FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2340 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Polityka
Na Litwie staniała żywność o 30-50 procent! 
[powiadom znajomego]    
Autor "Na Litwie staniała żywność o 30-50 procent!"   
 
Multimir
 Wysłana - 16 luty 2010 08:34        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

.
.
Na Litwie staniała żywność
Wpisał: Jan Wyganowski
11.01.2010.
Jak napisał 11 stycznia br. "Lietuvos Rytas" ( "Litewski Ranek'), z przeprowadzonych przez specjalistów badań w dużych sieciach handlowych wynika, że w styczniu br., w porównaniu do stycznia 2009 roku, znacznie spadły tam ceny wielu artykułów spożywczych.

Wszyscy spodziewali się wzrostu po nowym roku cen, spowodowanych wyższymi taryfami za energię elektryczną, która zdrożała w związku z zamknięciem 31 grudnia 2009 roku elektrowni atomowej w Ignalinie, o 10 centów. Tymczasem rynek zareagował całkiem inaczej.

Potaniały m.in. kasze, mąki, oleje jadalne. Spadki cen są bardzo znaczące, bo wahają się od 30 do 50 procent . Droższe są jedynie jajka oraz niektóre wyroby mleczarskie.

Litewscy analitycy podają kilka przyczyn tego zjawiska. Są nimi m.in. rosnąca konkurencja między dużymi sieciami oraz chęć zahamowania wyjazdów rodaków po zakupy do Polski . Koncerny zamawiają, zatem, polski towar bezpośrednio u producentów, co pozwala na obniżenie ceny detalicznej. Nie zasypiają przysłowiowych gruszek w popiele i handlowcy innych branż. Wabią klienta, jak mogą, nawet tego, który już wybrał się na gościnną ziemię polską. Jeden litewski market meblowy ustawił nawet przy via Baltice, kilka kilometrów przed polską granicą, dużą reklamę, na której widać wielce zadowolonego, rozciągniętego na wygodnej sofie mężczyznę, nawołującego mniej więcej tak: "Bracie Litwinie, zawróć! U nas ceny takie same, jak w Polsce".

Czy mamy już do czynienia ze schyłkiem handlowego najazdu braci Litwinów do podlaskich sklepów, pokaże najbliższy czas. Niektórzy polscy handlowcy, chcący szybko dorobić się na litewskim kliencie, zamiast obniżać przy dużym obrocie, ceny artykułów, je podnieśli. Litwinom przestały też smakować nasze mięso podobne wyroby. Np. w Suwałkach już daje się mniejszy ruch litewskich klientów przy stoiskach mięsnych dużych marketach. Wolą zapłacić drożej, ale kupić mięso, kiełbasę tam, gdzie jest lepsza jakość tych artykułów.....

[http://www.suwalki24.pl/index.php/201001117140/Na-Litwie-tanieje-zywnosc.html]

* * *

Najważniejszą informacją z tego artykułu jest ujawnienie głęboko skrywanej przed społeczeństwem tajemnicy o faktycznych zyskach jakie korporacje (duże sieci) osiągają na handlu, łupiąc klientów. Oto mamy czarno na białym, że obniżenie ceny o 30-50% wcale nie powoduje zniknięcia artykułu z rynku tylko pozostaje w obrocie i jest nadal dochodowy.

Powstaje tu pytanie, ile w takim razie zarabiają na nas korporacje skoro stać je na takie obniżki? I następne jak to się dzieje, że ten manewr cenowy obejmuje cały rynek? Czy nie wskazuje to, że rynkiem rządzi jedna ręka? Pytanie następne, to czy rządy wiedzą o tej strukturze czy też stoją na jej czele a my nie jesteśmy tego świadomi.
Stąd widać jak naprawdę jesteśmy dojeni z pieniędzy, oraz jak to dojenie jest ukrywane. Przy tym wyciskany jest tu zarówno producent jak i klient. A podatki jakie płacą w Polsce supermarkety np. są marniutkie "bo nie osiągają zysków".

Oszustwo polega na tym, że markety z pośrednikami tworzą jedną firmę- korporację, tyle że ta łączność jest odpowiednio ukryta przed opinią publiczną. Stąd mogą się tłumaczyć, że kupują po takiej cenie i dodają tylko kilka procent marży. A tu proszę obniżki po 50% i interes nadal się kręci. Być może to dla tego ukrycia połączenia całego systemu łączności handlu, wprowadzono do nas zagraniczne supermarkety.

Jakim też cudem media nie wyszperają tych powiązań i prawidłowości? Czyżby za mało sensacyjna informacja, a może za bardzo sensacyjna. W takim razie prosty wniosek, że i media biorą w tym udział.

Skoro wszystkie te czynniki -polityka (także rząd), korporacja, media - nie wykazują się konkurencją między sobą jak to normalnie być powinno , np. konkurencja między gazetami, to znaczy że takiej konkurencji między nimi nie ma. A więc kto tym rządzi i w jakim zakresie? I od kiedy?

Czyżby tak oto zaczynał się wyłaniać obraz Orwellowskiej farmy, gdzie widać też jak ważne dla systemu jest ukrywanie informacji i kreowanie fałszywego wizerunku demokracji serwowanego społeczeństwu. Czy społeczeństwo głosując ma wizję systemu gdzie faktycznie przepłaca nawet ponad 50% za podstawowe produkty żywnościowe? Czy tego chce głosując? Czy chce ukrywania tego przed nim?

Także to dziwne zamieszanie na Białorusi, tak sztucznie i nagle wywołane, czy nie odwraca uwagi od tego litewskiego fenomenu obniżek cen? No cóż na Orwellowskiej farmie nie ma granic tylko płoty odgradzające jedne zwierzęta od drugich aby utrzymywać je w ryzach
tj. w niewiedzy.Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-02-16 08:35:56
______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 16 luty 2010 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

Ja nie wiem czy zwróciłeś uwagę na 1 fakt z tego materiału:

Koncerny zamawiają, zatem, polski towar bezpośrednio u producentów, co pozwala na obniżenie ceny detalicznej.

Dodaj sobie jeszcze do tego że VAT na Litwie na żywność jest o wiele większy niż w Polsce i dlatego kupując towar bezpośrednio w Polsce mogą sobie pozwolić na obniżanie cen.

VAT na żywność wynosi na Litwie 21%, w Polsce jest to w zależności od produktu 3% lub 7%

Druga sprawa to to że powinno to nas jako kraj cieszyć bo nasi producenci sprzedają więcej, a traci na tym jedynie litewski fiskus i litewscy producenci którzy są obciążeni większym VATem przez co są mniej konkurencyjni wobec polskich.

Żadnej teorii spiskowej akurat tutaj bym się nie doszukiwał.

Zmieniony przez - minner w dniu 2010-02-16 09:16:48
_______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
 
ziemon
LADY
 Wysłana - 16 luty 2010 09:48      [zgłoszenie naruszenia]

głęboko skrywanej przed społeczeństwem tajemnicy o faktycznych zyskach jakie korporacje (duże sieci) osiągają na handlu, łupiąc klientów

buahahahahhahha
tajemnica, faktycznie
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
Daer
 Wysłana - 16 luty 2010 09:50      [zgłoszenie naruszenia]

Jw W życiu bym się nie spodziewał, że duże sieci chcą zarabiać na handlu
Toż to grzech.
_______________________________
 
[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -
 
ziemon
LADY
 Wysłana - 16 luty 2010 09:51      [zgłoszenie naruszenia]

Jak oni mogą?! oburzające
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
 
Multimir
 Wysłana - 16 luty 2010 10:25      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Minner
Dodaj sobie jeszcze do tego że VAT na Litwie na żywność.....

Chrzanicie Hipolicie Przecież chodzi o samą możliwość takiej np. 50% obniżki jaka dokonała się na Litwie. Jest możliwość to znaczy że było z czego, a kto na owym "czego" do tej pory zarabiał korcie? Nie chodzi mi to tez o konkretny podmiot tylko o cały strumień "mleka" dojonego społeczeństwa. Ważne jest wyświetlenie zakresu "dojenia" różnymi metodami, a tutaj trafia się bezprecedensowa okazja ujawnienia prawdziwej marży nakładanej na produkty żywnościowe.

Także nie ma znaczenia jak to jest wyjaśniane przez tych "dojących". Nie ważne skąd i jak przychodzi towar. Ważne po ile jest a po ile realnie może być. Ważne jak działa ten system że towary w handlu drożeją jak w tym przykładzie. Ważne jest rozpatrzenie handlu jako Orwellowskiej dojarki podpiętej społeczeństwu. Może jakieś spostrzerzenia?

Przy tym obniżka cen była już ponad miesiąc temu, a w naszych środkach masowego rażenia cisza. A może ktoś coś słyszał?


Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-02-16 10:35:24
_______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
minner
SZPIEG
 Wysłana - 16 luty 2010 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

Sory zią ale jesteś niereformowalny...

Jak wg Ciebie różnica 21% a 3% lub 7% to jest nic to proponuję lekcję matematyki na poziomie szkoły podstawowej.

Na Litwie market od producenta kupując produkt płaci 21% VAT ! Kupując w Polsce płaci 3 lub 7% !! To jest odpowiednio 18 i 14 % już różnicy !! Do tego może dojść np. to że nasi producenci są tańsi (zwłaszcza przy dużych kontraktach) i bez problemu można "uzbierać" te 30%.
_______________________________
 
"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -
 
INSOMNIA
 Wysłana - 16 luty 2010 11:44      [zgłoszenie naruszenia]

Widzę, że Multimira pogonili z Prawa i Ekonomii, to przerzucił się ze swoimi teoriami spiskowymi na Politykę

 
Multimir
 Wysłana - 16 luty 2010 12:17      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Minner, aleś ty uparty. Nie dostrzegasz różnicy między "21% a 3% lub 7%" a 30 do 50%? Wsłuchaj się w tę muzykę prawdy . Np. 50 - 14 (21-7%) to i tak daje blisko 36%%. Czy np. owe 36% obniżki cen to mało??? To skubany precedens w historii. Ponadto przecież to nie pochłania całej marży, bo interes nadal się kręci.

Ciekawe też jak to wpłynęło na inflację? Czy to już deflacja?

Teraz ruszmy wyobraźnią i spróbujmy zrozumieć jak ludzie potrafią być gnębieni przez swoich wybrańców.

Ponawiam też pytanie, czy ktoś cokolwiek słyszał o tym z naszych mediów? Czy to ich milczene nie jest próbą uchronieia nas przed "zarazą" wiedzy?
Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-02-16 13:37:55
_______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
Daer
 Wysłana - 16 luty 2010 14:31      [zgłoszenie naruszenia]

Ale Ty naprawdę nie rozumiesz jednej rzeczy. Pomijając to o czym pisał Minner, to jeżeli X jest w stanie sprzedać towar Y ze np. stukrotnym zyskiem - to można tylko pogratulować.
O to chodzi w biznesie, w handlu. O jak największy zysk. Nie chodzi o to by sprzedać towar przy jak najmniejszym możliwym zysku.

Dopóki ludzie są skłonni zapłacić daną cenę nie ma powodu by ją obniżać. Nie ma powodu by dzielić się z ludźmi wielkością zysków.
_______________________________
 
[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -
 
Multimir
 Wysłana - 17 luty 2010 09:24      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Daer, to nie rozumienie sięga bardzo poważnej sfery. Można to pojąć kiedy " pogratuluje się stukrotnego zysku " komuś kto podstawowe art. żywnościowe sprzedaje rencistom i emerytom z głodowym uposażeniem. Czyli po prostu realia. Wybacz więc, że do tych
gratulacji się nie przyłączę.

Ogólnie, to cóż za poziom empatii w towarzystwie. Pogratulować.

* * *

Ciekawe że wcześniej była to różnica cen dokładnie o te same 30-50% , gdzie polskie produkty były tańsze.

Litwini kupują i tankują w Polsce. Bo taniej.
5.03.2009
Żywność w Polsce jest już o 30-50 procent tańsza niż na Litwie. Teraz mamy także tańsze paliwo. Litwini masowo tankują i robią zakupy w naszym kraju....

[kresy24.pl/showNews/news_id/6711/]

W takim razie kolejne wskazanie na prawidłowość wniosku o manewrach władzy. Jeżeli potrzeba to proszę hop i jest pożądany wynik. I to na niby to wolnym rynku. Czy aby na pewno wolnym?_______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Na Litwie staniała żywność o 30-50 procent!

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: Ogromna prośba do aktywnych szukaczy:) Materiały i dane o SLD | Rząd ma program dla każdego | Oszwabic emeryta. | Definicje i jeszcze raz definicje | Nie Dla Psa Kielbasa | O wolnosc slowa! | załozenie partii politycznej | Premier Donald Tusk | Czy Węgrzy zmienią UE | Do czego to zmierza... | Stracone pokolenie ? | Lewacy i ich chamski sposób dyskusji | Czym pachnie Jaśminowa Rewolucja? | Łatwiejszy dostęp do broni - co sądzicie? | zmiany i trendy w świecie | kim jest brzydki burak | markiz | sade | udało się | 1 raz | czernias | soltys | pawellah | rownania trzech reakcji chemicznych Na2CO3 | volvo | cat | marlena p | wiezienie | git | pornkiestra | plan prezentacji wpływ rodziny na tożsamość człowieka | plan prezentacji | depilator | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0