FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4814 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Modlitwa niewierzącego na pogrzebie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Modlitwa niewierzącego na pogrzebie"   

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 26 czerwiec 2010 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

Ja w kosciele się żegnam, ale nie spiewam ani nic, pamietam tylko "ojcze nasz " Swoja droga, zobaczcie jaka to musiala byc indoktrynacja, ze pamietam pacierz, a nie pamietam zadnego wiersza z podstawowki, czy ogolniaka.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2010-06-26 22:01:23

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

Xanol
 Wysłana - 26 czerwiec 2010 23:39      [zgłoszenie naruszenia]

Też jestem ateistą, i też modlę się na pogrzebie ale raczej uznaje to jako szacunek dla ludzi oraz zmarłego zgromadzonych na owym pogrzebie. Głupio by było uczestniczyc i stac jak słup gdy inni się modlą.

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 26 czerwiec 2010 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

To nie jest modlenie sie, tylko stwarzanie pozorow w zwiazku z tradycja.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 27 czerwiec 2010 16:25      [zgłoszenie naruszenia]

Nie śpiewam, nie żegnam się i nie klękam w kościele.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 27 czerwiec 2010 18:09      [zgłoszenie naruszenia]

Głupio by było uczestniczyc i stac jak słup gdy inni się modlą

Mnie by nie było głupio. Głupio byłoby robić coś co i tak uważam za bezsensowne.

Mr_Robin
 Wysłana - 27 czerwiec 2010 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

Ale głupio jest tez stac i nic nie robic

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 27 czerwiec 2010 19:05      [zgłoszenie naruszenia]

No a co mam robić innego niż stać w zadumie oddając hołd zmarłemu poprzez wyciszenie się nad jego grobem? Mam tańczyć?

Shirru

Waszka G

Wysłana - 27 czerwiec 2010 22:30      [zgłoszenie naruszenia]

Na szczęście miałem dotychczas okazję być tylko na jednym pogrzebie i w sumie moje zachowanie było takie jak chyba większość napisała.
Stałem spokojnie na uboczu i czekałem aż skończą. Nie będę robił czegoś co uważam za kompletną durnotę tylko po to, żeby zaspokoić oczekiwania rodziny, z którą nawet nie jestem jakoś mocno emocjonalnie związany.

Ktoś wcześniej wspominał o modleniu się w wigilię, żeby zrobić przyjemność ojcu. To rozumiem, bo sam byłbym w stanie iść do kościoła i brać udział w tym cyrku, gdyby poprosiła mnie o to osoba, na której bardzo mi zależy. Niestety jedyna taka osoba, to ta, o której pogrzebie pisałem wyżej, więc wygląda na to, że w najbliższym czasie nie czeka mnie upadanie na kolana i wielbienie wiatropylnej królowej Polski.

Vogeelz
 Wysłana - 28 czerwiec 2010 23:52      [zgłoszenie naruszenia]

Na pogrzebie mogę być ale do kościoła mnie nikt nie pośle. Kvrwica mnie trafia jak słucham te bajki o jezusie i bogu.

Jak na razie nie wybrałem się na żaden a było ich 5 z powodu braku czasu (byłem zajęty) zresztą temu kto zmarł jest wszystko jedno czy ktoś przyjdzie w końcu to tylko zwłoki.

Azazal
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 12:18      [zgłoszenie naruszenia]

Nie będe już tworzyć nowego tematu, napiszę to tutaj.

Mam pewien problem. Miesiąc maj był dla mnie wyjątkowo pechowy, gdyż zmarła moja ciocia (kuzynki mama), która miała zaledwie 37 lat. Dwa tygodnie później zmarł mi dziadek na zawał serca.
Byłem oczywiście na pogrzebie (Msza i obrzęd). Nie modliłem się tam, ale zachowywałem się jak powinienem.

Teraz wiadomo, na pogrzebach każdy kupuje intencje. Dzisiaj jest msza za dziadka w intencji mojej i rodziny. Nie chce mi się iść na tą mszę, szczerze powiedziawszy mi nie pasuje o tej godzinie.
Rodzina zaraz się pluje: "CO TY ZA WNUK JESTEŚ! DO DZIADKA NA MSZĘ NIE PÓJDZIE!". Ja zwykle a po co iść: "PO TO, ŻE PAMIĘTAMY O NIM I TRZEBA IŚĆ!"

Faktem jest, że o nich obojgu pamiętam, a wydaje mi się, że pokazywanie się na mszy i wysłuchiwanie, ze zmarły przez całe życie cierpiał a dopiero teraz zazna życia wiecznego mija się z celem.

Co o tym myślicie? Powinienem tam iść?

Zmieniony przez - Azazal w dniu 2010-06-29 12:19:33

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Modlitwa niewierzącego na pogrzebie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: NLP | Wielki Piątek- post | Ufff są jeszcze normalni | METYLOFENIDAT (ritalin) ?? | Humoreska | Jak ateiści obchodzą święta kościelne? | Po śmierci | zdrowia szcześcia dla olokka | Problem granic poznania | Niszcze samego siebie... | Systemy religijne - dobro i zło - równiez w kontekście sztuk walki | czy zabilibyście Hitlera? | Nie umiem sie wysłowić | magia, czary, mistycyzm, smoki | zostało ci 10 miesięcy życia... | Fundamentalizm - czym i gdzie jest ? | spain | seks analny | Cp131192745pl | diya www | połykanie | zetsu | alicja walczak | analna gra | maturez | mamuśki | kefir | vckm | chamskie antysemickie i rasistowskie | wszystko czerwone | stalowy szczur | teoria ram relacyjnych | sierra | maciek i rysiek | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.