FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2027 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Maria Magdlena i Jezus 
[powiadom znajomego]    
Autor "Maria Magdlena i Jezus"   

maqao
 Wysłana - 29 lipiec 2005 22:43       

Przeniesiona przez Predrag z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Przepraszam jesli ten temat był poruszany, a jesli nie to mysle, że warto go przedyskutować. Ostatnio głosno było o "Kodzie leonarda da vinci" i od tego czasu dużo osób zaczęło się interesować sprawą zatajenia przez kościół małżeństwa Chrystusa. Ale ja nie chce dyskutować o tej książce, bo jest ona w wiekszośći fikcją literacką. Chciałem sie dowiedzieć, co wiecie na ten temat, czy ewangelie gnostyckie są dobrą podstawą do snucia powyższych teorii i chciałbym żebyście zamieślicili może jakies linki do źródeł historycznych poruszających ten temat.

The Untouchables
ELITA nie TRZYMAJĄCA WŁADZE W MUZYCE
moje dni tutaj są policzone - ale pamietajcie:
MAGIC MAQAO 43V3r

Wesoł_pl
 Wysłana - 29 lipiec 2005 23:09      [zgłoszenie naruszenia]

Nie będe tu tego wklejał ale dam linki :
1. [historicus.pl/prace/kod/fakt/2.htm]
2. [historicus.pl/prace/kod/fakt/3.htm]

Miłej lektury ...

maqao
 Wysłana - 29 lipiec 2005 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

No dzieki... ale wydaje mi sie że nie chodziło mi o kod leonarda tylko o ogólne informacje... Wiem że wiele jest tam zawartych ale ta 'prawda' zawarta w tych artykułach jest pisana bardzo jednostornnie;)

The Untouchables
MAGIC MAQAO 43V3r

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 29 lipiec 2005 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

dla mnie to czysta fikcja
aczkolwiek pomysl bardzo,bardzo dobry i ciekawy
byl juz dlugo dlugo temu znany
pozdro
polecam film "ostatnie kuszenie Chrystusa"

Zmieniony przez - Regggie w dniu 2005-07-29 23:48:07

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Wesoł_pl
 Wysłana - 29 lipiec 2005 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

O ile dobrze myśle dowiedziałeś się z tej własnie książki o tym że Jezus miał żone, bo ja nigdy nie słyszałem z innych źródeł ... a więc tam masz odp. na to czy miał czy nie

I z tego co pamiętam co jest tam coś o ewangeliach gnostyckich ... a tak w ogóle to co to jest ? może jakiś mały opis ?

Racja ciekawey temat - proponuje wspólnie go rozwinąć

aha - skoro piszesz że to czysta fikcja to chyba nie powinnieneś pisać że to zatajenie przez Kościół, bo brzmi to jak zarzut, jak dotąd bez dowodów (to tak na marginesie)

Zmieniony przez - Wesoł_pl w dniu 2005-07-29 23:51:26

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 30 lipiec 2005 01:22      [zgłoszenie naruszenia]

tzn nie,dla mnie to czysta fikcja,nie wiem jak bylo,ale jestem wierzacy i religijny i dla mnie to bajka jak nic.ludzie zawsze lubili to co wydaje sie zagadka,spiskiem czy jak to nazwac.jako chrzescijanin neguje takie historie podobnie jak te Ewangelie,o kt.mowa,a o kt.nie slyszalem w sumie,tzn domyslam sie,ze one wlasnie mowia o zwiazku Jezusa z Maria.tzn w sumie inaczej,ja nie neguje,ze Jezus mial za zone Marie Magdalene,bo to nawet mogloby byc i Pismo Sw.chyba nie zajelo jednoznaczego stanowiska,ale dalsze rozwiniecie tego tematu mialo byc,ze nie umarl na krzyzu itd

jesli chodzi o inne zrodla,to nie wiem jak sie nazywa ksiazka,ale juz dawno ktos sobie napisal taka ksiazke,ze Jezus wzial slub z Maria Magdalena i w ogole,ale nie czytam ksiazek i nie wiem co to,tylko recenzje z tylu czytalem

podobny i bardzo ladny obraz jest przedstawiony w filmie Martina Scorsese "Ostatnie kuszenie Chrystusa", bardzo mocno polecam, swietny film

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

maqao
 Wysłana - 30 lipiec 2005 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

Inne książki to "Święty graaal, Świeta krew" MICHAEL BAIGNET, RICHARD LEIGH, HENRY LINCOLN i "Tajemnice Marii Magdaleny" Laurence Gardner. Nie moge nigdzie znaleźć ich w postaci ebooków... prosiłem o nie w innym dziale i nic. Jestem w posiadaniu kilku ewangeli gnostyckich jesli chcecie wrzuce je na serwer [www.xthost.info/maqao] o ile nie zlikwidowali mi konta;) więc jak chcecie to sie spieszcie bo nie wiadomo jak długo bedą;)

The Untouchables
MAGIC MAQAO 43V3r

Wesoł_pl
 Wysłana - 30 lipiec 2005 12:51      [zgłoszenie naruszenia]

to wrzuć z chęcią poczytam ...

maqao
 Wysłana - 30 lipiec 2005 13:01      [zgłoszenie naruszenia]

Już jest;) Ale nie pomyl z rozdziałami hp;)

The Untouchables
MAGIC MAQAO 43V3r

Methos
 Wysłana - 1 sierpień 2005 11:23      [zgłoszenie naruszenia]

a co do róznych ewangelii to polecam

APOKRYFY NOWEGO TEST.

- [[marduk70.w.interia.pl/nta.html]]

APOKRYFY STAREGO TEST.

- [[marduk70.w.interia.pl/sta.html]]

Zmieniony przez - Methos w dniu 2005-08-01 11:23:46

maqao
 Wysłana - 1 sierpień 2005 12:20       [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki... łap sogacza;)

The Untouchables
MAGIC MAQAO 43V3r

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Maria Magdlena i Jezus

Warto przeczytać: Włochy w okresie renesansu - pilnie prosze o pomoc. | Misijna olimpiada wiedzy o afryce | streszczenie Kwiatkow sw franciszka z azyzu | historia przemysłu polskiego | [zmęczył mnie język..] Bruno Jasieński | [historia] | [historia] Nieprzemijające wartości świata greckiego. pomysły ? | szczypiorski "poczatek" daje dla znalazcy soga w kazdym dziale! | maly ksiaze | Wypracowanie - romantyzm | Współczesny terroryzm [?] mala pomoc :D | Prace z próbnej matury | [pol]Antygona | [POL} Inwokacja i porównanie homeryckie. | [pol] "O tym Mickiewiczu" | Podejściu tradycyjnym w nauce administracji | ona ma chlopaka | sieryj | za bogaty | adexn | ginekolog | zdjecia z imprez | bukmacherka | ciekawe jak ruchac z miłości | miernik lakieru | iphone | Magdalena Soszyńska Michno | wyciek haseł | tusze tonery | arteuza | ateizm | twórczość | nasza twórczość | go pro | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.