FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20196 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Metroseksualizm 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Zapach prawdziwego mena to pot i feromon 
Metro Rulezzz Woda i mydło to za mało.. 
Ja tam lubie tak pośrodku :-) 
nie mam zdania.... 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Metroseksualizm"   

Raptor10
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 08:48    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

czesto sie zdarza że inspiracja moich postów znajduje sie w czyjes wypowiedzi w innym temacie tak tez jest w tym przypadku niestety kolega ktory mnie zainspirowal juz z nami nie gada bo dostał banana

no więc co sądzicie o ludzich w stylu metro , dla niewtajemniczonych wytłumacze że metroseksualiści są to ludzie głownie tyczy sie to facetów (bo kobiety rodzą sie metroseksualne) którzy przesadnie o siebie dbają ,procz podtsawowych rzeczy takich jak perfumy mydlo i zel pod prysznic dochodzą jeszcze solarka , kremy , maniqure, pediquire,wymyślne fryzurki czasem nawet tapeta, no i ubiur nie byle jaki

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

Errol
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 08:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ja ostatnio zostałem metroseksualny z przymusu- moja dziweczyna zaczela studium kosmetologiczne, więc niemam wyjścia i chodze do kosmetyczki

MES QUE UN CLUB :D

Znawca -

red78
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 08:53      [zgłoszenie naruszenia]

RETRO RULEZ
(zakladam, ze to typ "normalnego" faceta opisanego przez Raptora)
"którzy przesadnie o siebie" to pytanie jest tendencyjne
Ja tam lubie tak pośrodku
Raptor: co jest miedzy metro, a retro? oetro ? anal?

Zmieniony przez - red78 w dniu 2005-09-15 09:02:16

Siedzę i myślę... :)P

Specjalista -

Raptor10
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

między metro a retro jest 100 lat różnicy

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:11      [zgłoszenie naruszenia]

nie zniosłabym chyba gdyby mój facet zaczął robić sobie manicure i takie inne ******ły
preferuję tak gdzieś po środku - nie może od niego brzydko pachnieć, ale też nie może wylewać na siebie litry perfum
zresztą prawdziwy facet wie jak ma zadbać o siebie, tak żeby było ok

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

Raptor10
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:12      [zgłoszenie naruszenia]

prawdziwy facet to rzecz wzgledna kwestia gustu ...

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

hy?
to lepiej mieć cazarno za paznokciami i smierdzieć?

zdefiniujcie dobrze metroseksualizm, a później można dyskutować.

Raptor10
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:18      [zgłoszenie naruszenia]

Metroseksualizm, Styl Metro - zjawisko społeczne, styl życia upowszechniany wśród młodych mężczyzn przez współczesną kulturę masową, w którym szczególną rolę odgrywa skupienie na własnej cielesności, podążanie za modą, korzystanie ze zdobyczy kosmetyki, przywiązywanie wagi do własnej atrakcyjności - cechy dotychczas kojarzone z kobiecością. Z metroseksualizmem kojarzone są również takie cechy osobowości, jak wrażliwość i delikatność, ciepło i zdolność do empatii. Zainteresowania mężczyzny metroseksualnego skupiają się w dużym stopniu wokół sztuki i nauk humanistycznych, a aktywność sportowa ma na celu w większym stopniu zachowanie kondycji aniżeli przyrost masy mięśniowej.

Terminem metroseksualista po raz pierwszy posłużył się felietonista Mark Simpson, opisując stereotyp zakochanego w sobie mężczyzny, mieszkańca wielkiego miasta, konsumenta idealnego z punktu widzenia koncernów kosmetycznych czy odzieżowych. Mężczyzna metroseksualny w powszechnym rozumieniu to taki, który używa tylko markowych kosmetyków, często korzysta z usług kosmetyczki, stosuje manikiur, żeluje włosy, odwiedza solarium, doskonale zna się na modzie. Antagonistyczny wobec metroseksualisty jest stereotyp macho.

Wbrew nazwie, metroseksualizm nie wiąże się z określoną orientacją seksualną, mimo iż określenia tego używa się zazwyczaj w odniesieniu do mężczyzn heteroseksualnych. Etymologia słowa metroseksualista może być zinterpretowana na co najmniej trzy sposoby:
przedrostek metro- (tłumaczony jako "pomiędzy") może odnosić się do zatarcia różnic między płcią męską i żeńską w dziedzinie stylu życia i podejścia do własnej cielesności;
ten sam przedrostek, kojarzony odruchowo z infrastrukturą miejską, może wskazywać, że zjawisko dotyczy mieszkańców wielkich miast;
brzmienie słowa metroseksualista mogło celowo budzić skojarzenia z orientacją seksualną - przed upowszechnieniem się tego zjawiska dbałość o własną atrakcyjność przypisywano głównie gejom.

Za przyczyny upowszechniania się metroseksualizmu uznaje się konsekwentną politykę marketingową wytwórców produktów kosmetycznych i odzieżowych, prowadzącą do zwiększenia zainteresowania męskiej części populacji ich produktami. Często wskazuje się jednak także na zacieranie się ról, jakie we współczesnym społeczeństwie pełnią kobiety i mężczyźni, a co za tym idzie - uaktywnienie się u kobiet cech męskich, a u mężczyzn - cech kobiecych. Nie oznacza to, że mężczyźni metroseksualni porzucają cechy typowo męskie (jak stanowczość, demonstrowanie siły), lecz uzupełniają je cechami związanymi z uczuciowością.

Za wzór mężczyzny metroseksualnego uchodzą m.in. David Beckham i Tom Cruise.

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

slonce_m
ŻABCIA
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:20      [zgłoszenie naruszenia]

no oczywiście masz rację raptor, może źle to ujęłam, chodziło mi bardziej że taki powienien być prawdziwy mężczyzna według mnie - zadbany i schludny, ale wszystko to w odpowiednich ilościach, bez przesady

..:Była Moderator Działu SEKS:..

..:Żonka i Mama:..

Ekspert -

red78
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:24      [zgłoszenie naruszenia]

no przeciez raptor napisal:
procz podtsawowych rzeczy takich jak perfumy mydlo i zel pod prysznic
definicji moze byc wiele, bo zalezy od faceta
[*******/qpkt]

Zmieniony przez - red78 w dniu 2005-09-15 09:25:56

Siedzę i myślę... :)P

Specjalista -

Raptor10
 Wysłana - 15 wrzesień 2005 09:25      [zgłoszenie naruszenia]

Słońce: powiadasz że Tom Crusie nie w twoim guście ??

Zmieniony przez - Raptor10 w dniu 2005-09-15 09:27:45

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 28 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Metroseksualizm

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28