FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1125 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nasze Szkoły
Magisterka na 2óch kierunkach 
[powiadom znajomego]    
Autor "Magisterka na 2óch kierunkach"   

INSOMNIA
 Wysłana - 20 maj 2008 15:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć.Ostatnio znajomy,student socjologii,stwierdzil,iz skonczy spokojnie licencjata,natomiast na studiach magisterskich dolozy drugi kierunek...jak narazie wszystko jest w normie,jednak najciekawsze za chwile-otoz owy znajomy twierdzi,iz po socjologii jest spory wybor kierunkow na studiach 2giego stopnia(z tego co pamietam,wspominal m.in o politologii),takze zacznie drugi kierunek od razu od poziomu magisterskiego-gdzie tu sens i logika pytam?-czy jest wiec taka mozliwosc?Slyszalem,iz na niektore kierunki mozna 'wskoczyc' po zdaniu licencjata z kierunku pokrewnego,jednak minimum,jakie trzeba spelnic,to jakiestam egzaminy wstepne.Czy ktos kompetentny bylby w stanie mi tu wytlumaczyc,czy takie manewry sa mozliwe?

lucid
 Wysłana - 20 maj 2008 16:43      [zgłoszenie naruszenia]

To jeszcze pikuś, bo socjologia i politologia to kierunki w sumie bliskie sobie - nawet są dostępne na jednym Wydziale

zobaczyłem jakie są wymogi podczas rekrutacji na studia magisterskie (w trybie zaocznym i wieczorowym, bo w systemie stacjonarnym nie przyjmują w cale)

. niestacjonarne studia drugiego stopnia ( 2 - letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich dowolnego kierunku kształcenia ( w tym absolwentów oficerskich szkół zawodowych i uczelni służb państwowych).

. wieczorowe studia drugiego stopnia (2-letnie magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich i magisterskich dowolnego kierunku kształcenia ( w tym absolwentów oficerskich szkół zawodowych i uczelni służb państwowych).

w sumie nie rozwiałem Twoich wątpliwości i nieznalazłem odpowiedzi na Twoje pytanie

life is pain

Doradca działu Zdrowie

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 20 maj 2008 19:35      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli wydział/uczelnia zapewnia taką możliwość, aby na magisterskie wskoczyć na jakiś pokrewny kierunek-z socjologii na politologię np.- to nie trzeba żadnych specjalnych myków, egzaminów itd. Jeżeli już to rozmowa albo coś, ewentualnie sprawdzają średnie z 3 roku albo na ile pracę licencjacką obroniłeś.

Czyli w skrócie jest taka możliwość-po prostu wystarczy sprawdzić na uczelnii jakie kierunki są dopuszczone aby móc robić na danym kierunku magisterium.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 20 maj 2008 22:31      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki za odpowiedz,taka wiedza zawsze w cenie

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 22 maj 2008 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

A swoją drogą to nie widzę specjalnego sensu studiowania np. 3 lat Socjologii tylko po to, żeby magisterium zrobić z Politologii

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2008-05-22 20:26:35

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

deberr
el gado
 Wysłana - 24 maj 2008 18:13      [zgłoszenie naruszenia]

albo miec 2 fakultety socjologie i politologie, ale co kto lubi

z kazdym dnie uswiadamiam sobie jak malo jeszcze umiem

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 24 maj 2008 18:17      [zgłoszenie naruszenia]

No ale co tam teraz po licencjacie się ma? Nic-lepiej chyba mieć 2 tytuły magistra, co? Kończąc równolegle te dwa kierunki np. Nie wiem-tak mi się jakoś zdaje, że jak się robi licencjat z jednego, a z drugiego się robi magistra, to większe znaczenie ma ten magister, a tamto takie marginalne.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2008-05-24 18:18:45

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

_Melody_
 Wysłana - 20 czerwiec 2008 09:12       [zgłoszenie naruszenia]

mój chłopak robił licencjat z politologii a teraz jest na uzupełniających z zarządzania, nie było żadnych egz wstępnych jedynie konkurs świadectw. no i pierwszeństwo miały osoby które robiły licencjat z zarządzania ;) Ale dostał się i musiał zaliczyć różnice programowe.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Magisterka na 2óch kierunkach

Warto przeczytać: Jaki kierunek studiów ? | Start w Karierę.PL | A jak to jest po maturze ? (skladanie papierow) | hmmm co wybrac | Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław | Technikum informatyczne w Poznaniu ! - ktos uczeszacza do jakies ?? pisac ! | Ratownik medyczny->medycyna | Międzynarodowe studia prawa UE | Politechnika Gdańska | MEDYCYNA/FARMACJA | Stosunki międzynarodowe- bezpieczeństwo międzynarodowe | Szukam łatwych studiów po maturze z WOS-u Anglika | Studiowal ktos we Wloszech | Niepowodzenie -> wieczorówka, zaoczne | NDST w LO | Technikum hotelarskie | hsf siłownia | maffefka- | maffefka | dancehall | runelord66 | Szermierka słowna | jak usunąć konto | Messalina | jak włamać sie na email | Włamanie na e mail | Dorota Chotecka | poradnik szlifierza | johimbina | forex | freestep | dlaczego ja | pizza | kuhnia niemiecka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.