej płodności, kiedy szansa zapłodnienia była największa. Natura tak steruje organizmem kobiety, że tuż przed owulacją jej libido wzrasta i czuje się ona wygłodniała seksualnie.

Pytanie tylko, co z nim zrobi, gdy poczuje dreszczyk pożądania? John Money, neuroendokrynolog z uniwersytetu w Baltimore, stwierdził, że główny organ seksualny znajduje się u obu płci... między uszami. To umysł decyduje o tym, w jakim stopniu zachowaniami ludzi będzie rządzić libido. Jak wysokie (lub niskie) by to ono nie było.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Babs5
 Wysłana - 1 lipiec 2005 13:14      [zgłoszenie naruszenia]

fajny artukul
i pozdro dla pary prezydenckiej

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 1 lipiec 2005 13:29      [zgłoszenie naruszenia]

ciekawe, sog

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

ricky
 Wysłana - 1 lipiec 2005 13:50      [zgłoszenie naruszenia]

dobre, sog polecial

SÓL DROGOWA, CHLOREK WAPNIA
HURT, DETAL

Znawca -

slaweh
 Wysłana - 1 lipiec 2005 14:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe, ale Sog'a nie dam

No dobra nie będę gorszy od innych, też dam.

robie swoje, ryzyko jest Moje.

ludzie niepijący są zupełnie inni niż ja %-)

Ekspert -

Andromedaa
 Wysłana - 1 lipiec 2005 16:50     
 Usunięta przez shnosnas za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Ekspert -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 1 lipiec 2005 17:23      [zgłoszenie naruszenia]

ja dałam bo mam dobry dzień i akurat nie zwróciłam na to uwagi, że tylko kopiuj - wklej może nie każdy ma czas żeby gdzieś szukać po necie takich artów, a tu kolega znalazł i przynajmniej więcej wiem

a Ty się od razu czepiasz

Zmieniony przez - slonce_m w dniu 2005-07-01 17:24:52

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

Andromedaa
 Wysłana - 1 lipiec 2005 17:26      [zgłoszenie naruszenia]

Przyczepiłam się i dostałam po uszach, tylko nie wiem za co, poprosze linka do regulaminu. Z góry dziękuje.
P.S. Juz nie trzeba, sama znalazłam. Nie wiedziałam, że zaśmiecam, ale co się dziwicie - ochrone środowiska mam we krwi . To pewnie też ktoś skasuje.

Zmieniony przez - Andromedaa w dniu 2005-07-01 17:28:52

Ekspert -

Fala84
 Wysłana - 12 lipiec 2005 14:59       [zgłoszenie naruszenia]

dobry artykul, lap sog'a

Jak powiada moja babcia: Wszyscy w jeden kij pierdzą!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Męskie libido (interia)