FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4168 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Mikroekonomia-funkcja użyteczności 
[powiadom znajomego]    
Autor "Mikroekonomia-funkcja użyteczności"   

Madziutek3
 Wysłana - 14 grudzień 2008 11:10        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Kasia ma następującą funkcję użyteczności U=b+100c - c^{2} , gdzie b- to liczba tulipanów w jej ogródku a c- to liczba krzaków pomidorów. Jej ogródek ma 500 stóp kwadratowych. Każdy tulipan zajmuje 1 stopę kwadratową a jeden krzak pomidorów 4 stopy kwadratowe . Oblicz jak Kasia powinna podzielić swój ogródek pomiędzy tulipany i pomidory.

Będę wdzięczna za każde wskazówki, bo kompletnie nie wiem jak się za to zabrać..

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 14 grudzień 2008 16:52      [zgłoszenie naruszenia]

kasie zazwyczaj maja dobra uzytecznosc

a tak na serio

najpierw wyrazamy b za pomoca c

poniewaz wiemy ze ogrodek ma pole powierzchni 500 a jeden krzak zajmuje 4 razy wiecej niz tulipan wiec

b + 4*c = 500

b = 500 - 4*c

podstawiamy

-c^2 + 100*c + 500 - 4*c

-c^2 + 96*c + 500

aby znalezc maksimum trzeba odszukac miejsce zerowe pierwszej pochodnej tej funkcji /poniewaz bedzie to parabola o ujemnym wspolczynnikiem a to napewno bedzie to maksimum/

f'(x) = -2*c + 96 = 0

c = 48

podstawiajac do wczesniejszego

b = 500 - 4*c = 500 - 4*48 = 308

U = -(48)^2 + 100*48 + 308 = 2804

Madziutek3
 Wysłana - 15 grudzień 2008 10:21      [zgłoszenie naruszenia]

ale co mi to daje? mam napisać,jak podzieliła ogródek, czyli 308 stóp zajęły tulipany a 48 pomidory? tak to rozumieć?

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 15 grudzień 2008 11:58      [zgłoszenie naruszenia]

widze kolejna wielka nadzieje polskiej szkoly ekonomii

skoro w zadaniu jest napisane ze "b- to liczba tulipanów w jej ogródku a c- to liczba krzaków pomidorów" oraz "Każdy tulipan zajmuje 1 stopę kwadratową a jeden krzak pomidorów 4 stopy kwadratowe " to majac wynik c = 48 oraz b = 308 wiemy ze tulipany zajmuja 308 * 1 = 308 stop a pomidory 48 * 4 = 192 stopy

Madziutek3
 Wysłana - 15 grudzień 2008 13:49      [zgłoszenie naruszenia]

U = -(48)^2 + 100*48 + 308 = 2804
ok, to jaki sens był liczenia tego ?

anc_kozak
 Wysłana - 15 grudzień 2008 14:27      [zgłoszenie naruszenia]

to jest maksymalna uzytecznosc z ogrodka ... gdzie sie edukujesz ?

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 15 grudzień 2008 14:29      [zgłoszenie naruszenia]

taka igraszka matemayczna

poprostu mozesz sobie policzyc wartosc funkcji uzytecznosci dla innych par b i c i zobaczyc ze beda mniejsze od tej co ja policzylem /maksymalnej/

Madziutek3
 Wysłana - 17 grudzień 2008 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

nie miałam nigdy styczności z pochodnymi, wytłumaczy ktoś czemu tam jest -2c^2 - 96?

Madziutek3
 Wysłana - 17 grudzień 2008 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

-2c+96 ? *

anc_kozak
 Wysłana - 17 grudzień 2008 20:34      [zgłoszenie naruszenia]

to chyba prowokacja

bo taki jest ogolny wzor, patrz [pl.wikipedia.org/wiki/Pochodna_funkcji#Pochodne_funkcji_elementarnych]

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 17 grudzień 2008 20:56       [zgłoszenie naruszenia]

tak jak masz we wzorze w linku wyzej

pochodna z x^n to n*(x^n-1)

pochodna ze stalej (liczba, inna zmienna niz ta po ktorej rozniczkujemy) rowna sie 0

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Mikroekonomia-funkcja użyteczności

Warto przeczytać: 42. Dokonaj oceny finansowej wybranej firmy na podstawie jej sprawozdania rocznego | koncesja na automat hazardowy | OSTATNIE DNI ARAFATA, OSTATNIE DNI PALESTYNY | POLSKA - korzenie,przeszlosc,terazniejszosc. | Unia Europejska - HITY Z SATELITY | pospekulujmy... | Szybka kasa | Klan giertychow. | Ustawa o prawach autorskich | Ma ktos może prace na temat........ | import | spadek | podatek od nieruchosci (gruntu) | podatek od spadku | Importowanie telefonów kom z zagranicy... | Jazda bez prawka - Co grozi??? | primeal | komunia | diablica | polonez | arutmia | arytmia | kreacja herosa | syn | budziłem się czując, że ktoś trzyma mnie za penisa | Idol Rudy się nie dostał | Mickeyjew | zuckerberger | świecące oczy | Idol Rudy się nie dostał | olciaww | mckinsey | Idol Rudy się nie dostał | toposy insomni | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.