FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4831 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Modlitwa niewierzącego na pogrzebie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Modlitwa niewierzącego na pogrzebie"   

Mr_Robin
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

Na bank tak <yes>

Znawca -

Akacjowy
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 22:03      [zgłoszenie naruszenia]

Może nie byłeś przywiązany do osoby która zmarła,ale robić szopkę "bo ja to niewierze" innym którzy np poświęcili życie na wychowanie dziecka/czy też innym którzy potrzebują akurat tego obrządku do szczęścia to jest gruba przesada.
Zresztą moja niewiara jest taka,że nie szkodzi jej pójść,postać,zamienić pare słów z rodziną i wspomnieć zmarłego...

przecież nie śpię...

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Nie widzę w tym nic niefajnego. Sam mówię zdrowaśki na Wigilię i Wielkanoc coby ojcu przyjemność zrobić. Nic to przecież nie kosztuje.

A hipokrytą nie jestem, bo potem odrabiam - a to kopnę nagrobek, a to podpalę kapliczkę, takie tam...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ja uczestniczę w pogrzebach osób, które kochałem lub bardzo lubiłem i nie mogę wtedy powstrzymać emocji. Myślę, że to wystarcza innym obecnym i nie posądzają mnie o brak szacunku lub bezduszność.

A w trakcie wigilii np to jest żenada, bo wszyscy wiedzą że jestem ateistą, więc nie odmawiam modlitwy, bo to byłaby i kpina z ich inteligencji. Natomiast łamię się opłatkiem, bo to fajne

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Mancienne
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

Według mnie ktoś kto nie wierzy w Boga jedynego, nie powinien w ogóle isc na pogrzeb prowadzony jakby nie było przez Duchownego. Zmarłego można pożegnac na wiele sposobów, nie koniecznie trzeba przy tym udawac kogoś innego niż się jest, lub też ranic uczucia innych bliskich danej osoby-zmarłego. Można równie dobrze załatwic pogrzeb bez obrządków osób wierzących i zwyczajnie zmarłego pochowac, po co robic tę całą szopkę skoro na codzień się neguje istnienie Stwórcy. Sam jestem konsekwentny i konsekwencji od innych wymagam.

~vanitas vanitatum, et omnia vanitas~

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

Z tym, że ateista ma prawo robić jak mu się podoba.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Mancienne
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Każdy człowiek ma wolną wolę czyli prawo robic tak jak mu się podoba. Z tymże niektórzy ludzie żyją według zasad, inni według wygody.

~vanitas vanitatum, et omnia vanitas~

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

A jeszcze inni leją na zasady z dupy kierując się trochę innymi po prostu.

[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 21 czerwiec 2010 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

Według mnie ktoś kto nie wierzy w Boga jedynego, nie powinien w ogóle isc na pogrzeb prowadzony jakby nie było przez Duchownego.

Na pogrzeb nie przychodzi sie z zasady aby pogladac rabina czy innego ksiedza, a jest to forma pozegnania z osoba bliska.

searme
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 09:53      [zgłoszenie naruszenia]

Można równie dobrze załatwic pogrzeb bez obrządków osób wierzących i zwyczajnie zmarłego pochowac, po co robic tę całą szopkę skoro na codzień się neguje

Taki tępy jesteś czy udajesz?
Pogrzeb jest dla zmarłego a nie rodziny i znajomych, jeśli tak się składa, że był on wierzący i życzył sobie chrześcijańskiego pochówku to wypada to uszanować. Bliscy przychodzą się pożegnać, obrządek nie ma nic do tego, wierzący uczestniczą w mszy czynnie, niewierzący, że tak to ujmę, biernie. Do cerkwi, synagogi albo meczetu też bym poszła i nie znaczy to, że wyznaję w/w religie.

A w ogóle to żenada, że niektórzy na pogrzebie zamiast się wyciszyć, inwigilują jak się zachowuje ateista Założę się, że jakby całą mszę stał/siedział/czekał pod kościołem to by były pretensje że nawet na pogrzebie zachowac się nie umie i musi koniecznie demonstrować swój światopogląd

PS.Rozumiem, że kolega Mancienne nie poszedłby na ślub cywilny do rodzonego brata, no bo to przecież legalizacja grzesznego konkubinatu, jak katolik moze na takie coś spokojnie patrzeć?

Zmieniony przez - searme w dniu 2010-06-22 10:05:12

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Modlitwa niewierzącego na pogrzebie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: Książki: perswazja itd?? | Jak wyobrazacie sobie zycie po smierci? | Dusza | Czym jest podświadomość? | Religia/Etyka obowiązkowa | memento mori -- żyjesz, to boli... | Uczucia negatywne | Czy Świątynia Salomona będzie odbudowana? | Jak sobie radzicie ze śmiercią? | Macierzyństwo,rodzina- a wartości konkurencyjne | opowiadanie o życiu... | Oszukać przeznaczenie - nie, to nie o filmie... | Najcenniejsza rzecz w moim życiu | Kod Bibli | co ludzie maja w glowach :D | "Moim zdaniem..." | ściągnąć | kowbojki | skyrim | Truskaffkowa_Ja | Truskaffkowa | princess23 | sosikhehe | białko | jak wstawiac gify p10 3b8 | Luk4s | homeland | kalesony | dziary | dencewicz | Foremniak | perfekcyjna | jessica nigri | kara | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.