FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1034 razy ¬
 
ROZRYWKA | Języki Obce
Nemiecki - tekst o Euro 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nemiecki - tekst o Euro"   
 
pawcio181
 Wysłana - 12 marzec 2007 22:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Mógłby mi ktoś pomóc ? Wiem że tekst jest trudny ale przynajmniej jak byście mogli trochę zdań. Jest mi to bardzo potrzebne :( Z góry dziękuje bardzo :
Euro Wspólna waluta
Znakiem graficznym euro jest grecka litera "epsilon" przecięta dwiema równoległymi liniami. Symbolizuje ona korzenie cywilizacji europejskiej.
Pierwszym od czasów cesarstwa rzymskiego wspólnym europejskim pieniądzem zostało euro.
Wprowadzone w 1 stycznia 2002 roku . Euro jest wspólną obiegową walutą w 12 krajach czyli posługuje się nią 300 milionów mieszkańców europy.
Ma ona swoją nabywczą siłę we wszystkich państwach unii europejskiej z wyjątkiem królestwa Wielkiej Brytani, Królestwa Szwecji i królestwa Danii.
Tworząc wspólną Europę, większość Państw zrezygnowała ze swoich od lat znanych pieniędzy na rzecz jednej wspólnej obiegowej waluty.
Jest Ona symbolem zjednoczonej europy, jest " mostem " łączący narody które mówią innymi językami a na rynku posługują się jedną walutą.
Jednym z główniejszych plusów euro jest to że możemy bez żadnej wymiany walutowej wyjechać do innego kraju UE.
Każdy banknot i moneta różnych krajów mają inne symbole lecz nie gra to żadnej roli.
Swobodne przemieszczanie się mieszkańców Państw Unii Europejskiej pozwala im na korzystanie w innych miejscach UE z banków, sklepów automatów bez wymiany waluty.
Wprowadzenie wspólnego pieniądza na terenie strefy euro pozwoliło również na swobodniejszy przepływ dóbr pomiędzy państwami Unii.
W samej gospodarce można zauważyć sprawniejsze jej funkcjonowanie ( działanie) wymian handlowych i usługowych które korzystają ze znaczenie wspólnej i silnej waluty

Euro to mocny i silny pieniądz na rynku europejskim. Jest to bardzo znacząca waluta w świecie. A jego wartość mierzona siłą gospodarki Niemiec , Francji i krajów Belelxu. Moim osobistym zdaniem jest to bardzo dobry pomysł na zjednoczenie Europy.

Poprawy i sugestie mile widziane ...
Pozdrawiam
______________________________
 
I'm gonna make you an offer, You can't refuse

 
Yogi
figlarny skrzat %-)
 Wysłana - 12 marzec 2007 23:16       [zgłoszenie naruszenia]

Euro ist eine sehr Starke Währung in Europa. Euro ist sehr wichtig in der Welt. Die sta:rke der Wa:hrung entspricht der Wirtschaftslage Deutschlands, Frankreichs und der Benelux- La:nder.

Das Grafische Zeichen von Euro ist der griechische Buchstage "epsilon" mit zwei horizontalen Linien. Sie symbolisiert die Wurzeln der Europieschen Zivilisation


reszta jutro
_______________________________
 
Jeśli nie wiesz co powiedzieć to mów to niewyraźnie %-)

Meister %-)

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Nemiecki - tekst o Euro