FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5256 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Największy żyjący organizm Ziemi (i nie jest to yeti ani nessi%-)) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Największy żyjący organizm Ziemi (i nie jest to yeti ani nessi%-))"   

om
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 13:20        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

07-06-11 10:33

Największy żyjący organizm Ziemi

Po wybuchu w Prairie City w Oregonie oczom zaskoczonych pracowników amerykańskich służb leśnych U.S. Forest Service ukazał się największy żyjący organizm na Ziemi. Jest to... grzyb. Opieńka ciemna (Armillaria ostoyae) zajmuje pod miastem powierzchnię 1600 boisk futbolowych, czyli 856,5 ha. Urzędnicy miejscy i leśnicy zastanawiają się, w jaki sposób zahamować wzrost tego patogenu korzeni (ze względu na swą niszczycielską działalność w USA grzyb zyskał nawet niechlubny przydomek "zgnilizny korzeni").

Niektóre ekspertyzy wykazały, że grzyb może mieć nawet 8 tysięcy lat. Przez tak długi czas opieńka mogła się więc swobodnie rozrastać po olbrzymim obszarze. Na powierzchni jest widoczna tylko w miejscach występowania drzew.

Mikolodzy uważają, że Armillaria ostoyae i tak straciła znaczną część swojej plechy w czasie naturalnych pożarów lasu. Jeden z nich odnotowano np. 4 lata temu.

Anna Błońska
źródło: Physorg

Dzudi90
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 19:20      [zgłoszenie naruszenia]

nikt nic nie pisze wiec ja napisze

ciekawe
sog

Jesli będziecie się lekac,nigdy nie poznacie bohatera którym było pisane wam się stac.

Kim jesteśmy, dokąd zmierzamy etc ®®

om
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 19:41      [zgłoszenie naruszenia]

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 20:48      [zgłoszenie naruszenia]

dużo zupy grzybowej można zrobić

a tak mniej więcej serio
to ciekawe czy jest możliwe, aby w jakichś formacjach podpowierzchniowych mogły rozwinąć się tego typu organizmy np. na marsie?

Wojtkov
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 20:50      [zgłoszenie naruszenia]

dali by jakies foty

" musisz być szpanerem choćbyś miał sprzedać nere,
nie możesz ćpać jak chcesz być dilerem "

~ Paulo Coelho

Angel...
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 22:23      [zgłoszenie naruszenia]

hmmm najwiekszy?
ja bym to okreslila jako najliczniejszy

Znawca -

om
 Wysłana - 8 wrzesień 2007 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

no organizm rozpatrujesz jako calosc,
bo tak to czlowieka tez mozna rozebrac na organy, tkanki, komorki, atomy itp
organizm -> definicja

KokoWKS
 Wysłana - 9 wrzesień 2007 01:29      [zgłoszenie naruszenia]

no lipa, ja sie spodziewalem jakiegos stwora z dna morza, a tu otrzymuje wiaodmosc o igantycznej grzybym dywanie ;(.

btw. jak zobaczylem zdjecie to myslalem ze te kilka grzybow jest najwiekszym organizmem i juz sobie wyobrazalem 80 metrowe te grzyby

KOSOWO JEST SERBSKIE !!!!!!

ButcherFly
 Wysłana - 9 wrzesień 2007 12:08      [zgłoszenie naruszenia]

ja czytałem, że najdłuższym stworzeniem na ziemi są pasożyty zyjące w żołądkach wielorybów

Bez patetycznych cytatów

zielu8
 Wysłana - 9 wrzesień 2007 12:48      [zgłoszenie naruszenia]

KokoWKS tak samo pomyslalem

ehhh a jeszcze kilka lat temu sie myslalo ze najwiekszym stworzeniem jest słoń ew. żyrafa

om
 Wysłana - 9 wrzesień 2007 14:43      [zgłoszenie naruszenia]

sory ze Was rozczarowałem

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Największy żyjący organizm Ziemi (i nie jest to yeti ani nessi%-))

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Proroctwa papiestwa | Kryptozoologia | Większa Ziemia. Hipoteza Jarkowskiego. | teoria strun | liczba, która Cię "prześladuje"? | PROJEKT SERPO - PRAWDA CZY FIKCJA? | Przyszłość Polski w przepowiedniach | czy wg nauki istnieje przeznaczenie? | Przepowiednie królwej Saby. | Końce świata | CHUPACABRA | Tajemnice piramidy Cheopsa | Efekt YORP przyczyną zagłady Ziemi? | zdjęcia duchów... | Kręgi zbożowe (piktogramy) | Ezoteryka i wiedza duchowa Davida Copperfielda | teoria ram relacyjnych | sierra | maciek i rysiek | dziefcynka | yerba mate | tabletki na sex | peczyńska | peczynska | cenzura | surrealizm | przyjaciel dziewczyny | mamy biedaka adres | tematy prezentacji | barjur | energetyka | Gorące wargi 4 nagły szczękościsk | fajny z ryja | Buddyjska swastyka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.