FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7451 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Mobilizacja do nauki. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Mobilizacja do nauki."   

prezes85
 Wysłana - 14 grudzień 2008 20:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam

Sesja przed nami. Teraz mi powiedzcie jak sie moblilizujecie do nauki. Ja marnuje czas na internet, tv, spacery itp a nie siade na 5 minut do ksiazki. Co trzeba robic zeby sie zmobilizować?
Jak wy to robicie?

Pozdrawiam

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

pilz-e
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:05      [zgłoszenie naruszenia]

ja... po 1. muszę to coś lubić, do angielskiego usiądę z miłą chęcią a np. historia to katusze które odwlekam... tutaj niestety nie ma rady, wóz albo przewóz
2. do pewnego przedmiotu sam nauczyciel mnie motywował, bo po prostu nie chciałam wyjść na idiotę :)
3. no i motywuje mnie to, że poświęcę teraz czas i mam wolne później, podczas gdy stado biednych jelonków będzie sie pocić i płakać na zaliczeniach :)

aktualnie mam spory "dołek", nic mi sie nie chcę, nie widzę sensu, nie zależy mi... nie wiem czy sie podniosę, mam nadzieję że tak

B-REAL
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:09      [zgłoszenie naruszenia]

Albo wezmiesz sie sam z checi, albo po prostu ze strachu, że wylecisz. Sam musisz zdecydowac.

Nie trzeba tutaj żadnej filozofii tylko chęci i czysta kalkulacja, a wydaje mi się, że do tego po prostu trzeba dorosnąć.

Im szybciej sie wezmiesz tym wiecej czasu bedziesz mial dla siebie pozniej i mniej odczujesz trud zwiazany z nauka. Lepsze to niz pozniejsza nauka do poprawek, czy warunków za które trzeba płacic.

W wakacje pracowałem w Beglii, praca ogólnie nie była zła, ale postanowiłem, że żadna praca fizyczna mi nie odpowiada i nauka jest jedynym rozwiazaniem, żeby coś osiagnac w zyciu.

Wiem, że boli ale po prostu "just do it"

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2008-12-14 21:11:30

yarish
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:24      [zgłoszenie naruszenia]

Czytałem kiedyś artykuł na pewnym blogu, traktujący wlasnie o lenistwie. Wg autora, jedynym sposobem na to, jest zmuszanie sie do robienia czegos. Trzeba mieć tylko wystarczajaco silna wole, aby dac rade sie zmuszac. Pierwsze 2-3 tyogdnie beda raczej ciezkie.

Natomiast w innym miejscu czytalem, zeby myslec o celach. Tj. wyobraz sobie co bedzie jezeli sie nauczysz, a potem co bedzie jezeli sie nie nauczysz; analogicznie - zaliczysz lub nie.
Dobrym sposobem jest rowniez oswiadczenie komus, ze zamierzasz sie wziac za siebie. Komus, na kim ci zalezy, kogo szanujesz. Twoim posrednim celem stanie sie dotrzymanie obietnicy, aby nie stracic dobrej opinii/wyjsc na glupka, itp.

Sam jeszcze nic nie stosowalem, a material do matury sam sie nie przerobi

AWESOME

prezes85
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:30      [zgłoszenie naruszenia]

no i motywuje mnie to, że poświęcę teraz czas i mam wolne później, podczas gdy stado biednych jelonków będzie sie pocić i płakać na zaliczeniach

dla mnie nie ma roznicy czy zdam odrazu czy w 4. terminie, bo tak czy siak nie stresuje sie ani nie poce

Weź nie pierdol bejbe.

pilz-e
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

to trochę zmienia postać rzeczy
tak serio... nie wiem, czasem po prostu zaciskam zęby i przerabiam co trzeba... szkoda tylko, że z musu to czasem mało efektywne uczenie sie
myślę, że nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć, każdego będzie motywowała inna rzecz

prezes85
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:38      [zgłoszenie naruszenia]

Im szybciej sie wezmiesz tym wiecej czasu bedziesz mial dla siebie pozniej i mniej odczujesz trud zwiazany z nauka. Lepsze to niz pozniejsza nauka do poprawek, czy warunków za które trzeba płacic.

Dla mnie bzdura. Nie wazne czy mam wolne przed czy po i lubie adrenaline.

W wakacje pracowałem w Beglii, praca ogólnie nie była zła, ale postanowiłem, że żadna praca fizyczna mi nie odpowiada i nauka jest jedynym rozwiazaniem, żeby coś osiagnac w zyciu.

Też pracowałem 'fizycznie' i kończe już studia (5. rok). Ale podjąłem drugie zaoczne plus chce za rok zrobić uzupelniające. Dlatego mi bardzo zalezy zeby wszytsko domknąć (tj. Zdać cala sesje zimowa + obronic prace przed czerwcem).
Wiem ze tego chce ale chcialbym zeby sie samo zrobilo. Nie moge siasc przed ksiazka. Zaraz sie odrywam.

Weź nie pierdol bejbe.

pilz-e
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:41      [zgłoszenie naruszenia]

a wcześniej tak było? może 'wypalenie' ;)
czasem lepiej sobie zrobić wolne (bez przesady), bo od ciągłego zap*erdolu też można dostać na łeb, chyba że nie możesz sobie na to pozwolić
mnie jeszcze studia nie dotyczą, więc może trochę infantylnie sie wypowiadam

prezes85
 Wysłana - 14 grudzień 2008 21:51      [zgłoszenie naruszenia]

mam tak od 3. klasy liceum czyli hmm 6lat...

Weź nie pierdol bejbe.

Tadeknorek
 Wysłana - 14 grudzień 2008 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Po prostu siadaj na dupę!

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

mich4s
 Wysłana - 14 grudzień 2008 23:50      [zgłoszenie naruszenia]

Mam ten sam problem

Trzeba mieć silną wole i potrafić samemu sobie 'rozkazać' nauke.
Najlepiej przy tym wyłączyć komórke, komputer i wio.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Mobilizacja do nauki.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: przeszczep od zmarłego dawcy | Metoda Sedony | ONR i jego deklaracja ideowa | debresja czy załamanie humoru - pomocy | emocje kobiet | samookaleczenie | Gumowy Kościół Murzyna | brak emocji | Problem ze sobą | Czy tak wygląda cały świat? | Ludzie się zmienili Ja nie... | Chce się zmienić | Kwiatki z Koranu | notoryczne klamstwo..choroba? | PROSZĘ O POMOC W NAPISANIU PRACY | Czy Europa zawdzięcza swoje bogactwo chrześcijaństwu? | podrywaczki | alkofather | dieta | fabioo | Młodzi | bread | hell on wheels | seks po 7 latach związku | podrywacz | andrzej podrywacz | mefedron | gwiazdy nago | praca w UK | szyberdach | sąsiadka | psy | opowiadania | opowiadania erotyczne | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.