[powiadom znajomego]
Autor "NBA - Marcin Gortat"

Pippo
 Wysłana - 3 grudzień 2009 01:11      [zgłoszenie naruszenia]

Marcin Gortat , zawodnik reprezentacji Polski i Orlando Magic , został nominowany do prestiżowej nagrody Koszykarza Roku w Europie 2009 . Polak znalazł się wśród 16 nominowanych zawodników do tej nagrody.

Głosowanie, w którym każdy może wziąć udział, rozpocznie się w styczniu 2010 r. na oficjalnej stronie FIBA Europe . Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w lutym. Pod uwagę będą brane zarówno rozgrywki klubowe jak i występy w reprezentacji.

-----------------------------------------------------------------

Podobnie jak kilka dni temu, Marcin Gortat zagrał tylko 6 minut w meczu przeciwko New York Knicks . Orlando Magic nie mieli problemów i wygrali 118:104, a Gortat zaliczył słabe spotkanie, popełniając w krótkim czasie gry aż 4 faule i 2 straty. Polski środkowy rzucił też 2 punkty i zaliczył jedną zbiórkę. Rashard Lewis rzucił 17 ze swoich 20 punktów w trzeciej kwarcie i do tego zebrał 11 piłek.

Więcej minut od Gortata zaliczyli dwaj pozostali rezerwowi podkoszowi, Ryan Anderson (14 min.) i Brandon Bass (18 min.). Ten drugi tym razem spełniał rolę rezerwowego centra przeciwko niewysokim podkoszowym Knicks i zdobył aż 17 punktów.

Koszykarze Orlando Magic po raz szósty w tym sezonie ligi NBA zeszli z parkietu pokonani. Tym razem przegrali na wyjeździe 103:106 z Phoenix Suns .

W zespole gości przez niecałe siedem minut grał Marcin Gortat , zdobywając w tym czasie cztery punkty.Polski zawodnik oddał trzy rzuty z gry, z których dwa były celne, a także odnotował trzy zbiórki (dwie w ataku), faul i jedną stratę piłki.

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-12-12 10:15:58
_______________________________

Power wears out those who do not have it.

Hazard

Ekspert -

gutek0411
 Wysłana - 12 grudzień 2009 10:24      [zgłoszenie naruszenia]

jak na 7 min gry to całkiem spoko, bynajmniej po statystykach, bo meczu nie widziałem.

Jeśli sam w siebie nie uwierzysz, to nikt w ciebie nie uwierzy.

Pippo
 Wysłana - 12 grudzień 2009 10:44      [zgłoszenie naruszenia]

A mnie martwi fakt, że Marcin w ciągu dwóch ostatnich meczy zagrał łącznie tylko 11 minut...

Hazard

Ekspert -

funkadelic
 Wysłana - 12 grudzień 2009 17:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ogólnie na początku sezonu ani razu nie zagrał mniej niż 10 minut w meczu a teraz w 8 ostatnich meczach tylko raz zagrał powyżej 10 minut ( mecz z Golden State - 12 minut).Przy takim czasie gry nic dziwnego, że statystyki lecą na łeb, na szyję.

Pippo
 Wysłana - 13 grudzień 2009 20:27      [zgłoszenie naruszenia]

Nadchodzący wtorek będzie pierwszym dniem w tym sezonie, gdy ponad 70 podpisanych latem wolnych agentów będzie mogło zmienić przynależność klubową. Serwis ESPN wymienia wśród nich Marcina Gortata , ale nie wróży mu zmiany barw w trakcie sezonu.

Nie jest tajemnicą, że Gortat był niezadowolony, gdy Orlando Magic latem przebiło ofertę Dallas Mavericks , wykładając 34 mln. dol . dla gracza, który gra tylko po 10-12 minut w meczu. ESPN donosi jednak, że Otis Smith , generalny menedżer " Magików " nie będzie się spieszył z pozbyciem się Gortata w trakcie sezonu.

Mimo tego, że Polak gra tylko średnio 6.8 minut w grudniu Smith ceni go jako niezastąpionego rezerwowego dla Dwighta Howarda . ESPN powołuje się też na źródła informujące o tym, że Gortat będzie dostępny do wymiany dopiero po zakończeniu sezonu.

Tymczasem nasz środkowy nazywa siebie "tykającą bombą".

- Jest trochę dziwnie teraz, bo chciałem podpisać latem nowy kontrakt i mieć pewność, że podpiszę go w klubie, który chce bym u nich grał przez kolejne pięć lat - powiedział Gortat w rozmowie z ESPN .

- Wierzę, że jeśli trafię gdzie indziej, to do takiego zespołu, w którym będę grał, a nie siedział na ławce. Myślę, że nikt nie będzie chciał mnie pozyskać tylko po to, bym siedział na ławce.

Prócz Gortata w gronie zawodników, którzy mogą zmienić klub wymieniany jest m.in. Brandon Bass , kolega Gortata z ławki Orlando Magic . Bass też nie dostaje dużo czasu gry, choć latem Magic podpisali z nim 16-milionowy kontrakt .

Wicemistrzowie ligi NBA koszykarze Orlando Magic przegrali u siebie 77:86 z Boston Celtics . W szeregach gospodarzy blisko cztery i pół minuty spędził na parkiecie Marcin Gortat , ale nie zdobył punktów.

Gortat oddał jeden niecelny rzut z gry i miał trzy zbiórki, a także dwukrotnie faulował rywali.

Wysłana - 10 marzec 2010 16:27      [zgłoszenie naruszenia]

Marcin Gortat jest jednym z niewielu polskich zawodników, który swoim uporem i pracowitością dotarł tak wysoko w zawodowej koszykówce. " Polski Młot " jest ważną postacią w swoim klubie Orlando Magic i dzięki temu godziwie zarabia. Polak nie myśli tylko o sobie, ale również chce pomóc młodym adeptom koszykówki w naszym kraju. Chce do Polski sprowadzić standardy panujące w NBA .

W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Marcin wyznał, że ma kilka pomysłów na rozwój swojej szkoły i Fundacji MG13 . - Chcemy zaproponować uprawianie sportu uczniom w bardzo młodym wieku, sprawić, by maksymalnie się nim zainteresowali. (...) Do szkół mają przyjeżdżać koszykarze reprezentacji Polski i, być może, obcokrajowcy. Możliwe, że nawet z NBA - mówi Marcin .

Polak chce w swojej szkole wprowadzić najwyższe standardy szkoleniowe. Te same, z którymi sam zetknął się gdy rozpoczął walkę o NBA . - Zamierzam bazować na wiedzy ludzi związanych z tą ligą. Prawdopodobnie w te wakacje przylecą do nas trenerzy i postaramy się przeprowadzić kilka kontrolnych treningów z udziałem młodzieży. Sprowadzimy także różnych graczy. Będą oni mogli pokazać, jaką drogę powinni obrać nasi podopieczni - tłumaczy Gortat .

Hazard

Ekspert -

Pippo
 Wysłana - 12 marzec 2010 01:39      [zgłoszenie naruszenia]

od 1:15 oglądajcie - wsad Marcina wyje*any w kosmos, a reakcja Howarda zaje*ista

Hazard

Ekspert -

Pippo
 Wysłana - 18 marzec 2010 16:25      [zgłoszenie naruszenia]

Zespół Marcina Gortata Orlando Magic pokonało San Antonio Spurs (110:84), a Polak zaprezentował niezłą dyspozycję.

Dla zespołu Gortata było to piąta w marcu wygrana ponad 20 punktami. Po ostatniej wpadce z Charlotte Bobcats , zespół wrócił na właściwe tory. Gortat spędził na parkiecie 22 minuty, tylko dwie mniej niż Dwight Howard i oddał pięć rzutów za dwa punkty z czego trzy celne. Polak zaliczył też najwięcej w meczu dziesięć zbiórek i jeden blok.

Orlando Magic są w znakomitej formie. Choć drugi raz z rzędu zawiódł Dwight Howard , Magic prowadzeni przez Vince'a Cartera pokonali po dogrywce Miami Heat , 108:102, wygrywając tym samym swoje 10 z ostatnich 11 rozegranych spotkań.

Marcin Gortat spędził na boisku 21 minut, grając nawet przez trzy minuty obok Dwighta Howarda . Polak rzucił 6 punktów, zebrał 5 piłek, ale zaliczył też cztery faule, z czego trzy do przerwy, gdy na ławce siedział już mający kłopoty z faulami Howard .

Gortat pojawił się z powrotem na boisku już po kilkudziesięciu sekundach drugiej kwarty, gdy Howard usiadł na ławkę z czwartym przewinieniem. Gortat grał 8 minut z rzędu, ograniczając się jednak tylko do zbierania piłek i stawiania zasłon swoim kolegom.

Warto jednak zauważyc, iż jedna z akcji którą Polak zakończył zdobyciem punktów znalazła się w TOP 5 z wczorajszego dnia NBA .

Koszykarze Orlando Magic wygrali na wyjeździe z Philadelphia 76ers 109:93. W ten sposób ubiegłoroczni wicemistrzowie ligi NBA odnieśli 50. zwycięstwo w sezonie. Blisko 20 minut grał w ich szeregach Marcin Gortat , ale tym razem nie zdobył punktów.

26-letni Gortat nie oddał w poniedziałek ani jednego rzutu, a zapisał na swoim koncie trzy zbiórki, jeden przechwyt i jedną stratę. Poza tym trzykrotnie faulował rywali.