FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5386 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Nóż Kukri. Co myślicie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nóż Kukri. Co myślicie?"   

skryba123
 Wysłana - 21 luty 2010 22:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Co myślicie o tym nożu?
Posiada ktoś, jak się sprawuje?
Można go używać do zadań praktycznych?

"Największe zagrożenie na polu bitwy to oficer z mapą"

INSOMNIA
 Wysłana - 21 luty 2010 22:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ja posiadam dwa, jeden to gabarytowa ciekawostka, drugi traktuję użytkowo.

To jest jak najbardziej praktyczne narzedzie. Geometria klingi sprawia, że rąbanie jest łatwe i przyjemne. Gurkhowie używaja ich na co dzień, kilku rodzajów.
Z tym, że trudno kupić dobrego kukraska. Omijaj "nepalskie" wynalazki na allegro. Jezeli chcesz nóz w formie tradycyjnej- zerknij do sklepu:
[http://www.khukurihouseonline.com/]
to pewni sprzedawcy.
W Nepalu sprzedają tego masę, zrobionego byle jak, dla turystów. To, ze ktoś ma "oryginalne" kukhri z Nepalu wcale nie oznacza, że ma porządny nóż tego typu. To czesto kompletne badziewia.
Jeżeli interesuje Cię sama forma, bez otoczki "tradycyjności", to z czystym sumieniem polecam kukrasy firmy cold steel. Solidne i dobre do pracy.

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 21 luty 2010 23:14      [zgłoszenie naruszenia]

Zawsze mi się podobały, ale uważaj na podróby

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 21 luty 2010 23:25      [zgłoszenie naruszenia]

dodatkowo w dziale "Nasze hobby" masz post o nożach, gdybyś był zainteresowany

MadMan047
 Wysłana - 22 luty 2010 11:35      [zgłoszenie naruszenia]

podobno tymi nożami dobrze się głowy obcina

a te dwa mniejsze to jakiś dodatek czy jak??

Zmieniony przez - MadMan047 w dniu 2010-02-22 11:35:19

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

siusiok792
 Wysłana - 22 luty 2010 12:21      [zgłoszenie naruszenia]

Można go używać do zadań praktycznych?
co rozumiesz pod pojeciem "zadania praktyczne"?

INSOMNIA
 Wysłana - 22 luty 2010 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

Kukri zapewne bez problemu zetnie głowę. Miecz zetnie głowę. Maczeta zetnie głowę. Piła łańcuchowa i kawał ostrej blachy też.
Gurkhowie używają kukrasa jako broni, narzędzia i noża ceremonialnego. I jezeli chodzi o walkę mają rozbudowany system posługiwania się tym nożem.
Te dwa małe nożyki to karda i chakma. Karda to mały nożyk, a chakma to właściwie krzesiwo.
Zadania praktyczne to dla przeważającej większości ludzi codzienne czynności wykonywane nożem. W kuchni kukri za bardzo nie widzę, ostatnio używałem do celów gastronomicznych w ten sposób:

czyli jako podkładkę.
ale na biwaku, ognisku- sprawdzi się dobrze. Jak na duzy nóż. Do cięższych zadań biwakowych i tak wolałbym toporek, właśnie będę się zajmował przeróbką jednego.

Zmieniony przez - PITTT w dniu 2010-02-22 16:08:22

skryba123
 Wysłana - 22 luty 2010 16:52      [zgłoszenie naruszenia]

Zadania praktyczne czyli takie biwakowe jak np. rąbanie drewna itp. Dzięki za pomoc sogi lecą

"Największe zagrożenie na polu bitwy to oficer z mapą"

Kooi
 Wysłana - 27 luty 2010 08:38      [zgłoszenie naruszenia]

Khurki jest fajny, ale osobiście był bym zdania, że chyba lepiej sprawdzł aby sie w klimatach tropikalnych gdzie roślinność jest troszeczke inna.
W Polskich lasach dla mnie najlepiej sprawdza się dobra siekiera i nieduży bardzo ostry nóż :)
Siekierką drzewo o średnicy 20-30 centymetrów dużo wygodniej się ścina :)

INSOMNIA
 Wysłana - 27 luty 2010 08:44      [zgłoszenie naruszenia]

Inna roślinność- czyli sprężynujące trzciny, liany- tam się sprawdza maczeta bardziej niż kukri. To jednak inny nóż.
O toporku napisałem dwa posty wyżej, ale jeżeli już ktoś chce wybierać między klasyczną maczetą a kukri, to lepsze u nas będzie kukri.

gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 28 luty 2010 17:06       [zgłoszenie naruszenia]

ja kupie sobie 2 na wypadek jakby zombi zaatakowały

<3<3 Revy <3<3

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Nóż Kukri. Co myślicie?

Warto przeczytać: BUDOWA POCISKU | ebooki do samooobrony | Czy GROM będzie mógł działać w Polsce? | pytanie troche z innej beczki | Poszukuje wycioru do pistoletu Radom | WAŻNE!!! | Pozbawienie broni palnej cech użytkowych | ZANIM KUPISZ WIATRÓWKĘ | Витязь | Plany (blueprints) WA2000 | kalibromierz | Commando 62 | Taktyka drużyny | Proszę o rade.... | Noże z prawdziwego zdarzenia | Lista Rankingowa - Policja ??? | beata olga kowalska | usunąć konto | aktorki nago | animal1989@wppl | bukmacher | link facebook | 6obcy | dziwny problem z laską | dziwny problem | jak sprać atrament | windows 8 | płytki krwi | most wanted | most wanted 2012 | kp11 | układ przestrzenny | chlorella | xxx | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.