FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12560 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Matura 2005 - Wos - Mały quiz 
[powiadom znajomego]    
Autor "Matura 2005 - Wos - Mały quiz"   

_VEGITA_
 Wysłana - 19 kwiecień 2005 14:28      [zgłoszenie naruszenia]

nie chce wchodzić w temat napiszę tylko do punktu 4. - Rodzaj konstytucji. Dzielimy na sztywną (którą ciężko zmienić, w obecnej konstytucji całą procedure opisuje rozdział XII) i elastyczną (jej wprowadzanie w życie, zmiana oraz unieważnienie nie różni się od zwykłej ustawy).
Do pytania bonus dodam jeszcze że dymisja następuje dzień przed posiedzeniem nowego sejmu, ale generalnie dobrze kojarzysz
Pozdrawiam

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

Bushi
 Wysłana - 20 kwiecień 2005 04:46      [zgłoszenie naruszenia]

Świetny temat, łapcie sogi

1.UNPO- co to za organizacja?
2.Kto stworzył pojęcie globalnej wioski??
3.Podaj 1 przyklad państawa autorytarnego z drugiej poł. XX wieku (kto stał na jego czele??)
4.Artur de Gobineau - z czym należy kojarzyć tego pana ?
5.Wymieńcie organy ONZ i jego sekretarza generalnego.

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

Bushi
 Wysłana - 22 kwiecień 2005 15:29      [zgłoszenie naruszenia]

Hej ludzie nie da rady troszke aktywniej ?? Jak sie postaramy to do matury z WOSu bedzie tu naprawde sporo wiadomosci...
W kazdym razie:

1.Na czym polega zasada "Lex retro non agit"?
2.Jak nazywa sie Sekretarz Stanu USA ??
3.Przedstaw hierarchie aktow prawnych w RP.
4.Wymien wszystkie ,od najnizszej, instancje sadow powszechnych w RP.
5.Jakie państwo przystąpiło do UE w 1981 ??

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

Majma
 Wysłana - 22 kwiecień 2005 15:40      [zgłoszenie naruszenia]

ja narazie kuje niemiecki, wiec nawet po googlach nie mam zabardzo czasu szukac... od poniedzialku mam nadzieje ze bedzie aktywniej

POZDRAWIAM

Helevorn
 Wysłana - 22 kwiecień 2005 16:15      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm to co wiem:

Panstwo autorytarne w II polowie XX wieku: Hiszpania z F.Franco na czele

Artur de Gobineau - jeden ze wspoltworcow doktryny rasistowskiej

Sekretarz ONZ: Kofi Annan. Chodzi Ci o organy ONZ czy o agendy?

Lex retro non agit - prawo nie dziala wstecz

Sekretarz stanu USA - Condoleeza Rice

Hierarchia aktow prawnych: Konstytucja, ratyfikowane umowy miedzynarodowe, ustawy, rozporzadzenia, akty prawa miejscowego (w niewielkim uproszczeniu)

Sady: rejonowe, okregowe i Sad Najwyzszy

W 1981 do UE przystapila Grecja (tzw. etap integracji poludniowej).

Były moderator Polityki i Seksu

Helevorn
 Wysłana - 6 maj 2005 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Uwaga osoby zdajace WOS! Dzisiaj na stronie pojawil sie nowy biuletyn maturalny dotyczacy tego przedmiotu ---> [http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=217&Itemid=2]

Na pewno nie zaszkodzi zajrzec.

Majma
 Wysłana - 6 maj 2005 22:52      [zgłoszenie naruszenia]

przydaloby sie rozkrecic tego posta

Zmieniony przez - Majma w dniu 2005-05-06 22:52:27

POZDRAWIAM

Zdravko
 Wysłana - 13 maj 2005 00:19      [zgłoszenie naruszenia]

Witam
Prawdopodobnie bede zaliczał Wos na egzaminach wstepnych na UW (nie zdawalem go na maturze) w celu dostania sie na interesujace mnie kierunki. Rodzi sie tu wiec male pytanie skierowane do naszych forumowych omnibusów (). Z jakich ksiazek warto sie pouczyc do tego egzaminu, z jakich podrecznikow wy sie uczyliscie do matury z tego przedmiotu ?
Z gory dzieki za odpowiedzi.

Visca El Barca !!!
..::GofrozyebyFromDaHajdpark::..

"To słowa, nie bomby, cechują rozsądnych [...]"

Majma
 Wysłana - 13 maj 2005 09:56      [zgłoszenie naruszenia]

nie jestem mózgiem w tej dziedzinie, ale ucze się z Vademecum Janusza Micunia z lutego 2005 roku. Przyznam ze dobra ksiazka

POZDRAWIAM

Helevorn
 Wysłana - 13 maj 2005 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

Ja do WOS-u to mam podreczniki z 3 wydawnictw Ale bron Boze nie trzeba kupowac ich wszystkich.

Najlepiej oceniam podrecznik do WOS-u wydawnictwa WSiP pod redakcja K.A.Wojtaszczyka i wlasnie sugerowalbym przede wszystkim kupic ten podrecznik (a wlasciwie 2 czesci bo jest rozdzial na postawowy i rozszerzony).

Poza tym dosc dobry jest podrecznik "Demokracja na Ty" T.Merty (o ile pamietam nazwisko) - tylko ze czesc rozdzialow jest tam slabych, a czesc przydatnych... W rozdziale o UE sa np. liczne bledy w datach (albo nie tyle bledy co niedoprecyzowanie). Plusem tego podrecznika sa po kazdym rozdziale takie schematy graficzne zawierajacae wyciag z tego rozdzialu...

Natomiast niezbyt specjalnie moge polecic podrecznik do WOS-u wydawnictwa OPERON - chociaz w zeszlym roku to wlasnie ten podrecznik sugerowano w wymaganiach na egzamin na socjologie...

Jeszcze wszystkim ktorzy sie ucza WOS-u polecalbym przejrzenie takiego tomiska (w jakiejs czytelni lub u znajomego - z powodu wysokiej ceny strasznie) "Spoleczenstwo i polityka" pod redakcja K.A.Wojtaszczyka. Jest to juz raczej podrecznik dla studentow ale jak ktos chce miec ciut wieksza wiedze to nie zaszkodzi przejrzec (jesli to gdzies w ogole dostaniecie...).

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Matura 2005 - Wos - Mały quiz

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Warto przeczytać: Umowa Zlecenie | Sposób na gołębiarza ! | Czy można sobie wybrać więzienie? | niepodsemplowana gwarancja | pytanie o rozwód | netherland cos tam - jak sie dokladnie nazywa? | Umowa kupna/sprzedaży - samochód | koszt przepisania ziemi | Przegapienie terminu zapłaty składki OC | Z czego zwolniona jest nowo powstała firma ? | Szybkie pytanie-karany członek rodziny a aplikacja | Nowe przestępstwo wkrótce w kodeksie karnym | Darmowe konto w banku | kurator sadowy. | płatność przy odbiorze | kraddziez? | strapon | audi A6 quattro 28 benzyna sedan | feel_so_close | wodazkranu | czołówki | braveman2 | melatonina | saint tropez | don-quixet | don quixet | taktyka | inżynieria bezpieczeństwa | rolling | stones | zerwanie | zerwanie teksty | teksty rozstanie | zostańmy przyjaciółmi | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.