FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1640 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
MAt/zad 
[powiadom znajomego]    
Autor "MAt/zad"   

mati1234p
 Wysłana - 8 maj 2008 12:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Na prostej l o równaniu 2x - 3y + 4 = 0 wyznacz punkt, którego odległość od punktu
A = (0, 0) jest najmniejsza. Oblicz tę najmniejszą odległość.

Odleglosc mam policzona nie moge tylko wyznaczyc tych wspolrzednych. Pomoze ktos?

'A przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka...'

Frotek
 Wysłana - 8 maj 2008 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

Znajdz rownanie prostej przechodzacej przez ten punkt A (0,0) i prostopadłej do tej prostej, ktora masz podana w zadaniu. Jak juz to zrobisz, to układem rownan znajdz punkt przeciecia sie tych dwoch prostych i zadanie zrobione.

mati1234p
 Wysłana - 8 maj 2008 12:44      [zgłoszenie naruszenia]

Najwidoczniej jest blad w odp bo zrobilem tak jak mowiles i odp nie co sie rozni

to mam jeszcze jedno zadanko;)

W pewnej grupie 400 badanych osób 87% zna język angielski, 44% zna język niemiecki, a 39% zna oba te języki.
a) Oblicz, ile badanych osób nie zna żadnego z wymienionych języków.
b) Oblicz średnią liczbę ( ) języków (spośród wymienionych) znanych przez jedną osobę z tej grupy.

Frotek
 Wysłana - 8 maj 2008 13:05      [zgłoszenie naruszenia]

W a) wyszlo mi 32 osoby
W b) wyszlo mi 1.31
Jesli dobrze to napisze ci jak to rozwiazac.

mati1234p
 Wysłana - 8 maj 2008 13:48      [zgłoszenie naruszenia]

dobrze podpunkt a zrobilem tylko problem mam z wyliczeniem b)...

Frotek
 Wysłana - 8 maj 2008 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli jeszcze nie rozwiazales b, to juz ci mowie.
Bierzesz sobie z podpunktu A, ilosc osob, ktore w ogole nie umieja zadnego jezyka, czyli 32 osoby, potem bierzesz ilosc osob, ktore umieja dwa jezyki czyli 156. Dodajesz to, co daje ci 188 i odejmujesz to od 400. Wychodzi ci 212 osob ktore umieja tylko 1 jezyk. Teraz robisz sobie proste obliczenie.
32*0 + 156*2 + 212*1 i to wszystko podzielic na 400. Wychodzi ci 1.31 :)

mati1234p
 Wysłana - 8 maj 2008 17:02      [zgłoszenie naruszenia]

ale to bylo proste sog dla Ciebie

mati1234p
 Wysłana - 8 maj 2008 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

pomozecie jeszcze w kilku ?

1.Spośród siedmiu osób, wśród których są Janek i Marek, wybieramy losowo trzy osoby. Oblicz prawdopodobieństwo, że w wybranej trójce znajdzie się Janek i nie będzie w niej Marka.

2. 4.Reszta z dzielenia wielomianu W(x) = x3 - 4x2 + ax + b przez dwumian x + 2 jest równa 5, a jego reszta z dzielenia jest podzielna przez dwumian x - 1 jest równa 3. Oblicz resztę z dzielenia wielomianu W przez dwumian x + 1.

3.Jeżeli w banku realna( tzn. po odliczeniu podatku) roczna stopa procentowa dla lokat jest równa p%, to po jednym roku z 1 zł otrzymamy zł. Przy rocznej inflacji i % wartość 1 zł po roku jest równa zł. Oblicz wartość po roku 1000 zł złożonych w banku na rok, przy rocznej stopie procentowej dla lokat 4 % jeżeli roczna inflacja była równa 2%. Wynik podaj z dokładnością do 1 gr.

4.W trójkąt równoramienny ABC, w którym /AB/ = 32, /AC/ = /BC/ = 20 wpisujemy prostokąty tak, że jeden bok prostokąta zawiera się w boku AB, a dwa pozostałe wierzchołki należą do ramion trójkąta. Podaj wymiary prostokąta o największym polu.

Troche tego duzo ale matura z matmy juz tuz tuz i czas nagli a sa jeszce male problemy

Frotek
 Wysłana - 8 maj 2008 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

Rozszerzona piszesz? Zaraz to postaram sie zrobic :P

To tak, w pierwszym mi wyszlo 2/21 czyli 0.095
W drugim i trzecim wydaje mi sie, ze zle przepisales zadanie :D
A czwarte, to jest zadanie optymalizujace, czegos takiego nie powinno byc na maturze ale sprobuje zrobic.
Btw. tez zdaje za tydzien matme rozszerzona ;)

Probowalem zrobic 4, wychodza mi jakies dziwne rownania, moi znajomi tez tego nie potrafia zrobic. chyba tego na maturze nie bedzie

Zmieniony przez - Frotek w dniu 2008-05-08 23:13:23

mati1234p
 Wysłana - 8 maj 2008 23:21       [zgłoszenie naruszenia]

jakies poje.bane te zadania

Pomoz mi chociaz z drugim

2. Reszta z dzielenia wielomianu W(x) = x^3 - 4x^2 + ax + b przez dwumian x + 2 jest równa 5, a jego reszta z dzielenia przez dwumian x - 1 jest równa 3. Oblicz resztę z dzielenia wielomianu W przez dwumian x + 1.

a 1 wychodzi 2/7

Zmieniony przez - mati1234p w dniu 2008-05-08 23:21:20

Zmieniony przez - mati1234p w dniu 2008-05-08 23:22:07

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

MAt/zad

Warto przeczytać: Matematyka - wielomiany | Statystyka | [mat] 2 zadanka | ekologia | [fiz] równia pochyła:( | Pilnie zadanko z FIZYKI | [M] funkcje wymierne | FIZYKA;( | Pilne zadania z FIZYKI | matematyka-szeregi | [GEOM./GRAF./TECH] Punkty przecięcia | [F] Równia _poslizg | Do studentow prawa albo logiki! - zdania deontyczne. | [Fiz] Zadanie z Fizyki | [mat] zad z matury próbnej | [Mat]Prawo Bezouta | henryka krzywonos | soszy ska | audi 80 | will i am | Kaspersky | antyvirus | niemożliwe | prawnik | michal15eu | doda playboy | Lagerfeld- | Lagerfeld | w jakim banku konto | gdzie kupić buty | buty promocja | auto do 20 tys | filip_o5 | bezrobotni | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.