FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4274 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
NLP 
[powiadom znajomego]    
Autor "NLP"   

h.e.r
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 22:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy wierzycie w skuteczność NLP?? czytałam różne opinie- psycholodzy twierdza ze to bojda nie poparta dowodami, a praktycy- "zamykaja sie w swoim świecie" i odizolowują od reszty wierząc w skuteczność. Czytalam tez ze mozna sie na tym niezle nadziac- tzn jestesmy tak przekona o swojej racji,ze nie widzimy prawdy.
macie moze jakąć wiedze na ten temat?

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jasne, że jest skuteczne.
Na odpowiedniej grupie docelowej...

MAło precyzyjne pytania zadajesz

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

gienek78
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:30      [zgłoszenie naruszenia]

Był o NLP już temat. Szczególnie jeden mi utkwił w pamięci - założył go gość o nicku Andrzej (chyba dobrze pamietam?).

Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

O boże, masakra był temat
Nie mogę go jednak znaleźć

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

alterus
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:40      [zgłoszenie naruszenia]

Co to jest to NLP, jakaś technika relaksu?
Bo jak na google wchodze to same pierdoły wyskakują

Zmieniony przez - alterus w dniu 2009-04-09 23:42:18

Spierdalacz;)
[http://www.youtube.com/watch?v=oVKdDOnMyOE]

gienek78
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:44      [zgłoszenie naruszenia]

"Bo jak na google wchodze to same pierdoły wyskakują"

NLP to właśnie te pierdoły

Praca to prymitywny sposób spędzania wolnego czasu

Kobieta, która jęczy w nocy nie warczy w dzień

alterus
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

Spierdalacz;)
[http://www.youtube.com/watch?v=oVKdDOnMyOE]

morswinek
 Wysłana - 9 kwiecień 2009 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

psychologowie mogą najwyżej twierdzić, że NIEKTÓRE rzeczy w NLP nie są poparte NAUKOWYMI dowodami, badaniami. może to oznaczać, że takie badania nie były prowadzone. ze względu na to, że jest to środowisko dosyć nie zamknięte, ale negatywnie nastawione do udowadniania w badaniach (stawia przede wszystkim na skuteczność, nie na udowadnianie) - jest to zrozumiałe.

z tego co wiem, to dość nagłaśniane jest badanie nad preferowanymi modalnościami sensorycznymi, które zakwestionowało ich istnienie.

z drugiej strony trudno żeby trzeba było potwierdzać w badaniach coś co zostało już potwierdzone - psychologię behawiorystyczną (modelowanie jest podstawą NLP), teorie społecznego uczenia się, to, że mózg nie odróżnia wyobrażonego od realnego (sportowcy używają wizualizacji do podtrzymania swojej formy, wizualizacja podwyższa tętno np), że reorganizacja struktury subiektywnych doświadczeń wpływa na osobowość człowieka i wiele innych.

jeśli więc psychologowie zaprzeczają skuteczności NLP, to zaprzeczają po części samym sobie.

a i jeszcze taki link znalazłem (jednak ktoś w Polsce prowadził badania nt. NLP):

[http://www.arsnlp.pl/magda%20-%20streszczenie.htm]

Zmieniony przez - morswinek w dniu 2009-04-10 00:02:38

zmiana jest jedyną rzeczą stałą

Znawca -

batmandio
 Wysłana - 10 kwiecień 2009 08:09      [zgłoszenie naruszenia]

ja troszkę tego tematu nadgryzłem

jakby to powiedzieć i daje dużo i mało zależy na kogo i dla kogo i jak ktoś chce się temu poświęcić jeśli ktoś jest ciota to stanie się lepszy ale już za***isty nie będzie nigdy kto jest za***isty od początku to może dążyć do perfekcji

tak to wytlumaczylem ..... ;d

searme
 Wysłana - 10 kwiecień 2009 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

Niektóre rzeczy są ok i czerpią z ogólnie uznanych praw psychologii.
Oczywiście jest też masa kitu, osobiście razi mnie lekko sekciarska aura wokół NLP-owców. Nimb tajemniczości - wiadomo, chodzi o marketing, ale też utrzymanie nieweryfikowalności pewnych praktyk
Kontrowersyjne jest też to, że do prowadzenia ichniej terpaii wystarczy wybulić odpowiednią ilość kasy i zaliczyć parę kursów...

Nie podoba mi się u nich modelowanie, aczkolwiek nie kwestionuję, że może to być 'skuteczne' na krótką metę. IMHO, znacznie bardziej wartościowy jest rozwój, gdzie człowiek uczy się akceptacji siebie, odkrycia i wzmocnienia własnych silnych stron, a nie kalkowania na siłę 'wzoru' , który może być totalnie niekompatybilny emocjonalnie.

To jest oczywiscie tylko moje zdanie, na pewno mają swoich zwolenników. Zresztą obecnie różne jeszcze dziwniejsze rzeczy zyskują amatorów więc czemu nie NLP

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

Znawca -

morswinek
 Wysłana - 10 kwiecień 2009 16:23      [zgłoszenie naruszenia]

wzory 'kalkujesz' od zawsze, tyle że nieświadomie.

zmiana jest jedyną rzeczą stałą

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

NLP

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Liczby | Problem z pewnością siebie | Chrześcijańskie wartości w mediach publicznych | Teoria opanowywania trwogi | Dialog religijny | Korporacja jako osoba | Hipnoza - czy jest bezpieczna? | czy czujesz sie spełniony? | Radio Maryja- czyżby zwrot? | Kolejny polski święty? | TheKleszcz doceniony! | tancerka | Philip Zimbardo "Paradoks czasu" | Proste kłamstwa rozmnażają się poprzez podział i ewoluują do złożonych form | klatwa czy zbiegi okoliczności, przypadki?? | Męskość w ujęciu bezmyślnym | monter izolacji | niewolnica | Presecutor | kleo | zly dotyk | Zły Dotyk | nawigacja | gps | global trade | hardcore | Vesoly | kaim | mrozowska | kelly hart | Ignatus | Łysy łeb | Łysy | Skaarj | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.