FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 15211 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Manipulacja w mediach 
[powiadom znajomego]    
Autor "Manipulacja w mediach"   

Multipro
 Wysłana - 15 luty 2009 12:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

"Doskonały przykład jak jesteśmy manipulowani telewizją, radiem czy prasą. Każde z tych mediów stosuje różne techniki, ale wszystkie można określić jednym mianem: MANIPULACJA. Aby zrozumieć te wszystkie zawiłości warto zwrócić swoją uwagę na NLP. Miałem przyjemność brać udział w całym cyklu szkoleń prowadzonych tą metodą przez doskonałych trenerów z Lublina. Do niedawna była to wręcz wiedza tajemna, którą można było nabyć za niebagatelne kwoty w formie szkoleń. Szkolenia w zasadzie nadal są szaleńczo drogie, ale pojawia się coraz więcej publikacji i coraz więcej trenerów prezentuje swoją wiedzę powszechnie - dla szarych obywateli. Faktem jest, że nie do wszystkich to przemówi, ale ktoś kto choć trochę czuje bluesa natychmiast załapie co się tu dzieje wokół nas.
Aby to rozjaśnić zaprezentuję wstrząsający nieco materiał pokazujący pseudo-wywiad w telewizji Fox News. Doskonała analiza wywiadu, który trwa zaledwie 2 minuty! Polecam każdemu, komu miła jest wolność nie tylko słowa, ale i umysłu:"
[robsik.bloog.pl/id,4183769,title,Neuroligwistyczne-manipulacje-w-mediach,index.html?ticaid=67809]

Proszę zignorować lub zrozumieć użycie symbolu "666" patrz art. poniżej (multi).

Manipulacja w manipulacji.
Trzeba wiedzieć, że filmy zamieszczane na Y-tube czy
innych serwisach, a mające wyraźne fachowe opracowanie, nie są
przypadkiem i nie są zamieszczane "ku naprawie".

Po prostu technika "jeżeli już prawda to podana i opracowana przez nas".

Technika manipulacji w ujawnianiu prawdy polega na dodawaniu do niej
elementów powszechnie uważanych za dyskredytujące. Taką manipulacją
było właśnie umieszczenie "666" w obszernej centralnej części filmu.
Przy tym w pierwszej części celowo wskazano na późniejsze tego wyjaśnienie
dla wzmożenia ciekawości. Zawodowcy. Jednocześnie umieszczenie zapowiedzi
wyjaśnienia w 1 części uniemożliwia ewentualne pominięcie części środkowej.
Czyli wiąże ten element z większością przekazu. Zawodowcy.

Zwrócićmy też uwagę, że sprytnie nie wyjaśniali popularnego znaczenia "666"
a enigmatycznie wspomnieli, że "w jakiś sposób szczególnie odbierane
przez podświadomość". To dlatego żeby oszustwo nie było zbyt brutalne.

Poza tym jest to celowe umieszczenie punktu zaczepienia do łatwej krytyki
i odbierania powagi tematowi. I to tak sprytnie aby ich ludzie (spotykani
w sieci) nie wdawali się w merytoryczne uzasadnienia a tylko "z politowaniem"
wykpiwali "666". To dlatego, że w tym przypadku jakakolwiek dyskusja
o NLP bądź co bądź rozwija wiedzę o manipulacji.

Tak więc film ten spełni swoje zadanie dopiero kiedy się umieści ostrzeżenie
przed tym fałszywym elementem. Spełni swoje zadanie nawet dużo lepiej
bo zostanie wzbogacony o jeszcze jeden ważny sposób manipulacji poprzez
prawdę z dyskredytującą domieszką. To metoda "na beczkę miodu z łyżką dziegciu".

* * * * * *

A w ogóle to wypisz wymaluj Dorota Gawryluk i nie tylko, bo ogólnie jest to
stosowane w mediach powszechnie.

Powstaje pytanie. Skoro to fakt i nie trzeba Einesteina do zauważenia
tych działań, to dlaczego milczy polityka od prawa do lewa. Dlaczego
milczy nauka i kościół? I dlaczego milczy rząd? Słowem, dlaczego
milczy każda instytucja?

Multimir
Multimir blog

Chaz
 Wysłana - 15 luty 2009 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

Trzeba by sie zastanowić - albo ci od new world order to totalni amatorzy, albo ten lektor i wszelcy "bojownicy o wolność" także należą do spisku. Ostatnimi czasy zrobiono czystke na Youtubie, usuwajac wiekszosc filmikow o teoriach spiskowych typu zeitgeist, o 9/11 itp. Czyzby az tak kogos bolała prawda? Teraz widinieje tylko informacja ze film naruszal wartosci religijne i glosil hasla rasistowskie :/.
Psychomanipulacja jest w tv tak powszechna, ze ogladamy to i wpada nam to podswiadomie, mimo woli. W demokracji, tv jest to narzędzie polityczne do wygrywania wyborów i realizowania interesów o czym chyba kazdy wie.
Swoja droga zaskoczylo mnie to, ze mają dość dobrze wyuczonych i poinstruowanych dziennikarzów :).
Jakis czas temu Woloszanski w dd tvn, mowil o tych teoriach spiskowych dot. 9/11. Sam zwrot "teoria spiskowa" byla przez prowadzacych nacechowana negatywnie, a w necie na stronie tvnu film podpisany byl zupelnie inaczej, przecząco do poglądów Woloszanskiego.

paix
;)

quasar
 Wysłana - 15 luty 2009 14:20      [zgłoszenie naruszenia]

caly komentarz jest twoj, czy dopiero to o Gawryluk?

why so serious?

Znawca -

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 luty 2009 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

Wg. mnie slusznie zrobiono usuwajac z jutuba klamliwe filmiki o WTC i manipulacje zawarte w Zeitgeist. W koncu ktos sie wzial za te chwasty mieszajace ludziom w glowach. Kto choc troche sie wglebial w temat WTC itd. ten przyzna mi racje.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Znawca -

deerhunter
 Wysłana - 15 luty 2009 14:21      [zgłoszenie naruszenia]

ja pamietam jak kiedys na tvnie dziennikarze sie nie popisali, tzn zrobili reportaz o denazyfikacji polskich stadionow, a w reportazu umiescili wypowiedz kibicow Wybrzeza Gdansk, ktorzy na koszulkach mieli "Wierność jest istotą naszego honoru". "dziennikarz" tvnu polaczyl to z motto SS "Moim honorem jest wierność". przekaz byl jasny - kibice Wybrzeza = neonazisci, antysemici itd. chociaz pewnie z nazimem, czy czyms takim nie mieli wiele wspolnego.
wiecej o tym reportazu tutaj:
[werwolfpl.wordpress.com/2007/05/10/jan-blaszkowski-czyli-jak-reportarzy-robic-nie-nalezy/]
czyli na naczym podworku jest calkiem podobnie.

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 luty 2009 14:22      [zgłoszenie naruszenia]

Takie filmy maja racje bytu, pod warunkiem ze zostana przedstawione jako fabularna papka dla fanow s-f, a nie jako glosiciele prawdy.

Teraz widinieje tylko informacja ze film naruszal wartosci religijne i glosil hasla rasistowskie :/.

Moim zdaniem jutub i tak nie mial jaj, bo to powinno byc nazwane "materialy przedstawiaja zmanipulowane informacje i bezczelne klamstwa". A co do Woloszanskiego, jestem w szoku i mam nadzieje, ze chlop poprostu sie nie zapoznal doglebnie ze sprawa 9/11. Bo jak mozna popierac debilizmy jak np. niebieskie namioty do wynoszenia czesci rakiety spod Pentagonu, albo motyw neispalonej ksiazki.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2009-02-15 14:26:53

Znawca -

Chaz
 Wysłana - 15 luty 2009 14:29      [zgłoszenie naruszenia]

Klejcun - " Kto choc troche sie wglebial w temat WTC itd." - w takim razie gdzie i jak ci ludzie mieli wglebiac sie w temat WTC? napewno zaczeli od filmikow jak ty to powiedziales "klamliwe filmiki o WTC", "chwasty mieszajace ludziom w glowach". W takim razie co nie jest kłamliwym filmikiem lub jakim kolwiek innym media(źródłem) wg Ciebie?

paix
;)

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 luty 2009 14:32      [zgłoszenie naruszenia]

Chaz, wystarczy miec rozum i odrobine rozsadku w glowie, zeby oddzielic ziarna od plew. Zapoznalem sie z materialami zarowno spiskowymi, jak i tzw. "oficjalnymi". Fakty mowia same za siebie, sam zaczynalem od filmiku spiskowego "In plane site" i bylem w szoku, ale jak sie zapoznalem z argumentami przeciwnej strony, to az ma sie ochote znalezc autora tych spiskowych manipulacji i splunac mu w ryj.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2009-02-15 14:33:19

Znawca -

Chaz
 Wysłana - 15 luty 2009 14:37      [zgłoszenie naruszenia]

A no chyba ze tak, wiadomo ze nie mozna brac całych tych filmow jako zrodlo 100% wiedzy i wiarygodnosci. Kazdy kolejny filmik daje nowe spojrzenie, btw. jakie są te filmiki "oficjalne"?

paix
;)

Multipro
 Wysłana - 15 luty 2009 14:40      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Qasar
Mój komentarz zaczyna się tuż nad filmami od
"Proszę zignorować lub zrozumieć użycie symbolu "666" patrz art. poniżej (multi)."
i do końca.
* * * *
Para myśliwców przechwytujących już obecna.

Hejże druhowie, temat jest raczej o technice manipulacji zwanej NLP
-Neuro Lingwistyczne Programowanie odbiorcy.

To nie tylko odpowiednie gesty i taktyka rozmowy aby zdyskredytować
czy wciągnąć w kłótnię swego rozmówcę. To sięga znacznie głębiej
bo również po układanie materiału w odpowiedni sposób aby poważna,
wiarygodna informacja nie dotarła do szerokiego odbiorcy.

Hmmm, płaćmy abonament

Multimir
Multimir blog

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 15 luty 2009 14:41      [zgłoszenie naruszenia]

Wlasnie chcialem Ci wkleic linka do FZN do chyba najwiekszej kopalni wiedzy na ten temat w polskim necie, ale widze ze temat usuniety (???). Zaraz to wyjasnie.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Manipulacja w mediach

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Warto przeczytać: | | Yaz | wypadek na zakrzówku | polki nago w playboyu i ckm | vodoo | fake hash | siwe wlosy | Andrzey | 3 wojna A]wiatowa | biaA,ko | drogA3wka | Watchdog | graffiti | chlebicka | milewski podsawy ekonomii | andzejpan | monolog penisa | gutierrez | iaeste | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.