FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1909 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
NIP 
[powiadom znajomego]    
Autor "NIP"   

QNataliaQ
 Wysłana - 12 luty 2010 03:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, mam pytanie, nigdy wczesniej nie pracowalam, ale od 3 tygodni pracuje dorywczo. Nie mam jednak wyrobionego NIPu. Chcialabym go wyrobic, zeby w koncu podpisac umowe w firmie, ale szczerze, to boje sie isc troche do urzedu, zeby 'pani z okienka' nie miala pretensji, ze nie mam NIPu, a juz pracuje. Czy to jest w ogole mozliwe? (1)Kiedy powinno sie wyrabiac NIP, przed podjeciem jakiejkolwiek pracy, czy mozna tez w trakcie? Praca zaczeta od tego roku, wiec jezeli chodzi o podatki itp, to PIT bylby dopiero w nastepnym roku. I tu nastepna sprawa, jestem studentka, jak to jest z PITem? Wypelniam go jak kazdy pracownik, czy moze jakos inaczej? Bo zawsze ludzie mowi, ze sie studentow zatrudnia, 'bo nie odprowadza sie podatku', (2)ale co to dokladnie oznacza? Prosze odpowiedz na te 2 pytania :)

T_E_O
 Wysłana - 12 luty 2010 07:54      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli idziesz wyrabiać NIP to nie mówisz pani przy okienku, że pracujesz nic się nie bój ona nie jest jasnowidzem i z oczu Ci nie wyczyta czy pracujesz czy nie tym bardziej, że studiujesz i ma to być Twoja pierwsza praca. Sam miałem podobnie jak Ty.
A co do drugiego pytania to student to człowiek jak każdy inny i rozlicza się jak każdy inny podatnik

ziemon
LADY
 Wysłana - 12 luty 2010 09:08      [zgłoszenie naruszenia]

i ma 18 lat i może głosować...

dziewczyno idz do wlasciwego urzedu skarbowego i zloz wniosek o NIP

studenci tez placa podatki, pracodawcy ewentualnie sa zwolnieni z placenia za nich ubezpieczen spolecznych przy um. zlecenie

przy rozliczeniu rocznym wyjdzie ci czy masz zwrot/niedoplate, ale zaliczki an podatek pobierane sa co mc

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Ventinari
 Wysłana - 12 luty 2010 09:13      [zgłoszenie naruszenia]

Złożenie wniosku jest nieodpłatne. Do domu dostarczy ci go listonosz.

Znawca -

piotr3
 Wysłana - 12 luty 2010 12:27      [zgłoszenie naruszenia]

idziesz do us i wypisujesz wniosek o przyznanie nip, swoją droga studenci, przyszłosc narodu pytają sie czy isc do urzedu skarbonego sie pochwalic ze pracuja na czarno i jak w tym kraju ma byc dobrze

Znawca -

Siwek_wp2
 Wysłana - 12 luty 2010 12:51       [zgłoszenie naruszenia]

i pilnuj tej karteczki co CI przyslą .. to bedzie wazna karteczka w Twoim życiu

...widze niebo, nie mysle...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

NIP

Warto przeczytać: Ustawa o partiach politycznych 1990/1997-Rożnice??? | Fałszywy alarm o bombie - koszty | Jak opatentować nazwę? | Prezydent Kwaśniewski o Wicepremierze Lepperze | Jak się sprzedaje ideę ? | konto w inteligo | Dotacje z Unii Europejskiej poza granicami kraju. | o co pytają ? WAŻNA SPRAWA | cena - triki cenowe | PRACA Z WYROKIEM | Kradzież telefonu | Wicepremier zamrarza obietnice | Wzory | alimenty | odszkodowanie... - co robic?? | Prawo prasowe oraz prawo wspólnotowe - zna ktoś? | sukienki | schopenhauer | energia | kia carens | annelise | pogotowie energetyczne | unitarka wsowl | unitarka | łosice | czcionka | opony | mikołajki | mazury | Zerżnąć | showup podobne | na co spust | slodki | pedofil | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.