FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2257 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Matura z Polskiego, błąd, czy mogą mi za to odjąć punkty 
[powiadom znajomego]    
Autor "Matura z Polskiego, błąd, czy mogą mi za to odjąć punkty"   

Speedy91
 Wysłana - 6 maj 2010 00:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam wszystkich, mój problem polega na tym, że w wypracowaniu maturalnym na poziomie podstawowym (temat 1, Świetoszek Moliera)
popełniłem błąd, mianowicie mimo tego, że znałem lekturę bardzo dobrze zamiast pisać Orgon , napisałem Orogon. Kiedyś poprostu sobie wkręciłem, że on się tak nazywa i tak mi zostało, niestety tak też napisałem na maturze. Teraz się stresuję jaką wagę ma ten błąd, czy macie jakieś pomysły czy mogą mi obciąc punkty za to, dodam, że w danym tekście imię Orgon zostało wymienione wiele razy. Więc mam nadzieję, że sie łagodnie ze mną obędą. Jeszcze dwie sprawy, czy to prawda, że dopuszczalne są 2 błędy merytoryczne i co to jest błąd kardynalny bo słyszałem, że w razie popełnienia takiego błędu ,,zerują" pracę. Jak myślicie jaki typ błędu popełniłem, czy być może klucz nie traktuje takich pomyłek jako bład (podobno ma wiele dziur). Proszę o opinie, pozdro

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 6 maj 2010 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

Jaki był dokładnie temat? Co do błędu to punkty polecą za błąd merytoryczny, ale pracy nie powinni wyzerować, chyba, że temat się bezpośrednio odnosił do tej postaci, wtedy mogą pracę uznać za nie na temat. Ale raczej spodziewałbym się punktów w plecy.

Błąd kardynalny to jakbyś pisał nie na temat całkowicie typu, że "Świętoszek" to polska książka, która została napisana w 20-leciu międzywojennym

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2010-05-06 10:45:34

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

BEST7
 Wysłana - 6 maj 2010 14:10      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem jak mogłeś pomylić jego imię skoro ze 20 razy było wymieniane w tekście źródłowym. Mój kumpel pomylił powiązania pomiędzy Orgonem a tym jak mu tam Kleantem, a ja sam napisałem, że świętoszek to średniowiecze. Dzwoniłem do cioci, która jest egzaminatorka i powiedziała, że mogę mieć co najwyżej odjęty punkt w tym zdaniu, w którym popełniłem błąd i jeżeli miałem w nim coś co jest w kluczu to także nie dostanę punktów, ale na 100% będzie mogło powiedzieć za tydzień jak dostanie klucz i zacznie sprawdzać. Jeżeli ty popełniłeś błąd w kilku zdaniach to nie wiem czy każde będą ci zerować, czy nie, ale być może, bo pisałeś o kimś innym, a nie o bohaterze, który występował w tekście.

Zmieniony przez - BEST7 w dniu 2010-05-06 14:12:09

"Nie mam żadnych talentów - prócz namiętnej ciekawości" Albert Einstein

Speedy91
 Wysłana - 6 maj 2010 22:02      [zgłoszenie naruszenia]

pomyliłem jedną literkę w imieniu nie sądzę, że bedą zerować to by była przesada ludzie popelniają takie idiotyczne błędy merytoryczne i zdają, no ale dzięki za odpowiedź, mogą to chyba również uznać jako jeden błąd powtarzany cały czas i odjąć jeden punkt.

Cheetos5
 Wysłana - 6 maj 2010 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

średniowiecze

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

Speedy91
 Wysłana - 6 maj 2010 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

Panowie sogi jak wejdą

Speedy91
 Wysłana - 6 maj 2010 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Tematu dokladnie nie pamiętam, ale trzeba bylo scharakteryzować Świętoszka a potem opisać jak odnosili się do niego Orgon,Kleant i Elmira. Więc Orgon nie jest głównym tematem

xeo151
 Wysłana - 7 maj 2010 13:51      [zgłoszenie naruszenia]

jak będzie wyrozumiała komisja to wezmą to za błąd literowy

Choć życie ciąży psychika siada nie mogę się poddać to moja zasada...

Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
[http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U&feature=player_embedded]#!

BEST7
 Wysłana - 7 maj 2010 13:56       [zgłoszenie naruszenia]

Nawet jeżeli będzie się powtarzał w 10 miejscach? Wątpię, ale pracy ci raczej za to wyzerować nie powinni...

"Nie mam żadnych talentów - prócz namiętnej ciekawości" Albert Einstein

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Matura z Polskiego, błąd, czy mogą mi za to odjąć punkty

Warto przeczytać: MaTuRa ... ehhh .. :/ :/ | matura | Przykłady nietypowych kochanków z literatury | [POL] 3 pytania z j.polskiego | wypracowanie z polskiego | Motyw "non omnis moriar" w lit. polskiej | Motyw Raju w literaturze i sztuce | Holocaust- prezentacja maturalna | REFERAT Z SOCJOLOGII | Motyw Sądu Ostatecznego w lit i sztuce. Jaka literatura przedmiotu ? | tekst na polski WAZNE :D | bardzo prosze o pomoc-matura | Afryka ... | interpretacja wiersza "chrystus miasta" | (wos) skutki bezdomnosci | Archetypy i symbole - prezentacja maturalna | sex w aucie | dyktafon | sposoby na opuchlizne palca | isis | dziewczyna w rajstopach | my home my castle | usa broń | testy wiedzy ogolnej | studia nauczycielskie | jak wlamac sie na email | broń krótka | snickers | kiedy wybuchnie wojna swiatowa | Dodą playboy | laski w dżinsach | sunrise 2014 | msyogi | busterje | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.