FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 65428 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Najniższa krajowa i staż 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Najniższa krajowa i staż"   

marcin-ek
 Wysłana - 13 styczeń 2009 10:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Siema . Mam takie pytanie . Ile wynoosi najniższa krajowa ? netto i brutto . Oraz ile wynosi płaca na stażu ? zmieniło się coś od 1.01.2009 ?
Oraz - czy dostająć najniższą krajową w pracy , wliczone są w tą prace soboty ? czy moze pracodawca sobie to wybiera , czy płaca objmuje prace od pon-sb , czy do pt ?
i jeszce takie pytanie . Na czym polega staż ? Dokładniej , chodzi o to , jak UP wybiera firmy , zakłady itp , w których organizuje te staże pracy ? Bo rozumiem ze to UP płaci wtedy pracownikowi kase .

Specjalista -

Baybus
 Wysłana - 13 styczeń 2009 10:10      [zgłoszenie naruszenia]

1276 brutto najnizsza krajowa

marcinas.
 Wysłana - 13 styczeń 2009 10:19      [zgłoszenie naruszenia]

staż ok. 650zł do łapy, najniższa krajowa ok. 850zł do łapy

staż najczesciej trwa 6 miesięcy i niejako uczysz sie zawodu...

...móc budzić świat...

Methos
 Wysłana - 13 styczeń 2009 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli mówimy o najniższej krajowej to od 1 stycznia 2009r., wynosi 1276 zł brutto

Jesli pytasz o staz - to rozumiem ze załatwiasz go sobie w oparciu o urząd pracy (sam, albo skierowany z urzędu), a nie po prostu pracę w firmie która zatrudnia pracowników na okres próbny np. w formie "stażu/praktyki", ale której nie opłaca urzad pracy - tylko sama firma)

Jesli chodzi o urzad pracy to musisz spełniac następujące warunki
- być osobą bezrobotną do 25 roku życia,
lub
- osobą bezrobotną w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej, które nie ukończyły 27 roku życia.

Jaka jest róznica w wynagrodzeniu stażu z urzedu pracy, a "stażu" w ?

A no taka że
1) urzad pracy za staz na który kieruje - wypłaca ci kwotę 772 zł 60 gr brutto, czyli 665 zł 07 gr netto (na rękę).

2) pensja za tzw. "staż" załatawiany samodzielnie - na ktory nie kieruje cie urzad pracy - określa firma - ale tez i ona go wypłaca

Zmieniony przez - Methos w dniu 2009-01-13 10:34:35

Wojtkuuu
 Wysłana - 13 styczeń 2009 10:36      [zgłoszenie naruszenia]

Baybus: 1276 brutto najnizsza krajowa

zgadza sie, od 1 stycznia poszła w góre

marcinas: ...najniższa krajowa ok. 850zł do łapy

błąd, jest to w tej chwili 954,96 pln netto

Zmieniony przez - Wojtkuuu w dniu 2009-01-13 10:36:55

życietoniejebajka!

marcin-ek
 Wysłana - 13 styczeń 2009 15:03      [zgłoszenie naruszenia]

ok dzięki , zaraz rozdam po sogu .
Jest taka sytuacja . Do opłacenia mam studia , 1500 zł an semestr , samochód na siebie i wypadałoby coś matce dorzucić do meiszkania ...
Ostatnio byłem na rozmowie o prace , niby wszystko fajnie .Miałem zaczynac na następny dzien , ale jeszcze mieli potwierdzic telefonicznie . No i zadzwonili ze zadzwonią w piątek . W piątek juz nie zadzwonili.. dzis wstaje , odbieram list , a tu polecony z UP . wzywają ze mają dla mnie jakis staż . Jutro mam się zgłośić .
Ta praca co miałem dostać , to dopytywali sie mnie czy jestem zarejerstrowany w UP , powedziałem ze tak .
Domyslam się ze teraz chodzi o staż w tamtej firmi co chcieli mnie przyjąć .
Ale ja szczerze wale takie coś .. liczyłem na umowe i najniższą krajową , ale nie na 650 zł ...100 % pewny nie jestem , ale nagle UP sie odzywa , a tak to 1,5 miecha cisza ...Myślicie ze to chodzi o staż w tej firmie co pisałem :>? Bo nie wiem czy takie cos jest mozliwe , ze prezes firmy, zeby nie płacić mi kasy , leci do UP zeby zorganizowali mi u niego staż...Nie wiem jakie są procedury płacenia za staż przez UP , ale ja połączyłem te dwa fakty...
Bede musiał odmówić , bo nawet na studia mi nie starczy..

Specjalista -

chris21
Człowiek Słoń
 Wysłana - 13 styczeń 2009 15:07      [zgłoszenie naruszenia]

przyszlo Ci takie cos ze maja propozycje podjecia aktywizacji zawodowej?;>
I rzeczywiscie moze chodzic o firme w ktorej byles, bo to oni powinni zalatwic dla Ciebie staz, ale rownie dobrze moze to byc staz zalatwiany z UP, trudno powiedziec

Zmieniony przez - chris21 w dniu 2009-01-13 15:11:55

[w932.wrzuta.pl/audio/a1o9Toqc2zk/faczynski_i_kidd_-_problemow_tworcy]

marcin-ek
 Wysłana - 13 styczeń 2009 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

no wezwanie mi przyszło w sprawie : propozycji podjęcia i jest podkreślone: stażu.
i teraz głupio troche , bo ściemiałem ze chce pracować , a teraz Oni niby załatwili moze staż , ale kurfa ja nie chce za 600 zł robić... . Oferta pracy była opisywana jako wynagrodzenie : 100 % .
a staż to nie jest 100 % ...
dowiem sie jutro . Iles tam razy moge chyba odmówić podjęcia pracy /

Specjalista -

chris21
Człowiek Słoń
 Wysłana - 13 styczeń 2009 16:00      [zgłoszenie naruszenia]

no chyba mozna 1 albo 2. Ale zawsze mozesz isc na staz i szukac roboty

[w932.wrzuta.pl/audio/a1o9Toqc2zk/faczynski_i_kidd_-_problemow_tworcy]

marcin-ek
 Wysłana - 13 styczeń 2009 18:18      [zgłoszenie naruszenia]

ok dzięki za odpowiedzi .
jutro sie przejde i sie dowiem , ale podchodze do tego pesymistyczne ..
bo dostac 660 a 960 , to jest różnica ;]

Specjalista -

Methos
 Wysłana - 14 styczeń 2009 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

najlepiej przejsc sie i dowiedziec o co chodzi

ale jesli UP daje staż to na pewno nie bedzie on płatny wiecej niz to co pisałem wyżej.

dlatego ze cała kasę płaci własnie UP, a firma która taki staż daje, ma pracownika na czas stażu "za darmo"

Zmieniony przez - Methos w dniu 2009-01-14 09:11:12

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Najniższa krajowa i staż

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Europass, pytanie | Branża? | praktyki sklep komputerowy - podbije ktoś? | dwie działalności gospodarcze | Skąd masz kasę, czyli o podejściu Polaków do bogactwa luźne rozmowy.. | Miesięczne świadectwo pracy. | Strażak i włosy | Pełna nazwa firmy, a nazwa skrócona... | Pierwszy kontakt z rynkiem pracy | Umowa Zlecenie - czy warto ? | Wieksze zarobki dla studentów | Masażysta Rehabilitant - Trochę pytań do was :) | Prośba, interes. | Kredyt na DG | Pierogarnia vs Castorama | ekipa budowlana na wakacje do warszawy | hanka | cast | airohs | pitbull91 | gry flash | gra | brava | metaamfetamina | sprzedarz auta umowa komisu | chodzisz do kościoła | Mystic8B8 | sqzi show | konkurs | spampost | motor | kurs czeladniczy | malcolm | malcolmX | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.