FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12387 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
Nauka niemieckiego 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nauka niemieckiego"   

Bany_
 Wysłana - 1 lipiec 2012 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

Smierciu, mam do Ciebie pytanie w zwiazku z powyzszym postem.

Chce poslugiwac sie niemieckim i angielskim perfekt. Obu jezykow uczylem sie przez wiele lat, ale tez wiele lat temu. Gramatyke pamietam, jednakze moj zasob slownictwa jest ubogi, poniewaz po prostu wszystko sie zapomina, jak sie nie cwiczy. W zwiazku z tym polecalbys indywidualne lekcje polegace tylko na czystej konwersacji?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 1 lipiec 2012 17:48      [zgłoszenie naruszenia]

Na ubogie słownictwo to polecam przede wszystkim czytać książki w danym języku, oglądać telewizję, słuchać radia, zmienić język w przeglądarce internetowej, itd. Konwersacje na lekcjach po to, aby utrwalić słownictwo, które już poznałeś - możesz się tak umówić z nauczycielem, że na każde spotkanie rozmawiacie na jakiś konkretny temat - i on i Ty się przygotowujecie, rozmawiacie, w trakcie rozmowy wychodzą Twoje braki w słownictwie na dany temat, które nauczyciel uzupełnia.

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2012-07-01 17:49:07

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

Djj
 Wysłana - 3 lipiec 2012 01:29      [zgłoszenie naruszenia]

a nie prościej po prostu na jakiś czatach/skype zagadywać do 'tubylców'. Poznasz nowych ludzi, przy okazji poćwiczysz język

Beware of horses
I mean a horse is a horse of course, but who rides is important
Sitting high with a uniform, barking orders, demanding order

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 3 lipiec 2012 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

Można, ale tu samemu nie wychwyci błędów, jednak napisał, że chce mówić perfect, a nie tylko komunikatywnie - czaty jak najbardziej, ale dla utrwalenia i nie wypadnięcia z wprawy.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

marwin88
 Wysłana - 3 lipiec 2012 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

A co w sytuacji odwrotnej?
to znaczy czytanie ok, zasób słów ok, ale jak trzeba coś powiedzieć to jest problem jak to zrobić (gramatyka i brak praktyki w mówieniu:/)
Co wybrać na teraz: wakacyjny kurs gramatyki w jakiejś szkole (akurat empik ma takie), czy szukać lekcji indywidualnych?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 3 lipiec 2012 20:27      [zgłoszenie naruszenia]

Twoim problemem jest zapewne blokada związana z tym, że nie masz pewności jak coś powiedzieć, za bardzo skupiasz się na tym, żeby to było w 100% dobrze gramatycznie. W związku z tym lepszy będzie kurs, otworzysz się, bo będziesz zmuszony do rozmowy w grupie, z różnymi ludźmi o podobnym poziomie, czasami wyższym, czasami niższym, itd. Dodatkowo Tobie pewnie pomogą wspomniane czaty, żebyś luźniej podszedł do rozmawiania w obcym języku, nabrał pewności i przestał zbytnio myśleć o stronie gramatycznej.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

marwin88
 Wysłana - 3 lipiec 2012 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

^jasnowidz

Zakładając, że trafiłeś w 99%, to taki intensywny kurs wakacyjny (typu gramatyka dla praktyka w empiku) warto odbyć, czy czekać na te standardowe do października?

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 4 lipiec 2012 13:09      [zgłoszenie naruszenia]

Szczerze mówiąc, nie wiem, ponieważ nie słyszałem o tym konkretnym wakacyjnym kursie Empiku, więc trudno mi powiedzieć czy jest on coś warty.

Veni, Vidi, Banni!%-)

Ekspert -

laciate3
 Wysłana - 3 wrzesień 2012 21:31      [zgłoszenie naruszenia]

jak ktos sie chce nauczyc perfekt i zna podstawy to tak jak kolega pisal, windows/przegladarki/strony w jez niemieckim, do tego filmy oraz jak ktos grywa, to gry i bez problemu, tak sie nauczylem angielskiego juz za dzieciaka

ledwoledwo
 Wysłana - 7 wrzesień 2012 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

Lepszym pomysłem będzie chyba jednak iść do szkoły językowej :)
Ja polecam Lincoln w Krakowie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Nauka niemieckiego

Strony: 1 2 3 4 5 6