Autor "Mistrzostwa Świata Siatkarzy 2010"

Wysłana - 1 sierpień 2009 01:36      [zgłoszenie naruszenia]

Bo kasztelani jest chvja wart, dalej nie mogę przeboleć tego że pzps wybrał na selekcjonera jakiegoś pastucha z argentyny.

Znawca -

yo3k
 Wysłana - 1 sierpień 2009 09:21      [zgłoszenie naruszenia]

Dramat Świderskiego; "To może być koniec mojej kariery"

- Nawet nie wiem jak to się stało. Szedłem do ataku i nagle poczułem jakby ktoś kopnął mnie z całej siły w Achillesa - powiedział serwisowi supervolley.pl Sebastian Świderski, który zerwał ścięgno Achillesa podczas towarzyskiego meczu reprezentacji Polski z Bułgarią (3:2).
- To może być już koniec mojej kariery. Nie znam siatkarzy, którzy po całkowitym zerwaniu ścięgna wrócili do gry - powiedział "Świder".

- Pierwsze badania nie pozostawiają nadziei. Ścięgno jest zerwane. W Łodzi przejdę specjalistyczne badania i prawdopodobnie operację. Jestem załamany - dodał siatkarz.
Źródło: supervolley.pl

nosz ...jego mac :]
_______________________________

pieniądze szczęścia nie dają...szczęście daje ich wydawanie ;)

yo3k
 Wysłana - 15 sierpień 2009 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

Polscy siatkarze wywalczyli awans na MŚ 2010

Polacy pokonali Słowaków 3:1 (25:19, 26:28, 25:15, 25:19) w meczu eliminacji MŚ, który odbył się w Gdyni i awansowali do finałów przyszłorocznej imprezy we Włoszech.
Pierwszy punkt w spotkaniu popisowym atakiem z drugiej linii zdobył Bartosz Kurek. Chwilę później Polacy prowadzili już 3:1, ale Słowacy od razu odrobili tę niewielką stratę. Dzięki dobrzej grze w obronie i skutecznym kontrom na pierwszą przerwę techniczną to rywale biało-czerwonych schodzili prowadząc 8:7. Przy stanie 10:10 efektywnie w bloku zaprezentowali się Marcin Możdżonek i Piotr Gruszka, dzięki czemu podopieczni Daniela Castellaniego ponownie wyszli na prowadzenie (11:10).

Przed drugą przerwą techniczną Polacy zagrali świetnie w obronie, a skutecznym atakiem z kontry popisał się Piotr Gruszka (16:13). W pewnym momencie Polacy prowadzili już 19:15, ale zaraz potem Słowacy dwukrotnie zablokowali ataki Piotra Gruszki i zrobiło się 19:18. W końcówce tej partii Słowacy zaczęli jednak popełniać błędy, co biało-czerwoni potrafili wykorzystać. Seta efektownym atakiem zakończył Bartosz Kurek (25:19).

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia drużyny słowackiej 3:0. W tym okresie gry Polacy byli wyraźnie zdekoncentrowani, popełniali sporo błędów, w konsekwencji czego na pierwszą przerwę techniczną schodzili, przegrywając 4:8. Po chwili odpoczynku biało-czerwoni prezentowali się już na boisku znacznie lepiej, zdobywając trzy punkty z rzędu (7:8). Przy stanie 11:10 dla Słowacji, rywali zablokował Paweł Zagumny i na tablicy widniał już remis (11:11). Chwilę później jednak błąd przekroczenia linii w ataku popełnił Piotr Gruszka i Słowacy znów mieli dwa punkty przewagi (12:14).

Z dwoma oczkami przewagi rywale Polaków schodzili też na drugą przerwę techniczną. Po niej Polacy znów ostro wzięli się za odrabianie strat, a w ataku "błyszczał" Michał Bąkiewicz (17:16). Przy stanie 19:18 dla Polski skutecznym blokiem popisali się Kurek i Pliński i zrobiło się 20:18. Zaraz potem w ataku mylili się kolejno Pliński i Jarosz i na tablicy widniał już rezultat 23:21 dla Słowacji. Na szczęście w polu zagrywki stanął Bartosz Kurek, rywale mieli duże problemy z przyjęciem jego serwisu, przez co dobrze zafunkcjonował polski blok (23:23). Końcówka seta to walka na przewagi, w której ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy biało-czerwonych. Partia skończyła się po skutecznym bloku Słowaków na Jakubie Jaroszu (26:28).

Trzeci set rozpoczął się po myśli biało-czerwonych, którzy od razu uzyskali kilkupunktową przewagę (5:3). Dzięki dobrej grze w bloku, na pierwszą przerwę techniczną podopieczni Daniela Castellaniego schodzili prowadząc już trzema "oczkami" (8:5). W kolejnej części seta przewaga ta systematycznie rosła, między innymi dzięki popisowym serwisom Bartosza Kurka (17:11). W końcówce trzeciej odsłony meczu Polacy dominowali na boisku w każdym elemencie, a Słowacy popełniali coraz więcej błędów (20:13, 23:14). Set skończył się po skutecznym bloku Polaków na rywalach (25:15).

W czwartej partii Polacy już na początku uzyskali wysoką przewagę, której rywale nie byli w stanie zniwelować (8:4, 12:7). Podopieczni Daniela Castellaniego byli zdecydowanie lepsi na boisku, choć w środkowej części seta przytrafiały im się momenty dekoncentracji. Byli jednak na tyle zmotywowani, by utrzymać przewagę do końca seta, który skończył się po asie serwisowym Pawła Woickiego (25:19).

Polska - Słowacja 3:1 (25:19, 26:28, 25:15, 25:19)
Polska: Gruszka, Pliński, Zagumny, Kurek, Bąkiewicz, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Jarosz, Ruciak, Bartman, Woicki
Słowacja: Masny, Kohut, Sopko, Ogurcak, Nemec, Kmet, Pipa (libero) oraz Kubs, Zatko, Divis, Bencz

GIT:D

SureShot
 Wysłana - 15 sierpień 2009 23:29      [zgłoszenie naruszenia]

ważne że jest awans w tak okrojonym składzie...tylko, hmm....teraz czeka nas kolejna ważna impreza i coś tak myślę, że bez Wlazłego, Winarskiego i Świdra będzie cholernie ciężko powalczyć o cokolwiek, ale oczywiście będzie to też wspaniała okazja dla młodych aby zdobyć niezbędne doświadczenie przed MŚ 2010 :D

Znawca -

Pippo
 Wysłana - 16 sierpień 2009 00:28      [zgłoszenie naruszenia]

Bez filarów reprezentacji wywalczony awans, to doskonała robota wykonana przez ich następców

Mam nadzieję że do MŚ filary reprezentacji już wrócą do kadry, a następcy niech zbierają doświadczenie na wrześniowej imprezie, bo o jakichkolwiek sukcesach na tej imprezie możemy raczej zapomniec, niestety...

Wyniki 2. kolejki turniejów kwalifikacyjnych do MŚ

Turniej w Warnie:

Bułgaria vs Czechy 3:0 (25:15, 25:22, 25:14)
Holandia vs Portugalia 3:0 (25:21, 25:23, 26:24)

Bułgarzy zapewnili sobie awans do MŚ.

Turniej w Kragujevacu:

Hiszpania vs Rumunia 3:2 (25:17, 23:25, 21:25, 27:25, 15:13)
Serbia vs Estonia 3:0 (25:15, 25:23, 25:22)

Hiszpanie i Serbowie zapewnili sobie awans do MŚ.

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-08-16 00:36:43

Power wears out those who do not have it.

Hazard

Ekspert -

Black Pete
 Wysłana - 16 sierpień 2009 14:24      [zgłoszenie naruszenia]

Kurek pokazał klasę w tym turnieju.

R11 rządzi - R11 radzi - R11 nigdy Cię nie zdradzi !!!

Ekspert -

yo3k
 Wysłana - 16 sierpień 2009 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

El. MŚ: prestiżowe zwycięstwo - "biało-czerwoni" wygrali grupę

Polscy siatkarze pokonali 3:0 Francję w ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw świata. Dzięki temu zwycięstwu "biało-czerwoni" zajęli pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej.
Pierwszy set zdecydowanie pod dyktando dobrze dysponowanych Polaków, którzy kontrolowali przebieg gry. Od stanu 13:12 odskoczyli rywalom na kilka punktów i ostatecznie pewnie zwyciężyli ośmioma punktami. Dobrze funkcjonował polski atak, nieźle "biało-czerwoni" grali również w bloku, sporo błędów popełniali za to Francuzi.

Drugi set także zakończył się zdecydowanym zwycięstwem "biało-czerwonych". Goście tylko do pewnego momentu toczyli wyrównany bój z Polakami, ale nasza drużyna rozgrywa dzisiaj wyśmienite spotkanie i właściwie jedyny element gry jaki można poprawić, to zagrywka. Jeżeli naszym reprezentantom nie zabraknie woli walki, to spotkanie powinni rozstrzygnąć w trzech setach.

Trzecia odsłona była już tylko formalnością. podopieczni Daniela Castellaniego szybko wyszli na prowadzenie (8:4) utrzymując tę bezpieczną przewagę przez cały set. Po drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:10. W końcówce nasi reprezentanci odrobinę się pogubili i Francuzi odrobili część strat, ale ostatecznie to Polacy wygrali tego seta 25:21 i cały mecz 3:0.

Polska - Francja 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

Polska: Bartosz Kurek (6), Daniel Pliński (9), Jakub Jarosz (13), Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz (4), Marcin Możdżonek (7), Piotr Gacek (libero) oraz Zbigniew Bartman (3), Michał Ruciak (5).
Francja: Samuele Tuia, Marien Moreau, Stephane Antiga, Loic Le Marrec, Romain Vadeleux, Jean-Stephane Tolar, Hubert Henno (libero) oraz Guillaume Samica, Jean-Philippe Sol, Emmanuel Ragondet, Antonin Rouzier

Pippo
 Wysłana - 16 sierpień 2009 22:17      [zgłoszenie naruszenia]

Nie chcę ujmowac Polakom, ale Francuzi dziś wystawili raczej swoje rezerwy, no ale zwycięstwo jest zwycięstwem

Hazard

Ekspert -

Pippo
 Wysłana - 17 sierpień 2009 00:42      [zgłoszenie naruszenia]

Wyniki turniejów kwalifikacyjnych do MŚ

Turniej w Gdynii (3.kolejka)

Słowacja vs Słowenia 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 21:25, 15:12)
Polska vs Francja 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

Turniej w Kragujevacu (3.kolejka)

Rumunia vs Estonia 3:1 (26:28, 25:13, 31:29, 25:20)
Serbia vs Hiszpania 3:1 (22:25, 25:18, 25:19, 25:20)

1. Serbia - 6pkt
2. Hiszpania - 5pkt
3. Rumunia - 4pkt
4. Estonia - 3pkt

Awans już wczoraj zapewniły sobie drużyny Serbii i Hiszpanii, a dzisiejsze mecze decydowały tylko o kolejności na koniec turnieju. Serbowie okazali się na własnym terenie niepokonani, natomiast Estończycy w każdym spotkaniu doznali porażki.

Punktujący: Adrian Radu Gontariu (Rumunia)
Atakujący: Israel Rodríguez (Hiszpania)
Blokujący: Marko Podrascanin (Serbia)
Serwujący: Bogdan Alexandru Olteanu (Rumunia)
Broniący: Alexis Valido (Hiszpania)
Rozgrywający: Miguel Angel Falasca (Hiszpania)
Przyjmujący: Israel Rodríguez (Hiszpania)
Libero: Alexis Valido (Hiszpania)

Jak widac gracze Hiszpanii w dużej części zdominowali statystyki

Turniej w Warnie (3.kolejka)

Czechy vs Portugalia 3:2 (25:16, 22:25, 25:12, 13:25, 15:8)
Holandia vs Bułgaria 1:3 (25:23, 16:25, 18:25, 23:25)

1. Bułgaria - 6pkt
2. Czechy - 5pkt
3. Holandia - 4pkt
4. Portugalia - 3pkt

Po zaciętym boju Czechy uzyskują kwalifikację na MŚ i tym samym sprawiają niespodziankę eliminując drużynę Holandii. Bułgarzy nie mieli sobie równych w tym turnieju i wygrali zdecydowanie wszystkie trzy spotkania.

Losowanie grup siatkarskich MŚ: Polacy poznali rywali

W środę polscy siatkarze poznali rywali w przyszłorocznych mistrzostwach świata we Włoszech. Losowanie grup turnieju finałowego odbyło się w Rzymie. W 2006 roku w Japonii Biało-Czerwoni wywalczyli srebrny medal.
Reprezentacja Polski znalazła się w grupie F, w której zmierzy się z Serbami, Niemcami i Kanadyjczykami. Selekcjonerem niemieckiej drużyny narodowej jest Argentyńczyk Raul Lozano, który trzy lata temu doprowadził Polskę do wicemistrzostwa świata.

Mistrzowie olimpijscy z Pekinu Amerykanie w grupie D zmierzą się z Argentyną, Wenezuelą i Meksykiem. Broniąca tytułu Brazylia w grupie B spotka się z Hiszpanią, Kubą i Tunezją.
17. edycja mundialu zostanie rozegrana w dniach 24 września - 10 października 2010 roku. Mecze odbędą się w dziesięciu różnych miastach (oprócz stolicy, w Mediolanie, Anconie, Katanii, Florencji, Modenie, Reggio Calabria, Turynie, Trieście i Weronie).

W turnieju wystąpią 24 drużyny, które zostały podzielone na sześć grup.