FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2642 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Moja teoria istnienia 
[powiadom znajomego]    
Autor "Moja teoria istnienia"   

Pavku
 Wysłana - 29 marzec 2007 00:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Wyobraźmy sobie linię biegnącą od nieskończoności do nieskończoności , symbolizuje ona czas. Teraz wyobraźmy sobie świecącą kule energii, znajdującą się w każdym miejscu na tej linii. Energia jest to ogromna moc, zbór wszystkiego umieszczony w jednym kawałku , istniejącą od zawsze w śród nicości. Energia ta (nazwać można ją Bogiem) widząc bezsens swojego istnienia a zarazem swoją nieograniczona moc postanowiła wybuchnąć , co w oznaczało jej śmierć a także początek istnienia świata (teoria wielkiego wybuchu, skąd pochodzą galaktyki itp.). W raz ze światem stworzonym przez Energię , czas wyrwał się z linii nieskończoności i nadał każdemu powstałemu elementowi jego początek i koniec , a ostatnim elementem będzie koniec całego świata stworzonego przez samą wcieką Energię.

Jaki z tego morał?
Bóg (niezrozumiana przez człowieka Energia) stworzył świat i umarł, dlaczego to zrobił? By zapoczątkować życie a może był to efekt rozpaczy bezsensu istnienia. Stworzył świat który z góry jest skazany na zagładę, by pokazać nam , byśmy poczuli na własnej skórze jego ból.

Tak więc jesteśmy zakładnikami życia, życia które tak naprawdę nic nie znaczy, żyje tylko dlatego bo się urodziło. A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze człowiek jako osoba "myśląca" nie chcąc przyjąć do świadomości swojego "bezsensu" żyje w iluzji wytworzonej przez ludzi od pokoleń. Wszystko w naszych głowach, wszystko w co wierzymy i wydaje nam się takie jakie "ma być", jest niczym, każda sekunda myślenia, życia, jest niczym.
Tak naprawdę to już jesteśmy martwi, to tylko kwestia CZASU. A gdy wszystko zginie, pozostanie pustka i CZAS , czekający na swoją kolejna ofiarę, która już nie nadejdzie.

Pavku.

siggi
 Wysłana - 29 marzec 2007 09:45      [zgłoszenie naruszenia]

czas na odrzywke. lap sog-a

mialem to samo napisac jutro ale widze ze mnie ubiegles hehe.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 29 marzec 2007 10:41      [zgłoszenie naruszenia]

Kolega ma zadatki na przywódcę popularnej sekty
Gratuluję świetnego pomysłu na biznes

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Methos
 Wysłana - 29 marzec 2007 11:37      [zgłoszenie naruszenia]

A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze człowiek jako osoba "myśląca" nie chcąc przyjąć do świadomości swojego "bezsensu" żyje w iluzji wytworzonej przez ludzi od pokoleń.

pisałem juz o tym jakies 2 lata temu

ogólnie ciekawe SOG

Ekspert -

siersciuk
 Wysłana - 29 marzec 2007 15:32      [zgłoszenie naruszenia]

jak dla mnie Bóg jest całkowicie niematerialny, czyli nie da się go związać z żadną wielkościa fizyczną

ja przyszłośc Twej teorii widzę w skutecznym marketingu

SOG !

.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 29 marzec 2007 15:32      [zgłoszenie naruszenia]

W tej teorii coś jest i do pewnego momentu ciekawa. Ale są też wątki "do oczyszczenia" - jak choćby ten dotyczący wyobrażenia Boga jako psychopatycznego sadysty-energii pogrążonego w depresji z powodu beznadzieji jego bycia i postanawiającego tą beznadzieją podzielić się z innymi >>>> takie wyobrażenie do uzdrowienia. Co to wogle za Bóg który odczuwałby niezadowolenie lub ból istnienia - Bóg z definicji jest verax - czyli szczęślwiość, bezwarunkowa radość, miłość i zadowolenie w najwyższym jaki tylko jesteśmy sobie wyobrazić sotpniu.

"A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze człowiek jako osoba "myśląca" nie chcąc przyjąć do świadomości swojego "bezsensu" żyje w iluzji wytworzonej przez ludzi od pokoleń."

>>>> A to akrat mówił już sam Osho - tyle że Osho nauczał iż zycie jako takie nie ma sensu, jedyny sens jest taki jaki sami mu nadamy - możemy być drugoim Hitlerem lub drugim Jezusem - to my jako jednostka nadajemy sens, nadajemy sens temu czy będziemy czuć radość czy ból istnienia. Z przemyśleń Osho wynika wizja życia jako gry.

Namaste!

Ekspert -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 29 marzec 2007 15:35      [zgłoszenie naruszenia]

"mialem to samo napisac jutro ale widze ze mnie ubiegles"

taaa, jasne....

Namaste!

Ekspert -

Pavku
 Wysłana - 29 marzec 2007 16:41      [zgłoszenie naruszenia]

"Bóg z definicji jest verax - czyli szczęślwiość, bezwarunkowa radość, miłość i zadowolenie w najwyższym jaki tylko jesteśmy sobie wyobrazić sotpniu." Tak ludzie myślą bo tak ich wychowano od małego, tak samo Bóg może być złem jak i dobrem. Skoro stworzył świat z góry skazany na zagłade i pozbawiony sensu, to tym samym sam Bóg pozbawiony był sensu z czego wynika że nie był on verax.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 29 marzec 2007 18:23      [zgłoszenie naruszenia]

Pavku ---> jak na mój gust temat o wyobrażeniu Boga do uzdrowienia

Oczywiście możesz mnie nie słuchać - bo niby czemu mój pogląd na sprawe ma być najlepszy? Tak samo nie jest najlepszy jak i Twój. Sukcesem jest uświadomienie sobie że każdy pogląd zawiera w sobie conajwyżej półprawdy. A więc jeśli weźmiesz półprawdy z mojej wypowiedxi i pół prawdy ze swojej wypowiedzi to być może, na bazie zasady synergi, coś ciekawego powstanie. I czekam na coś takiego - tylko to musi pasować także czysto intuicyjnie.

Intuicyjnie - to znaczy że nie może to być twór czysto intelektualny, czyli czysty wymysł wyobraźni i intelektu - musi to być potwierdzone pewną intuicją płynącą z DOŚWIADCZENIA. Bo ten kto tylko gada o sensie życia, boskości, przeznaczeniu, duchowości, a nie doświadcza MUSI być daleko odprawdy. A więc oprócz fantazjowania potrzeba jeszcze praktykować ----> jest wiele metod i technik duchowych których doświadczenie pozwala nam wyciągać wnioski ---> o naturze Boga i boskości można np doswiadczać w medytacyjnych technikach, a te są różne: są buddyjskie, są hinduskie, są nawet chrześcijańskie, są i inne metody - jak choćby metody oczyszczania podświadomości.

A Bóg jako twór filozoficzny, już z samej swojej definicji musi być verax , niezależnie od tego czy istnieje naprawde czy nie, bo jeśli nie jest verax to nie jest to już Bóg (nawet w czysto filozoficznych spekulacjach). Bóg jest verax , conajwyżej człowiek nie jest verax

Namaste!

Ekspert -

ohaio
 Wysłana - 29 marzec 2007 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Twoje poglądy są niezgodne z Konstytucją.
łap soga, mimo że samo słowo/hasło "bóg" jest dla mnie niezrozumiałe w tej teorii

Zmieniony przez - ohaio w dniu 2007-03-29 21:38:26

Kto chce prowadzić ludzi,
Musi mieć dokąd.

hulio
 Wysłana - 30 marzec 2007 10:06      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie teoria nieprawdziwa, Grundman słyszałeś że ten Osho został uznany za przywódce sekty gdzieś o tym słyszałem

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Moja teoria istnienia

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Bierzmowanie. | Modlitwa niewierzącego na pogrzebie | Czy istnieje naukowy dowód na to, że religia szkodzi? | Kościół na rozdrożu | Dlaczego dla Judaistów Jezus nie jest Mesjaszem? | OPĘTANIE | Czy Allach widzi przez ściany? | Inteligencja emocjonalna | Ku... w filozoficznym ujęciu i sofizmaty | Niemoc w snach | cuda, objawienia ... inne religie niż katolicyzm | Ewangelia Według Judasza | Ateizm-Katolicyzm - ankieta/badanie | Z gejów, na boga! | idealny dzień | Tai Chi | depciak | squidd | nago | blondynka | jednonerki | Zostawic kobiete z dzieckiem | bogate kobiety | converse | Olcia-W-w | Olcia W w | mały | maly | g star | zupa | mak | Gruby17 | rinokot | strapon | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.