FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 23663 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podre - mae i due
Nasze rowerowe wyprawy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nasze rowerowe wyprawy"   

wodazkranu
 Wysana - 19 luty 2013 10:42      [zgoszenie naruszenia]

Sam korzystam z takiego rozwizania. Zoyem co w stylu przeajwki ale na trekkingowej ramie. Zaleao mi, eby nie wkada w to za duo pienidzy bo to rower w zamyle do katowania przez zim.

Nie wiem ile masz kasy, ale ja swoj zoyem za ok. 5-6 stw w tym rama. Troch gratw miaem swoich. Wagowo wyszo mi ok. 13kg. Klocek, bo 2 razy tyle co mj rower startowy .

Najwaniejsze to eby znalaz dobr ram i koa. Jakby znalaz cay rower np. jakiego crossa na koach 28 to ju by bylo bardzo dobrze. Do zmiany bys mia kokpit, klamki, hamulce, ewentualnie korb na jaki kompakt szosowy. Obserwuj allegro, ewentualnie jakie portale typu gumtree tablica i jakie giedy.

Na pewno do uniwersalnego zastosowania taki sprzt si sprawdzi. Zawsze mona kupi komplet opon szosowych i pole manewru si zwiksza.

Jak masz jakie pytania jeszcze to pisz. Chtnie odpowiem

cycling master

phimosis est a victo

Moderat
 Wysana - 19 luty 2013 11:33      [zgoszenie naruszenia]

pikna sprawa

ButcherFly
 Wysana - 21 luty 2013 21:54      [zgoszenie naruszenia]

Dziki Teraz pozostaje mi znale odpowiedni ram i myl e po zakupie bd ju zmuszony dokoczy projekt. Chodzi o to, eby w grnym chwycie nie by za bardzo pochylonym - to na dusze dystanse. Wzrost 172, noga 82 wic wedle tego co czytaem wychodzi te 19-20 cali (pono lepiej dobiera ram do dugoci nogi bo jak liczyem do wzrostu to wychodzio 18"). No i podobno do turystycznej, szosowej jazdy mona dobra o rozmiar wiksz. Prawda to?
Jeszcze kwestia sterw/supportu. Jaka jest szansa e w przypadku jakiej taniej uywanej ramy, ktra okae si produkcj np. z lat 80-tych, bdzie lipa z doborem tych elementw - chodzi tu rozmiar/gwint w przypadku supportu. Czy lepiej wzi co w miar pospolitego np. Author i mie pewno e w kwestii osprztu nie trzeba bdzie szuka czci w antykwariacie?

O, tutaj na ramie authora airline. Co w tym stylu chciabym zoy

Bez patetycznych cytatw

wodazkranu
 Wysana - 21 luty 2013 22:36      [zgoszenie naruszenia]

Ramy trekkingowe maja zazwyczaj krtsz grn rurk, ni szosowe. Jak masz 172 to 18" wydaje sie ze powinna by ok. Niema co kupowa za duej ramy, tymbardziej e chcesz osignc pozycje bardziej wyprostowan. Zawsze moesz podregulowa pozycje sztyc i mostkiem.
Suport generalnie jak by ram nie kupi to wikszo standardw obsuy. (kwadrat, isis/ocatlink i oyska zewntrzne) Czesm mona trafi na woski gwint, wtedy za suportem trzeba troche poszpera, ale jest to do zrealizowania.
Ze sterami jest troche wikszy problem, bo stare ramy maj widelce 1cal, gwintowane. Aktualnie najpopularniejsze s 1 i 1/8 cala. Rnica jest przy montau mostka. Na 1 cal mostek jest wpuszczany w rure, mona stosowa jakie obejscie i probowa sterw ahead na 1 cal, albo przejscwek z 1 na 1i1/8. Generalnie patrz na to co atwiej uda ci si znale. Czasem atwiej bdzie poskada wszystko do kupy w starym standardzie ni w nowym, bo np jest spory problem z widelcami 1i1/8 z piwotami pod koo 28".

cycling master

phimosis est a victo

bIJOU567
 Wysana - 22 luty 2013 14:11      [zgoszenie naruszenia]

jasne, e tak

Nowoczesna i subtelna biuteria.

ButcherFly
 Wysana - 23 luty 2013 18:43      [zgoszenie naruszenia]

Serwisy aukcyjne i ogoszeniowe ju przejrzane. Wiem, e nie ma si co napala, ale jedno ogoszenie zwrcio moj uwag
[allegro.pl/rama-przelajowa-przelaj-przelajowka-cyclocross-i3036887473.html]
Cena jak za ram z widelcem i sterami wydaje si atrakcyjna. Plusy - go ma podobny wzrost jak, wic rozmiar powinien by ok, odchodzi problem doboru widelca (4ZA podobno montowano seryjnie w ridleyach) i sterw (ewentualnie do wymiany ich oyska), rama typowo pod przeaj wic rower by mia ju okrelony charakter, moliwo zastosowania mini-v. Minusem moe by to e pod tym lakierem moe znajdowa si jaki niechciany spaw. Zawsze trzeba bra na to poprawk, tym bardziej e taki nowy zestaw kosztowa by koo tysica. Warto?

Bez patetycznych cytatw

wodazkranu
 Wysana - 24 luty 2013 14:58      [zgoszenie naruszenia]

Z tego co si orientuje to ta rama juz wisi na allegro jaki czas. To malowanie to takie chyba troche domowymi metodami. Zdrapany lakier i jaki sprej poszed.
Napisz ile hajsu chcesz mniej wiecej wyda na ten rower. Bo niewiem jakie aukcje ci tu wrzuca

cycling master

phimosis est a victo

ButcherFly
 Wysana - 24 luty 2013 21:50      [zgoszenie naruszenia]

Tak, za kadym razem ta rama wsytawiana jest o dych taniej. Mona jeszcze troch poczeka to za bak pjdzie
Na rower hmm 1500-2000z i myl e co fajnego by si zoyo.

Bez patetycznych cytatw

wodazkranu
 Wysana - 24 luty 2013 22:17      [zgoszenie naruszenia]

W zakonczonych co takiego mi si rzucio w oczy:
[allegro.pl/empella-ultegra-nowy-osprzet-przelaj-i2987334721.html]

mona by do gocia napisa czy ma jeszcze to i czy poza allegro nie puci za troche taniej. odejda prowizje, wystawianie aukcji wic za jakie 1800 mona by probowa. tylko rozmiar spory, wic pasowao by si do niego przymierzy.

A jak masz troch pojcia o skrcaniu rowerw itd to tu masz do ciekaw baz:
[allegro.pl/peugeot-princeton-rower-szosowy-przelajowy-i3027679751.html]
rama stalwka, z tym e te peugeoty byy stosunkowo lekkie. do wymiany mostek i kierownica, trzeba by byo ogarn jakies klamkomanetki, pomyle o koach, oponach.

Ja swoj zimwk zoyem wanie z takiego "trupa", tylko kupiem cao troche taniej, za 250pln.

cycling master

phimosis est a victo

realdo
 Wysana - 31 marzec 2016 13:27       [zgoszenie naruszenia]

Jeli chodzi o przeajwk pod redni budet, to jak proponujecie? Zerknijcie - [dotsport.pl/rower/rowery/rowery-przelajowe.html]
Rozstrza cenowy jest spory - a ktre rozwizanie robi rnic?

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Odpowiedzi jest na 18 stron.   poprzednia

Wybierz stron:  
Przegld tygodnia

Nasze rowerowe wyprawy

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18