FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 50149 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Języki Obce
Najlepszy słownik angielsko -angielski ?? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Najlepszy słownik angielsko -angielski ??"   

Lumpt
 Wysłana - 31 maj 2007 20:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Hey, jako, że jestem zwykłym pojadaczem chleba.
I mówię za dobrze po polsku by używać angielskiego :P
Pytam was obeznanych: jaki jest waszym zdaniem najlepszy słownik angielsko -angielski, gdyż zamierzam kupić siostrze na urodzinki, btw studiuje Ona filologie angielską.

z góry dziękuje, pozdrawiam, uśmiech swój zostawiam.

Zdolność doznawania przyjemności jest dowodem siły. Arystoteles

INSOMNIA
 Wysłana - 31 maj 2007 21:07      [zgłoszenie naruszenia]

angielsko- angielski?
polsko- polski?

po jakiemu to??

zbys
Elektronika
 Wysłana - 31 maj 2007 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

Poprzez slownik angielsko-angielski rozumie sie wydawnictwo typu encyklopedii, gdzie nieznany wyraz angielski mozesz sprawdzic czytajac stosowne haslo angielskie, po angielsku. Dla osoby znajacej juz dany jezyk takie cos calkowicie wystarcza i czesto jest lepszym rozwiazaniem niz slownik angielsko-polski. I cos takiego po angielsku, to dictionary.

A w jakiej formie chcesz ten slownik, czy tez dictionary ? Elektroniczny, czy ksiazke. Idz do ksiegarni i zobacz jakie maja Dictionary , im ma wiecej slow, tym lepszy i tyle...

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Specjalista -

tOOnY
 Wysłana - 2 czerwiec 2007 15:08      [zgłoszenie naruszenia]

Lumpt kupiłeś juz ten słownik ?
Ja też rozglądam sie z jakims tego typu dla siebie.
W sumie nie zalezy mi na ogromnej ilosci hasel bo i tak pewnie bym tego nie wykorzystal, ale wazne jest dla mnie zeby do slowek poza definicja podawano przykladowe zdania - podobno bardzo pomaga w nauce.

Edit:

po przeczytaniu tego artykulu
[http://www.antimoon.com/how/cobuild-review.htm]
zastanawiam sie nad tym slownikiem collinsa
[http://www.bookcity.pl/13132/Collins_Cobuild_Advanced_Learners_English_Dictionary]

mial ktos z nim stycznosc?

Zmieniony przez - toony w dniu 2007-06-02 16:12:21

hallucyon
 Wysłana - 2 czerwiec 2007 16:39      [zgłoszenie naruszenia]

Ja od kilkunastu lat używam Oxford Advanced Learner's Dictionary. Słownik, jak nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników języka angielskiego, dla których jednakże mowa Szekspira nie jest ojczystym językiem. To za co cenię sobie szczególnie ten słownik to tzw. verb pattern scheme, który ułatwia poprawne użycie czasowników z przyimkami, co jest chyba jedną z trudniejszych sztuczek do opanowania w tym języku. Dla przykładu:

crystallize, -ise (...) v 1 [I, Tn] (cause sth to) form into crystals. 2 [I, Ipr, Tn, Tn-pr] ~(sth)(into sth) ( fig ) (of ideas, plans, etc) become clear and definite, cause (ideas, plans, etc) to become clear and definite: His vague ideas crystallized into a definite plan. Reading your book helped crystallize my views.

Sprawdzając poszczególne oznaczenia w tabeli verb pattern scheme, dowiadujemy się, że:
[I] oznacza możliwość użycia słowa jako czasownika nieprzechodniego, np.: His vague ideas crystallized .
[Ipr] oznacza możliwość użycia czasownika z frazą przyimkową: His vague ideas crystallized into a definite plan.
[Tn] oznacza możlwość użycia słowa jako czasownik przechodni z rzeczownikiem: Reading your book helped crystallize my views .
[Tn-pr] oznacza możliwość użycia czasownika z rzeczownikiem i frazą przyimkową: Reading your book helped crystallize my vague ideas into a definite plan.

Najnowsze wydanie słownika ma oczywiście dołączoną płytę kompaktową zawierającą jego wzbogaconą, elektroniczną wersję. Orientacyjna cena pozycji to około 100 PLN.

I hope that helps.

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2007-06-03 00:00:41

tOOnY
 Wysłana - 13 czerwiec 2007 09:21      [zgłoszenie naruszenia]

Jezeli to kogos interesuje to kupilem tego collinsa
slownik mi sie podoba, przystepne definicje, ma 1712 stron i potem 32 dodatku pomocnego w pisaniu np wypracowania czy CV

Dla przykladu wkleje jedna definicje z plytki (ta sama co hall - bedziecie mogli porownac te slowniki). Ja odnosze wrazenie, ze dla kogos na poziomie intermidiate/ upper intermidiate Collins jest łatwiejszy do uzytkowania (ale tego slownika z oxfordu nigdy nie mialem w reku, widzialem tylko kilka stron wiec moge sie mylic).

Slownik zawiera jeszcze WordBank dzieki ktorem mozna m.in. do kazdego slówka znaleść od kilku do kilkuset przykladowych zdan. Ma tez funckje MY DICTIONARY, ktora podobno dziala jak uproszczony Super Memo, ale jeszcze z niej nie korzystalem.

Zmieniony przez - tOOnY w dniu 2007-06-13 09:24:15

searme
 Wysłana - 13 czerwiec 2007 11:07      [zgłoszenie naruszenia]

A ja polecam Longman Dictionary of Contemporary English - bardzo przejrzysty układ, świetnie napisane definicje, wiele kontekstów danego słowa, idiomy, phrasal verbs, itd. Do słownika jest oczywiście dołączone CD. Wcześniej posługiwałam się tym oxfordzkim, ale uważam, że Longmana jest ciut lepszy, szczególnie dla zaawansowanego użytkownika.

'Zamknij się! - warknęła zjawa - od patosu chce mi się rzygać'

hallucyon
 Wysłana - 13 czerwiec 2007 16:56      [zgłoszenie naruszenia]

tOOny

Świetny pomysł z wklejeniem tego samego hasła: zainteresowani mogą sobie porównać oba słowniki!

searme

Czy mogłabyś także wkleić (względnie przepisać) hasło crystallise ze słownika LDoCE , którym się posługujesz?

Muszę przyznać, że próbowałem się przestawić na słowniki Longmana, ale okazały się "ciut" gorsze niż oksfordzkie.

Podczas pracy na komputerze korzystam z elektronicznej wersji słownika Cambridge Andvanced Learner's Dictionary (w wersji freeware), ale nie dorównuje ona, moim zdaniem, słownikowi oksfordzkiemu. Dla porównania wklejam jednak zeń pochodzące hasło crystallise :

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2007-06-13 16:57:38

zbys
Elektronika
 Wysłana - 13 czerwiec 2007 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

Swietny pomysl z tym porownaniem. Zamieszczam wiec screena z Microsoft Bookshelf Basic , czyli Dictionary, ktory przychodzi jak czesc MS Office.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2007-06-13 18:02:12

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Specjalista -

ragar
 Wysłana - 14 czerwiec 2007 00:04      [zgłoszenie naruszenia]

Od 3 lat korzystam ze słownika Franklin opartego na Merriam Webster Dictionary i gorąco mogę go polecić. To maleństwo pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu no i nie waży tyle co trzy książki bo tyle właśnie mieści w sobie. Będąc w jednym hasle można od razu przejść do słownika tezaurus lub homofonów. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż wersja książkowa bo można go zabrać wszędzie.
Na stronie [http://www.franklin.edu.pl/] znajdziecie w pełni działający słownik w formie programu w javie (w dziale prezentacja).Można wpisywać wszystko i wchodzić we wszystkie funkcje. Działą trochę wolno ale przynajmniej widać co się w nim znajduje. W oryginale działa znacznie sprawniej.

życie nieustannie nas zaskakuje...

Aina_Nan
 Wysłana - 14 czerwiec 2007 22:44      [zgłoszenie naruszenia]

Ja korzystam z oxford Advanced Learners' Dictionary, przewaznie w wersji z plyty :D

"And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Najlepszy słownik angielsko -angielski ??

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Weichnachten in Polen | Zdanie do przetłumaczenia. | niemiecki (LIST)- pomocy!! | ZDANKA DO PRZETŁUMACZENIA NA NIEMIECKI | Dialog - Deutsch | [ang] prosty text | Szybka pomoc (niemiecki) | CZĘŚCi CIAŁA- piosenka! | Jedno zdanie [amer.] | dialog-niemiecki | Mały text <eng> | Jak metoda? | niem. | PROSZE O NAPISANIE WYPRACOWANIA ;( | PROSZE O POMOC [ANG] | niemiecki-kilka zdań | po jakim czasie | sms | dziewczyna | co brał Zyzz | Zyzz | vodicque | hasla | hasła | cebularz | pęknięty ząb | shimajiro | rosja | rosja stan umysłu | eripe | ola-szwed-playboy | śmieszne fotki | co zrobic zeby anal nie bolal | ckm | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.