FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9913 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Mandat za jazde bez biletu, z przed dwóch lat 
[powiadom znajomego]    
Autor "Mandat za jazde bez biletu, z przed dwóch lat"   

loker100
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 14:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Wlasnie dostalem wezwanie do zaplaty od jakies firmy zajmujacej sie odzyskiwaniem naleznosci, za jazde bez biletu. Co najlepsze, daty to lipiec i wrzesień 2004 roku (2 kary). Z tego co wiem, mandaty te przedawniają się po okresie 2 lat, chciałbym jednak wiedzieć jak to wygląda. Dodam że jeden z nich jest napewno nie podpisany (mandat).
Dodam tez że już bilety kupuje od tamtych zdarzeń i innych kar nie ma

"Idź swoją drogą, nie daj satysfakcji wrogom"

loker100
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

Aha, no i pismo przyszlo dzisiaj, z terminem zapłaty do jutra

INSOMNIA
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 17:16      [zgłoszenie naruszenia]

"dostalem wezwanie do zaplaty od jakies firmy zajmujacej sie odzyskiwaniem naleznosci" tak na serio to oni sobie wysylaja te swoje wezwania i moj brat skutecznie ma ich gleboko juz jakies 2 lata(w jego przypadku to firma windykacyjna kruk). zadnych pisemek od nich nie otwiera na kazdy telefon odpowiada sie, ze brat przebywa obecnie w RPA(w tym momencie moga mu naskoczyc) i nie posiadamy adresu jego korespondencji. poki sie cos panstwowego do ciebie nie dobierze, poprostu nie otwieraj tych ich pisemek-zazwyczaj nie wysylaja za potwierdzeniem odbioru i wtedy mozesz bronic sie tym, iz ty NIGDY nie otrzymales od nich zadnego pisma ;)

laywoman
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 19:37      [zgłoszenie naruszenia]

Takie mandaty pzedawniaja sie po roku od daty wystawienia mandatu . /ale moge sie mylic/. Firma przewozowa ma jednak wciaz prawo zlozyc pozew przeciw Tobie, a Sad moze wydac nakaz zaplaty - za to Ty , musisz pozniej zlozyc sprzeciw we wskazanaym przez Sad terminie , uzasadniajac iz mandat sie przedawnil, i tym samym wniesc o oddalenie powodztwa. Sad oddali powodztwo. Jesli natomiast nie odbierzesz przesylki lub przegapisz termin - masz pozamiatane, bo to tak jakbys uznal roszczenie.

[http://www.insomnia.pl/temat199094/] klik klik tutaj jestem

kanarek
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 21:36      [zgłoszenie naruszenia]

Czy dostawałeś wcześniej jakieś zawiadomienia ?
Może dałeś nieco inny adres i tam przychodziły zawiadomienia etc ?

Obecnie mam podobnie - mandat z 2003r. Nawet sobie przypominam sytuację w autobusie.

Chroń swoje nerwy.

loker100
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 23:20      [zgłoszenie naruszenia]

Dostałem zawiadomienia z kzk gop-u około dwóch lat temu. Jakoś miesiąc bodajże po kazdym "zdarzeniu". Ktore olałem, teraz przyszło pierwsze pismo windykacyjne. Ciekawe wlasnie co i jak bo zamierzam sie wybrac do UK.
Trzeba by sie bylo upewnic tez co do tego przedawnienia po roku.

kanarek
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśłi jest już w windykacji w innej firmie to będa dochodzić.
Mówię z doświadczenia i z faktu, że w rodzinie pracuje ktoś w kzk gop

Chroń swoje nerwy.

Fabb
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

jakos w 2005 w autobusie mnie chwycili i wystawili mandat, rowniez go zlalem i okolo pol roku przyszlo zawiadomienie z jakies firmy upominajace sie o zaplate i naliczyli jeszcze jakis procent (nawet spory), ciekawe czy jeszcze jakis list do mnie przyjdzie

Zmieniony przez - Fabb w dniu 2007-06-26 23:42:56

Wolność, po co wam wolność? Macie przecież telewizję...

laywoman
 Wysłana - 26 czerwiec 2007 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

loker , Ciebie guzik ma obchodzic czy to rok czy dwa - roszczenie masz przedawnione, Ty masz teraz pilnowac korespondecji , bo na nakaz musisz w terminie zlozyc ewentualny sprzeciw . Dzizas , tak trudno zrozumiec ?
Jak wyjezdzasz to zostaw kilka kartek podpisanych in blanco , tresc ewnentualnego sprzeciwu juz nabazgraj, a potem niech to ktos przepisze i wysle za Ciebie.

loker100
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 00:35      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli jak by coś, moge sie oprzeć o prawo przewozowe;
Dz.U. 2000 Nr 50 poz. 601
Art. 77.
Z zastrzeżeniem ust. 2 oraz art. 78 roszczenia dochodzone na podstawie ustawy lub przepisów wydanych w jej wykonaniu przedawniają się z upływem roku.

Oraz zasadnym będzie także art. 778 kodeksu cywilnego;
Art. 778. Roszczenia z umowy przewozu osób przedawniają się z upływem roku od dnia wykonania przewozu, a gdy przewóz nie został wykonany - od dnia, kiedy miał być wykonany.

Dobrze rozumie ?

laywoman
 Wysłana - 27 czerwiec 2007 00:42      [zgłoszenie naruszenia]

uchummm

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Mandat za jazde bez biletu, z przed dwóch lat

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Odpowiedzialnośc za umowę | Płaca minimalna a walka z bezrobociem | Komisja PZU i niewinny Mietek W | Nieudany start w wyborach | Antyaborcyjna wystawa | porownanie minimalnych plac w europie | Serwis Ofert Pracy ''forum'' | REZYGNUJE Z BYCIA MODERATOREM | PSL | PSL | pomysł na prace dyplomową [marketing] | lokata - gdzie? | Quiz z histori XX wieku i WOSu | MetaStock - instrukcja obsługi!!! | Działalność gospodarcza, a wynajęte mieszkanie | TUSK | małolata | show up olsztyn | show up tv | Giorgi Tevzadze | bmw m5 | rocznica | -Karyuu | grafika in ynierska | problem z dziewczyna z klasy | zablokowany ekran telefon samsung galaxy ace | Generalnie dobrze, to po hiszpańsku 7, ale troszeczkę inaczej | gambia | Karyuu | piosenka | mlekov | hip hop kemp | marta wiśniewska | nicci nicci nicci | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.