FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7213 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Motyw niezawinionego Cierpienia - prezentacja maturalna 
[powiadom znajomego]    
Autor "Motyw niezawinionego Cierpienia - prezentacja maturalna"   

user303
 Wysłana - 28 styczeń 2009 11:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Mam problem z prezentacją maturalną. Mój temat to motyw niezawinionego cierpienia.
Jak narazie w literaturze podmiotu mam Hioba, Cierpienia młodego Wertera i Medaliony. Zastanawiam się co jeszcze można by dodać, żeby prezentacja była ciekawa, ale jednocześnie zmieścić się czasie, bo te 3 przykłady dość szczegółowo rozpatruję.
Poszukuję jeszcze literatury przedmiotu do Wertera, może ktoś zna?
I jeszcze jedno pytanie: czy na maturze lepiej ująć więcej przykładów mniej ogólnie czy mniej ale bardzo szczegółowo?

Zmieniony przez - user303 w dniu 2009-01-28 11:12:21

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 28 styczeń 2009 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

"Cierpienia młodego Wertera" nie pasują do tematu, bo tam jest cierpienie jak najbardziej zawinione-cierpi z powodu złego ulokowania uczuć i swojej nadwrażliwości.

Hiob, "Medaliony", "Ludzie Bezdomni", "Inny Świat", "Zdążyć przed panem Bogiem", "Opowiadania" Borowskiego, "Cudzoziemka"-ogólnie literatura XX wieku, gdzie pełno jest pisania o cierpieniu niewinnych ludzi.

Co do literatury przedmiotu, jeśli koniecznie chcesz Wertera to poszuka jakiś opracowań biograficznych Goethego-"Cierpienia..." to powieść mocno autobiograficzna.

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

user303
 Wysłana - 3 luty 2009 19:45      [zgłoszenie naruszenia]

"Cierpienia..." nie pasują mówisz? Hm.. w takim razie się bardziej nad tym zastanowię. Właśnie nie chciałam, żeby te dzieła były głównie z jednej epoki literackiej, żeby prezentacja nie okazała się 'monotematyczna i monotonna'.

Zastanawiałam się także nad niektórymi z trenów Kochanowskiego oraz Dziadami cz. III.

A może ktoś poleca jakieś książki do literatury przedmiotu? już kilka mam, ale nie wiem czy nie będzie za mało.
I pytanie do ubiegłorocznych maturzystów: po ile średnio można dać pozycji do literatury podmiotu (dość szczegółowy opis) żeby praca nie była zbyt uboga?

Dziękuję!

Zmieniony przez - user303 w dniu 2009-03-29 12:43:44

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 29 marzec 2009 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

Nie dziękuj, tylko kliknij przyznaj soga u mnie przy wypowiedzi

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

alex2010
 Wysłana - 13 maj 2010 08:06      
 Usunięta przez Pan Śmierć za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Motyw niezawinionego Cierpienia - prezentacja maturalna

Warto przeczytać: Prezentacja maturalna, potrzebna niewielka pomoc. | Pomoc - Bibliografia pracy maturalnej | Coś co nie każdy lubi. | "Mierz siły na zamiary nie zamiar podług sił" | Pyrrusowe zwycięstwo-MATURA | Teoria autopoiesis - potrzebuję informacji na ten temat. | Różne wcielenia diabła... | Temat maturalny . Help:( | Motyw samotności w literaturze. omów, analizując utwory z róznych epok | praca u podstaw i praca organiczna - prezentacja maturalna | pomoc przy prezentacji z j.polskiego | Gwary środowiskowe specyficznym kodem porozumiewania się - pomocy | Pilne PRACA MATURALNA!!!! | pomoc przy bibliografi | motyw szaleństwa... | Pomoc przy wyborze lektur do prezentacji maturalnej... | wojna zombie | olga drozdowa | how i met your mother | nr do ruigrok | jak sie staracie o kobiete | tpawel | metal | funkcje dna | shazza | hiv | nike air force 1 | nadine jansen | randka alkohol | februs | trampling | blachary | nogi | cebularze | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.