FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4837 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Modlitwa niewierzącego na pogrzebie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Modlitwa niewierzącego na pogrzebie"   

Shirru

Waszka G

Wysłana - 29 czerwiec 2010 12:31      [zgłoszenie naruszenia]

Ja osobiście bym nie poszedł. "Msza w intencji" jest dla mnie nie tylko kompletną głupotą, ale co więcej, jest w moich oczach kpieniem ze śmierci danej osoby.

A rodzinie możesz powiedzieć, że w ramach rekompensaty swojej nieobecności złożysz byka w ofierze i dokonasz samookaleczenia.

Zamroczony
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 12:32      [zgłoszenie naruszenia]

nie idź tam jak nie widzisz w tym sensu
rodzine olej

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Azazal
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 12:39      [zgłoszenie naruszenia]

"jest w moich oczach kpieniem ze śmierci danej osoby."

Dlaczego?

Shirru

Waszka G

Wysłana - 29 czerwiec 2010 12:59      [zgłoszenie naruszenia]

Klęczenie na kolanach ze złożonymi rączkami i chóralne modlitwy o wspaniałe, wieczne życie pozagrobowe z Jezusem i spółką dla bliskiej mi osoby, na której mi zależało, wiedząc, że jest to bezsensowne, bezcelowe i głupie - dla mnie jest to kpina i żart z czyjejś śmierci. To, że ludzie w to faktycznie wierzą w żaden sposób ich w moich oczach nie usprawiedliwia.

Generalnie mój stosunek jest taki - dopóki bawicie się w swoje zabobony we własnej piaskownicy, to ani trochę mi to nie przeszkadza. Ale w momencie, kiedy wpieprzacie się do mojej i robicie mi kupę do piasku, to niestety już będę miał coś do powiedzenia.

Jeśli rodzina Cię faktycznie bardzo mocno naciska, to po prostu spróbuj z nimi na spokojnie pogadać i wytłumacz, że dla Ciebie rytuał mszy nie znaczy kompletnie nic i nie widzisz w nim żadnego sensu.
W moim przypadku, gdyby dalej kretyńsko wywierali na mnie presje, to po prostu pomachałbym im na do widzenia. Bo co to za rodzina, która nie potrafi nawet uszanować tego, że ich syn ma inne niż oni poglądy?

Azazal
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 13:22      [zgłoszenie naruszenia]

"Bo co to za rodzina, która nie potrafi nawet uszanować tego, że ich syn ma inne niż oni poglądy?"

Myślę, że uszanować potrafią. Gorzej jest z presją innych ludzi. Wiadomo, "co sobie oni pomyślą o nim, aż wstyd", dlatego takie nerwy u mamy i u babci w szczególności.

Shirru i Zamroczony, dziękuje za odpowiedzi. Sogi poszły

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

Msza w intencji polega na wyczytaniu dzisiejszych sponsorów jakimi jest rodzina zmarłego. Tylko tyle.
Wykosztowali się, więc głupio nie iść, nieprawdaż?

Jeśli Ci godzina nie pasuje i coś ważnego wtedy robisz to nie idź jak nie chcesz.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Azazal
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 14:45      [zgłoszenie naruszenia]

"Wykosztowali się, więc głupio nie iść, nieprawdaż? "

Nawet nikt mnie nie poinformował, że moje imię i nazwisko jest na liście "sponsorów"

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 14:48      [zgłoszenie naruszenia]

Imię i nazwisko nie, po prostu o rodzinie coś powie i tyle.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Siwek_wp2
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 16:03      [zgłoszenie naruszenia]

ost bylem na pogrzebie .. i kobieta podchodzi do mojej mamy oburzona że jej ksiądz nie wyczytał że dała na msze za kogos ..

btw. na pogrzeb nie idzie sie modlic .. tylko żegnać ..a co tam robisz ..jeśli jest w granicach .. to malowazne

...widze niebo, nie mysle...

regulator
 Wysłana - 29 czerwiec 2010 19:47      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem napisać, że jakby ksiądz z ambony czytał nazwiska osób, które nawet o tym nie wiedzą, a nie są publiczne, to chyba pod jakiś paragraf podpada.
Ale z tego, co napisali poniżej wynika, że nawet GIODO wymięka.

[http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article106419/Zaplac_ksiedzu_bo_Cie_wyczyta_z_ambony.html]

Zmieniony przez - regulator w dniu 2010-06-29 19:52:15

"Na przyszłość zastanawiaj się nie tylko nad tym, czy prawdą jest to, co mówisz,
lecz czy ten, do kogo mówisz wytrzyma prawdę." Seneka Młodszy

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Modlitwa niewierzącego na pogrzebie

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: opowieść o wygnaniu i miłości - grzech pierwszy | Zakazy i nakazy - po co one? Czy można się bez nich obejść? | Kto mi odpowie na te pytania ??? | Problem w rodzinie-zrozumiec filozofie ich zycia...?:/ Help | [Ogólnie] To co w życiu najważniejsze. | Czy Bóg ma jakieś wady?? | Prosze o pomoc w znalezieniu... | Jak to z tymi kosmitami?? | Przypowieść.... | ELITA dla USERÓW | Biblia z LEGO | Gdy pojawia się problem.. | BUDDYZM A RODZINA ! ! ! | Sny prorocze.. | ODDAJ KREW- TO NIE BOLI | nieprzerwane wqr...zdenerwowanie vs. nauka | remont mieszkania | remont | morsowanie | nigdy nie mialmm lziewczyny | Gałkowska | pedo mellon a mino | e39 | naprotechnologia | tuliła | tuli sie | Jak wykonac cunnilingus | turbokolor | czesław paweł kłak | kawaly | farage | nigel | nigel farage | kukulka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.