FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1951 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Nieżyjący właściciel auta a odszkodowanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nieżyjący właściciel auta a odszkodowanie"   

insomaniak
 Wysłana - 28 sierpień 2010 15:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

W tym tygodniu miałem stłuczkę z autobusem (linia prywatna, nie żaden autobus ZTM). Policja winą obarczyła kierowce autobusu, ukarała go mandatem itd.
Następnego dnia zgłosiłem szkodę w PZU, przyznano mi numer zdarzenia i mam czekać na rzeczoznawcę. Teraz zaczyna się problem: właściciel auta którym jechałem czyli moja babcia nie żyje. Jestem teoretycznym spadkobiercą auta, ale sprawa spadkowa jeszcze się nie odbyła. Nie wiadomo kiedy się zacznie i kiedy w ogóle skończy! Czy ktoś ma pojęcie, czy naprawa szkód które i tak są pokrywane z ubezpieczenia drugiej strony nastąpi dopiero gdy auto będzie miało nowego właściciela? likwidator może odmówić przyznania odszkodowania i auta zastępczego? jeśli tak to czy da się tego jakoś uniknąć donosząc jakieś konkretne dokumenty? Nie chciałbym żeby ktoś zmiótł tą sprawę pod dywan tylko poważnie potraktował kwestię przyznania odszkodowania.

Może ktoś miał analogiczną sytuację?
Jakieś pomysły co począć dalej? nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc nie mieć samochodu zwłaszcza teraz. Używam go praktycznie codziennie w pracy

Pozdrawiam.

P.S. wiem że jeszcze nie zapadła żadna decyzja ubezpieczyciela, ale pytam wcześniej żeby być gotowym na kolejne kroki.

Kierowca autobusu również jest ubezpieczony w PZU

Zmieniony przez - insomaniak w dniu 2010-08-28 15:39:08

alonso4
 Wysłana - 28 sierpień 2010 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

Ja miałem taką sytuację:
Też miałem stłuczkę z nie swojej winy, autem którego jestem współwłaścicielem, drugi współwłaściciel nie żyje.
Dostałem połowę odszkodowania, likwidator napisał, że potrzebne są dokumenty w sprawie spadku(komu i ile).
W twoim przypadku trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe, mnie to się nie opłacało, ponieważ tanie nie jest i przewyższyło by kosztami wartość drugiej połowy odszkodowania.

Zmieniony przez - alonso4 w dniu 2010-08-28 15:54:38

woocash23
 Wysłana - 28 sierpień 2010 16:46      [zgłoszenie naruszenia]

Wydaje mi sie, ze kwestia wlasnosci auta jest tutaj nieistotna. OC komunikacyjne to OC posiadaczy pojazdow mechanicznych, wiec objeta ochrona ubezpieczeniowa jest kazda osoba, ktora samochodu w danej chwili uzywa. W pewnym sensie ubezpieczone jest tutaj auto, a nie jego wlasciciel.

To, ze nie jestes wlascicielem pojazdu moze byc oczywiscie pretekstem dla ubezpieczyciela, zeby zanizyc albo odmowic wyplaty odszkodowania. W praktyce likwidatorzy czesto robia mase problemow, bo licza na to, ze poszkodowany zadowoli sie tym co dostal i nie bedzie sie odwolywal.

Zmieniony przez - woocash23 w dniu 2010-08-28 16:50:39

Psychika czysta jak kryształ

GB
 Wysłana - 30 sierpień 2010 08:12       [zgłoszenie naruszenia]

Woocash23, co z tego że jest to ubezpieczenie pojazdu, skoro nie wiadomo do kogo należy drugi pojazd i komu należy się odszkodowanie?

Akurat tutaj nie widzę winy towarzystwa ubezpieczeniowego. PZU ma niezłą opinię jeśli chodzi o wypłacanie odszkodowań (sprawdziłem na sobie), a to że chcą ustalić właściciela jest całkiem normalne. Co będzie jak wypłacą $$$ autorowi posta, a za parę dni np. zjawi się jego wujek z testamentem wskazującym go jako spadkobiercę i powie że tego dnia pożyczył samochód bratankowi, a z odszkodowanie nic nie dostał?

Do autora: wg mnie nie ma dużego problemu (co najwyżej sprawa się trochę opóźni), powinieneś postarać się żeby wszystkie procedury szły swoim biegiem (zgłoszenie sprawy, rzeczoznawca, itd.), a w międzyczasie donieść im jakieś dokumenty potwierdzające Twoją własność auta.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Nieżyjący właściciel auta a odszkodowanie

Warto przeczytać: Zatarcie skazania - czy następuje automatycznie w wieku 18 lat? | Podatek w szkocji-problem prosil bym o jak najszybsza odpowec bo nie wiem co zrobic | gwarancja na buty | Konto w EURO oszczednosciowe lub lokata-gdzie? | Grozby ze strony Grupy interwencyjnej... | Mandat PKP za przejazd bez biletu | konsument vs Operator sieci komórkowej - zmiany w umowie | Czy można wierzyć doradcom finansowym? | Pomysł na firmę ;) | mandaty | pełnomocnictwo do US | Cechy systemu prawa | Ubezpieczenie OC | suma kredytów większa od dochodów | Bezpłatny dzień próbny? | Co mi grozi? | iperfumy | iperfum | adres zameldowania | noopept | shuffle | co-sie-dziej-z-penisem-po-pierwszym-razie | playboy 2001 | playboy 01 | dom-pas | linki linki | rpksy | roksy | przyjaźń z | dom pas | grabasz koszalin | podniecenie | brak | Probolem z penisem po pierwszym razie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.