FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1872 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Mus przyłączenia sie do kanalizacji? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Mus przyłączenia sie do kanalizacji?"   

Rafuel
 Wysłana - 24 październik 2008 10:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam serdecznie. mam taki problem u siebie w miejscu zamieszkania. W Luboniu - to miejscowośc kolo Poznania zaczęto budować instalacje kanalizacyjną około 4 lat temu. Wtedy umowa była iz urzad miasta pokryje koszt przyłaczenia do studzienki, niestety urad miasta sie nie wywiazał z tego i nie pokruywa zadnych kosztów. Sasziedzi dookoła przyłaczaja sie a ja nie z kilku powodów. Po pierwsze nie chce gdzy z mnie urzytkowanie kanalizacji finansowo mi sie nie opłaca , po drugie - i to jest głowny powód.. Teren mojej posejs ma takie ukształtowanie terene ze koszt przyłaczenia sie do kanalizacji jest duzo wiekszy niz u sasiadów i nie mam srodków aby takie cos wykonac gdyz firmy cenia sie dosc wysoko za to przyłaczneie u mnie, kilkakrtonei wiecej anizeli u sasiadów. Odwiedziła mnie municypalan informujac iz w regulaminie jest zapis oobowiazku przyłaczenia sie do kanalizacji. Co z takim fantem zrobic?? Przyjąc mandat i ubiegac ise o anulowanie jego czy isc do sadu grodzkiego?? Jak wyg;adaja koszty sadowe w przypadku w/w sadu.

ogarniSIE
 Wysłana - 24 październik 2008 12:12      [zgłoszenie naruszenia]

zadaj te pytanie Burmistrzowi
[lubon.pl/fcontent.php?lang=pl]

pzdr z Lubonia

prezes85
 Wysłana - 24 październik 2008 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

Raf masz tą umowe?

Tak wogóle to przykanalik powinienes zrobic na swoj koszt (chyba ze inaczej jest w tej wlasnie umowie). Zawsze stosuje się taka praktyke.

Co do szamba to jest uciazliwe dla sasiadow i nie lubie ludzi ktorzy sie ine podlaczaja do kanalizacji.

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2008-10-24 13:21:25

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

Rafuel
 Wysłana - 25 październik 2008 12:13      [zgłoszenie naruszenia]

U mnei jest inaczej bo nikomu nie przeszkadza szambo bo tak do tej pory kazdy je miał :p A jesli chodzi o przykanalik -( rozumiem ze chodzi Ci o odcinek od studzienki do domu ?? ) to na swój koszt tak..ale studzienke i przyłaczenie do samej kanalizy takze bym musiał na swój koszt zrobic a to juz miało byc opłacone przez miasto. I suma sumaro wychodzi wysoki koszt. W dodatku moja posiadłosc jest na dwóch poziomach i mam dwa szamba. Róznica poziomów jest wysokosci jednego pietra , jedno szambo jest za domem - tutaj spływ ma pralnia, kuchnia, a drugie obok domu - tu spływa reszta.. i zeby to wszytsko połaczyc pod jedna kanalize to trzeba by przekopac duzo duzo i nawet jeszcze wiecej i duzo głebiej... a to koszt.

prezes85
 Wysłana - 25 październik 2008 19:57       [zgłoszenie naruszenia]

A jesli chodzi o przykanalik -( rozumiem ze chodzi Ci o odcinek od studzienki do domu ?? )
zgadza się

ale studzienke i przyłaczenie do samej kanalizy takze bym musiał na swój koszt zrobic a to juz miało byc opłacone przez miasto.
Jeżeli masz tą studzienke zamontować na swojej działce, gdyż przekroczona jest tam max. odległośc bodaj 30 metrów od sieci zewnętrznej kanalizacyjnej (w drodze) do domu to zalicza się to do przykanlika i jest to twoj kosz. Jesli natomiast masz to zrobić poza obrębem swojej działki to wedlug umowy z firmą robiącą kanalizacje (pewnie MPWiK).

Nie siedze w kanalizacji. Dosłownie i w przenosni wiec moge się mylić.

W dodatku moja posiadłosc jest na dwóch poziomach i mam dwa szamba. Róznica poziomów jest wysokosci jednego pietra , jedno szambo jest za domem - tutaj spływ ma pralnia, kuchnia, a drugie obok domu - tu spływa reszta.. i zeby to wszytsko połaczyc pod jedna kanalize to trzeba by przekopac duzo duzo i nawet jeszcze wiecej i duzo głebiej... a to koszt.

Problem jest wyłącznie twój. Stworzył ci go projektant instalacji kanalizacyjnej dla domu albo wykonawca (bo za komuny bodaj nie trzeba bylo projektow) podczas wykonywania obiektu.

Sprawdz możliwośc podłączenia obu pionów kanalizyjnych do jednego szamba. Jaki masz spadek terenu miedzy dwoma szambami. Spadek: odleglosc obu szamb od siebie/róznica poziomów

Zmieniony przez - prezes85 w dniu 2008-10-25 20:01:53

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Mus przyłączenia sie do kanalizacji?

Warto przeczytać: Dofinansowania z UE. | Jakość życia w Polsce | Reklamacja butow | Stacja LPG | Lista Wildsteina | :( | Wymiana waluty | DO PRAWNIKÓW | Ceny akcji | WSPOLPRACA | Możliwości Rady Gminy... | Książka Misesa w Internecie | Przewóz papierosów?? | Papiez w szpitalu .. NEWS !!!! | Jest jakis prawnik na forum??? | EuroBank | silownia gdansk | silownia | Adobe Flash Player | matura Kinga Pawlowska | brydż | ufg | fundusz gwarancyjny | rzym dla | wysięgnik | ile wytrysków | morze | 530d | bejbi blues | salvador | polska pruszkowska | strony podobne roksy | Midi | oskary | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.