FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4840 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Modlitwa niewierzącego na pogrzebie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Modlitwa niewierzącego na pogrzebie"   

Mancienne
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 11:12      [zgłoszenie naruszenia]

@searme

"PS.Rozumiem, że kolega Mancienne nie poszedłby na ślub cywilny do rodzonego brata, no bo to przecież legalizacja grzesznego konkubinatu, jak katolik moze na takie coś spokojnie patrzeć?"

Gdybym ja miał w ten sposób reagowac to po pierwsze nie otworzyłbym więcej tego forum. Ślub cywilny, jeżli jeszcze nie wiesz, biorą również osoby wierzące, więc nie rozumiem skąd to pytanie.

~vanitas vanitatum, et omnia vanitas~

searme
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 11:38      [zgłoszenie naruszenia]

Napisałeś, że jesteś konsekwentny i konsekwencji od innych wymagasz.
Jeśli zatem, wg Ciebie:

ktoś kto nie wierzy w Boga jedynego, nie powinien w ogóle isc na pogrzeb prowadzony jakby nie było przez Duchownego

to tym bardziej katolik nie powinien iść na ceremonię 'antysakramentalną' (sformułowanie zapożyczone, btw., z pewnego forum katolickiego) służącą legalizacji prawnej grzechu .

Poza tym głupotę z w/w tekstem strzeliłeś i nie chcesz się przyznać

A osoby wierzące o ile mi wiadomo zawierają śluby konkordatowe.

Zmieniony przez - searme w dniu 2010-06-22 11:41:26

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -

MrMojo
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 12:15      [zgłoszenie naruszenia]

Dalbym drugiego sog'a ale nie wchodzi

Life may be seen as a virus infecting the perfect organism of death.

Znawca -

Mancienne
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

@searme

Wszystko pięknie tylko skąd pomysł, że ja jestem katolikiem? Otóż nie jestem, więc nie podpisuję się pod "sformułowaniami z forum katolickiego", gdyż nijak mnie dotyczą.

~vanitas vanitatum, et omnia vanitas~

searme
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 12:28      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo wygodnie się urządziłeś
Niech żyje konsekwencja, w jednym temacie dosłownie krucjata antyateistyczna a jak przychodzi do niewygodnych pytań to już katolikiem nie jesteś...

A może określiłbyś w takim razie precyzyjnie swój światopogląd?
Bo np. Twój avatar (a sam lubisz jak zauważyłam na to zwracać uwagę) dość mocno sugeruje katolicyzm...

Zmieniony przez - searme w dniu 2010-06-22 12:35:41

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 12:59      [zgłoszenie naruszenia]

Normalnie ide na pogrzeb z szacunku do drugiej osoby, składam ręce stoję i słucham, nie modlę się, bo już nawet słów nie pamiętam, ale nikt nie patrzył się jak dotąd krzywo. Wystarczy moim zdaniem sama obecność, klepanie formułek odchodzi na 2 plan w takim momencie.

MadMan047
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 14:51      [zgłoszenie naruszenia]

Mancienne stworzył boga na swój obraz i podobieństwo, który nie będzie się kłócił z jego przekonaniami oraz jego moralnością.

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Specjalista -

J_A_G_L_A
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 15:48      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem jeszcze w stanie zrozumieć 100% wyznawcę jakiejś religii, który bez hipokryzji wyznają KAŻDY z nakazów Boga, ale wybieranie sobie co lepszych fragmentów z danej wiary, jest już w mojej opinii po prostu głupie.

Fluff.y
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 17:37      [zgłoszenie naruszenia]

Nie mówię modlitw, nie czynię żadnych gestów, nie klękam. Za to czasem śpiewam w kościele jak mam dobry humor i akurat jest pieśń, którą lubię.
Na pogrzebach raczej w ogóle się nie odzywam, a co dopiero myśleć o modlitwie. Po prostu jest mi smutno.

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2010-06-22 17:37:47

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

Kukułek
 Wysłana - 22 czerwiec 2010 17:45      [zgłoszenie naruszenia]

Trollowy temat.

Co z tego że się przeżegnał, może nie chciał babci/mamy czy tam kogo dodatkowo zamartwiać wątpliwym zbawieniem swojej duszy, albo głupio mu było w jakiejś wiosce na pogrzebie "skandal" robić.

Chu.j z tego wynika.
To jest właśnie fajne w ateizmie, że możesz nawet przejść na Islam i z powrotem, jeśli zajdzie taka potrzeba i mieć to głęboko w dupie.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Modlitwa niewierzącego na pogrzebie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: Pieklo ? | Kult świętych a dekalog | Cytaty | Życie jest walką | Czy macie jakies swoje teorie...? | homo = koniec :) | historyjka | Koncepcja Heraklita z Efezu | ziewanie | CZY DEKALOG JEST TYLKO DLA MĘŻCZYZN?? | Czy wierzycie w życie po śmierci? | Co to jest....szczescie? | Zabojstwo dawniej/dzis/jutro?w kontekscie religii | Dobro i piękno-wartości uniwersalne? | Wolna Wola - Rzeczywistosc czy Zludzenie? | "Nadstaw drugi policzek" | materiałoznawstwo | lacoste | alpina | policja | Bledzior | blendzior | wzrost | krociaki | 180cm | Student Travel | aleksandra szwed | joanna | sebawlkp | kosik | szwed playboy 2012 | slavoy2k | gotuj z fenolem | Markoo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.