FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1076 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
Nauka angielskiego 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nauka angielskiego"   

N-e-o
 Wysłana - 26 styczeń 2007 18:53        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Znacie jakąś metodę na szybką naukę angielskiego - chodzi mi o gramatykę, bo mam z nią trochę problemów.

"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

pakk
 Wysłana - 26 styczeń 2007 19:06      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli chodzi o gramatykę to trzeba dużo ćwiczyć żeby osiągnąć jakiś poziom i robić większość zdań odruchowo. Można np. rozwiązywać testy, w internecie dużo ich jest...

Zmieniony przez - pakk w dniu 2007-01-26 19:07:45

Ain't nobody do it like I do it %-)

N-e-o
 Wysłana - 26 styczeń 2007 19:27      [zgłoszenie naruszenia]

Ja muszę się tylko nauczyć trochę, bo z ćwiczeniem nie będzie żadnego problemu

"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

pakk
 Wysłana - 26 styczeń 2007 20:23      [zgłoszenie naruszenia]

No ajak chcesz się uczyć jak nie przez ćwiczenia ? Regułki to możesz sobie przeczytać raz czy dwa, ale to tylko taki wstęp, najlepiej wyrobisz sobie poprawność gramatyczną właśnie przez te ćwiczenia.

N-e-o
 Wysłana - 26 styczeń 2007 21:18      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm... Ja mieszkam i studiuję w UK, więc angielski mam non-stop, Chcę się nauczyć jakiś regułek to wtedy będe mógł używać ich w rozmowie i szybko podchwycę gramatykę

pakk
 Wysłana - 27 styczeń 2007 00:11      [zgłoszenie naruszenia]

Lol to jak ty niby studiujesz nie znając zasad gramatyki ?
Jest jeszcze jedna opcja. Znasz, używając intuicyjnie jak np. w polskim, chyba że to pierwszy rok - to wtedy by było dość dziwne.
/edit: widzę, że drugi rok więc dużo pewnie intuicyjnie
Ciężko się tam u ciebie studiuje ? Ile godzin masz tygodniowo ? I przy dostawaniu się na uczelnię dostałeś jakiś kredyt ?

PS. W każdym zdaniu przecież zawsze się jakiegoś czasu używa Rozumieją cię dobrze, tzn. nie zadają pytań typu what do you mean ?

Gramatyka:
[http://www.ang.pl/gramatyka.html] -> imho jedna z lepszych z stron
Przerób najpierw czasy, potem (jednego dnia najlepiej bo to długie nie jest): mowę zależną, stronę bierną, okresy warunkowe, unreal past/wish a reszta to ew. do przejrzenia, a nie nauki. No, może oprócz modal verbs, które są istotne, ale zapewne je znasz, nawet jeśli o tym nie wiesz
A potem ćwicz do upadłego

Zmieniony przez - pakk w dniu 2007-01-27 00:26:49

N-e-o
 Wysłana - 27 styczeń 2007 02:02      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm... nie mam żadnych problemów żeby się dogadać (rozmawiam automatycznie - nie muszę się tłumaczyć z polskiego na angielski), ale jeżeli coś piszę to już robię dużo błędów :-/

W sumie to czasem nie robie tych błędów, ale tylko jeżeli przez np. tydzień nie mam kontaktu z j. polskim, to wtedy myślę wyłącznie po angielsku.

Studiowanie jest wporzadku (ok. 15h/w, ale dużo pracy do domu), ale mnie bardzo wqurwia mój kierunek - zupełnie nie to czego oczekiwałem i prawdopodobnie rzuczę teraz studia i zacznę we wrześniu nowe.
Co do dofinansowania to nie płaciłem za studia (1200Ł) i na tym się skończyło :-/

pakk
 Wysłana - 27 styczeń 2007 11:31      [zgłoszenie naruszenia]

Hrh a co studiujesz ?
I pracujesz gdzieś ?
Przez jakąś polską firmę załatwiałeś dostanie się na studia ?
Pytam się bo zastanawiam się nad studiami w Anglii

Aha, i jeszcze jedno. Na ile znałeś angielski przed wyjazdem ?

no.name
 Wysłana - 4 luty 2007 23:03       [zgłoszenie naruszenia]

"Chcę się nauczyć jakiś regułek to wtedy będe mógł używać ich w rozmowie i szybko podchwycę gramatykę"

Regułek uczy się na początku, a potem wszystko na wyczucie. Jak będziesz robił sporo zadań to dojdziesz do perfekcji. Jeśli problemy z angielskim pojawiają się dopiero jak coś piszesz, może w tym temacie zaczniesz pisać po angielsku i ewentualnie poprawimy błędy i wytłumaczymy czemu użyłeś złego czasu... o ile w ogóle znajdziemy jakieś błędy :)

[http://www.angielski.nauczaj.com] - język angielski
[http://www.e-korepetycje.net] - ogłoszenia korepetycji
[http://www.angielski.e-matura.net] - matura 2018

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Nauka angielskiego