FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7583 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Militaria
M-65 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
ALPHA 
PROPPER 
ROTHCO 
MILTEC 
FOSTEX 
SURPLUS 
HELIKON 
INNY. Napisz jaki. ;-) 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "M-65"   
 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 29 lipiec 2007 00:06    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Na jesień i zimę zamierzam sobie kupić właśnie taką kurtkę.
Poczytałem to i owo i producentach ale zapytam się jeszcze Was - Ziomali z Inso - którego wybrać?

Dla zainteresowanych:

"Najprostsza kurtka świata M-65 jest owocem ciężkich zmagań amerykańskich biurokratów armijnych z własną inteligencją. Rzadko się zdarza, by inteligencja wojskowych zatriumfowała tak bezapelacyjnie.
Niewiele jest rzeczy, które bez specjalnych zmian przetrwają jeszcze co najmniej kilka pokoleń. Zaliczają się do nich wynalazki tak znane, jak coca-cola, zippo, dżinsy, jeep, harley i kurtka amerykańskiej armii. Doczekała się ona co prawda wielu międzynarodowych mutacji, ale jej podstawowa linia pozostanie na wieki niewzruszona wpływami nowoczesnej mody. W zielonych drelichach paradował, paraduje i paradować będzie cały świat. Do Polski moda na "emkę" przybyła wraz z paczkami UNRR-y i stonką Eisenhowera. Stała się nad Wisłą symbolem nie odwzajemnionej miłości młodych ludzi do Stanów Zjednoczonych. Nosili ją artyści, konspiratorzy i buntownicy. W ekranizacji "Popiołu i diamentu" Zbyszek Cybulski odziany w amerykańską "emkę" strzela do ubeków.
W "Pięknych dwudziestoletnich" dwudziestoletni Marek Hłasko zadaje szyku oliwkowozieloną "emką" zza kierownicy swojego studebackera. W "emce" widywano kierowców, KOR-owców, kaowców i punkowców. Tylko zomowcy nie chcieli jej na siebie wkładać. W czasie stanu wojennego "emka" z wpiętym do klapy pomarańczowym opornikiem stanowiła mundur galowy niemal każdego opozycjonisty.
Wieczny symbol
Dziś już może nie wywołuje tyle emocji co kiedyś, wypiera ją równie popularny "flyer's", ale wciąż pozostaje symbolem. Chociaż nie bardzo już wiadomo czego. Wracając zaś do filmu -"emka" triumfalnie powróciła na ekrany ostatniej jesieni, kiedy to Spielberg wypuścił swojego "Szeregowca Ryana", a wraz z nim Toma Hanksa i całą rzeszę innych herosów ubranych w "emki". Piętnaście lat wcześniej nową epokę w historii kina rozpoczął niejaki John Rambo, który w pierwszej części przygód o sobie samym wędrował w "emce" po amerykańskiej autostradzie. Na początku naszego wieku dowództwo amerykańskiej armii bardzo rzadko podejmowało trafne decyzje. Oprócz tego, że wpakowało się w wojnę w Dominikanie oraz pierwszą wojnę światową, to jeszcze z tygodnia na tydzień akceptowało całe rzesze bzdurnych wynalazków. Armia zamówiła na przykład sześć milionów uniwersalnych, przenośnych desek klozetowych. Każdy żołnierz miał rzekomo nosić przy sobie taką dechę na zasadzie niezbędnika. Kiedy indziej znowu sfabrykowano cztery miliony specjalnych wojskowych kubków do kawy typu "combat". Niestety, porcelanowych. Na tym tle wynalezienie bawełnianej kurtki z pagonami było sukcesem na miarę stulecia. Zwłaszcza że wszystko to miało miejsce ponad pół wieku temu. "Emkę" wymyślano przez dziewięć lat, metodą prób i błędów. Pierwszy model powstał w roku 1935 i nosił oczywiście miano "M-35", od słowa "mark" (wzór) oraz daty opatentowania. Kurtka była prosta, sięgająca mniej więcej do połowy uda i na tyle mało obszerna, by każdy sołdat mógł zrolować ją w trąbkę i przytroczyć do paska. Uszyto ją z bawełny w kolorze oficjalnie klasyfikowanym jako "olive green", czyli oliwkowozielony. Wszystkie guziki były w niej zasłonięte materiałem, tak aby nie urywały się podczas czołgania. Niewiele było w niej szwów, bo oprócz kieszeni miała tylko cztery ściegi (wzdłuż tułowia i na rękawach), dzięki czemu amerykańskie fabryki mogły produkować ją bardzo szybko i w bardzo dużych ilościach. Skrojona w ten sposób kurteczka w prawie niezmienionym image przetrwała do dziś. Testowano ją przez cztery lata, co w praktyce polegało na tym, że ochotnicy z piechoty i marines tarzali się w niej w błocie i sprawdzali, ile wytrzyma. Zanim zdarli swoje kurtki, wybuchła wojna i kwestia "emki" zrobiła się paląca.

Królowa monsunów
Po przeanalizowaniu wyników ankiet publikowanych w magazynach "Esquire", "Apparel Arts" i "Gentlemana Quarterly" powstał projekt nowego modelu "emki". Redaktor naczelny "Apparela", niejaki Edson Poler, nakazał swoim rysownikom sporządzenie ulepszonych szkiców armijnego płaszczyka. Najlepszy powędrował do sztabu dowódcy Trzeciego Korpusu Piechoty, generała J. K. Parsonsa, którego uczyniono odpowiedzialnym za wybór nowego kroju.
Na tej podstawie w kwietniu 1943 roku powstał model M-43, znany nam doskonale z "Szeregowca Ryana". Od dzisiejszych "emek" różnił się tylko kołnierzem, który był długi i w żaden sposób nie kompatybilny z kapturem. Swój chrzest bojowy "emka" przeszła w styczniu 1944 pod Anzio, rozpoczynając tym samym operację "Husky" i kolejny etap drugiej wojny światowej we Włoszech. Nowy wyrób tuż po wojnie szybko zadomowił się w większości armii zachodniej Europy. "Emka" pojechała na tournee do Korei, Anglicy próbowali w niej zapobiec powstaniu państwa izraelskiego, a Francuzi zabrali ją do Wietnamu, gdzie już wkrótce zawitało całe mnóstwo Amerykanów, również poubieranych w oliwkowozielone M-43. Tam właśnie narodziła się potrzeba uszycia jeszcze lepszego typu, ze szczególnym uwzględnieniem efektów deszczów monsunowych, kapiących na głowę każdemu GI. Pojawiła się myśl zainstalowania w "emce" kaptura. Projekt zlecono firmie "Alpha Industries", która dziesięć lat wcześniej wyprodukowała wyjątkowo udaną kurtkę lotniczą MA-1, u nas lepiej znaną jako "flyer's". Nowa "emka" otrzymała kryptonim M-65 i od tej pory jest najpopularniejszą kurtką na świecie.

Policjanci i raperzy
Od czasu nadania patentu (DSA 100-74-C-1417) "Alpha" skroiła ponad 40 milionów sztuk wdzianek typu M-65. Oprócz amerykańskich żołnierzy nosili je również żołnierze wszystkich armii NATO, dopóki nie opracowano belgijskiej podróbki, która znalazła uznanie wśród europejskich dowódców dzięki dłuższemu kołnierzowi. Wyprodukowano już "emkę" w dziesięciu różnych barwach. Oprócz oliwkowej zieleni powstała np. odmiana khaki i tradycyjna panterka. Na użytek operacji "Pustynna Burza" wyprodukowano partie w kolorach pustynnych i brązową. Dla zwyczajnych cywilów powstała odmiana szara, a dla tych bardziej zwariowanych - "emka" w pręgi tygrysa. Policja otrzymała granatowe M-65, antyterroryści zaś wersję czarną oraz miejski czarno-biały kamuflaż. Ten ostatni patent zyskał szczególną popularność wśród wykonawców muzyki rap. "Emka" jest przystosowana do noszenia w każdą pogodę. Kaptur ukryty w kołnierzu chroni jej użytkownika przed deszczem, na wypadek cięższej zimy można do tego kołnierza dopiąć gruby kaptur zimowy. Obydwa są wystarczająco obszerne, aby mógł się pod nimi zmieścić hełm.
W Polsce nową lub używaną "emkę" można kupić w sklepach z ubraniami z amerykańskiego demobilu lub zamówić przez Internet pod adresem: [www.alphaindustries.com"];


Tekst pochodzi ze strony: [http://www.geocities.com/reszta/m65/]
______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

 
Skarbowy
 Wysłana - 29 lipiec 2007 00:20      [zgłoszenie naruszenia]

Nosiłem tylko Alpha. Inna sprawa, że jak kupowałem to nic innego nie było
_______________________________
 
Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -
 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 29 lipiec 2007 00:27      [zgłoszenie naruszenia]

Nic dziwnego za komuny takie czasy były.


W necie znalazłem taki tekst:

"Jeżeli chodzi o obecnie produkowane ALPHY, to są to podobno kurtki nie warte uwagi. Nigdy nie miałem osobiście z taką do czynienia, ale słyszałem, że to już nie ta jakość co kiedyś. Tym bardziej, że są one produkowane w Korei, Egipcie i jeszcze w jakimś chyba południowo-amerykańskim państwie."
_______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

 
INSOMNIA
 Wysłana - 29 lipiec 2007 06:45      [zgłoszenie naruszenia]

ja nie wiem, ale ta na zdjeciu wygląda fajnie. Sam noszę na co dzień kurtkę o kroju zbliżonym, brązową, ale to już inna bajka bo po prostu firma wypuściła taką ze względu na modę na militaria, a ja kupiłem ze względu na obniżkę cen.
Jak kupisz to sie pochwal

i pomocne linki z nieocenionego NGT:
[ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=3214]
[ngt.pl/313,US-Army-M65.html]


Zmieniony przez - PITTT w dniu 2007-07-29 06:47:39

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2007-07-29 06:49:32

 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 29 lipiec 2007 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie ten cytat o alphie jest z NGT.
Dużo można się tam dowiedzieć.

Zakup planuję może we wrześniu lub w październiku bo kasę trzeba uzbierać ale wydaje mi się, że pieniądze nie będą wyrzucone w błoto.

Tutaj można kupić M-65

ALPHA
[http://www.demobil.pl/sklep/index.php?KOD=713&szukaj=&sk=15&nw=&pr]=

PROPPER
[http://www.demobil.pl/sklep/index.php?KOD=2&szukaj=&sk=15&nw=&pr=&strona=1]

Oraz tutaj ALPHA (ale bez podpinki)

[http://www.pentagon.pl/catalog/index.php?cPath=5_6&osCsid=c9f2e864144e9d387322a3de13f67905]
_______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

 
INSOMNIA
 Wysłana - 29 lipiec 2007 09:17      [zgłoszenie naruszenia]

sprawdzałem na allegro, kontraktowe mozna tam kupic taniej. Tylko żeby to nie była podróbka...
(off topic- to jak, przyjezdzacie?)

 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 29 lipiec 2007 11:55      [zgłoszenie naruszenia]Zmieniony przez - Starski w dniu 2007-07-29 11:55:41
_______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 29 lipiec 2007 11:57      [zgłoszenie naruszenia]

Ja na allegro znalazłem M-65 firmy SURPLUS a to ponoć nienajlepszy producent. Jest też z PROPPER'a ale na już a teraz nie mam kasy a cena dość przystępna.
_______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

 
szachowicz
 Wysłana - 31 lipiec 2007 09:23      [zgłoszenie naruszenia]

Cześć,
Od dwóch lat chodzę w M65 od Helikona, i jedyna rzecz do której mogę sie przyczepić to podpinka- odpruła się lamówka którą jest obszyta.
Macałem kontraktową M65 i jak dla mnie są prawie identyczne - materiał nie do odróżnienia, zamki błyskawiczne mimo że nie mają oznaczenia firmy, są bardzo solidne. Mam kontraktowe portki tego wzoru, i kolorystycznie(i to i to oliwka) też do siebie pasują.
W komandosie 2/2007 jest artykuł o tych kurtkach, jeśli chcesz mogę Ci podesłać skan.
_______________________________
 
Stoi na placu oddział milicji
Silny i zwarty, pełen ambicji. Bój się milicji!

 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 31 lipiec 2007 11:29      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za informacje. Tradycyjnie łap SOG'a.
Artykuł możesz podesłać z chęcią poczytam.
_______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

 
Starski
KOMISARZ
 Wysłana - 2 styczeń 2008 19:56      [zgłoszenie naruszenia]Grubo po miesiącu czekania na odpowiedni rozmiar, wreszcie doczekałem się na moją M-65.


_______________________________
 
(<>)...ZAGŁĘBIE'NI...(<>) Viva la Resistance!!
"We are on a mission from God"
"Czasami traumatyczne przeżycia mogą wyostrzyć percepcje"
Lepsza strona pieskiego życia [http://www.insomnia.pl/temat183810/]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

M-65

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: najlepsze książki wojenne | Projekt Glocka-17 | Samolot TS-16 Grot | Gry komputerowe o tematyce wojennej | Kat.A - jednostka | WPH - kanty w rogatywce. | Katalogi broni | Pilna pomoc -wojsko | DO jakiej jednostki moge sie dostac | Jednostki w okolicach Kielc | EUROPOL | Wojsko - kto gdzie służył , jaki pobór itd. ... | Nieodpowiedzialnosc na strzelnicy | Szkoła podoficerska Poznań - Kto tam sie wybiera? | Co o tym sadzicie?? - Gazówka | wojsko once again | rasizm | dziwki katowice 2012 alicja nowa sex | kasia łoska | arcade | heroz | przedwczesny | Opowiadania gej | gwiazdy | porsche | sniadanie | Przytyć | koledzy | kod ograniczeń Sony Ericsson c902 | opowiadania erotyczn | nokia 2330c 2 | onz | mlody | zemsta | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0