FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2044 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Nie chca mi zaplacic 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nie chca mi zaplacic"   

Bareq
 Wysłana - 29 sierpień 2004 20:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

mam taki problem, jakies 2 miechy temu wyhaczylem robote w slupsku - wozilem ksiazki telefoniczne po sasiedniej gminie dla firmy ABC DIRECT CONTACT Sp zoo z przedstawicielstwem gdansku - po trzech dniach doszedlem do wniosku ze przy tych stawkach to sie w ogole nie oplaca i zrezygnowalem ale za wykonana robote sa mi ok stowy winni, niby spisalismy umowe, zostawilem numer telefonu, cala akcja z rozwozeniem ksiazek sie juz dawno skonczyla a nikt sie nie odezwal - czytaj nabili mnie w butelke, co robic? Mam niby umowe (w wynajmowanym w slupsku pomieszczeniu nie mieli ksera to dali mi do wypelnienia wzor umowy z podbita pieczatka ) ale tam jest data 2003, oczywiscie madry polak po szkodzie, jest jakas szansa ze dostane cokolwiek?

Tommygun
 Wysłana - 30 sierpień 2004 09:28      [zgłoszenie naruszenia]

marna szczerze mówiąc, bo nawet firmie windykacyjnej tego nie odsprzedasz a gdyby sprawę załatwiać przez policję i sąd to koszty przewyższą tą kwotę, nękaj ich, przejedź się z kimś do nich (grzecznie oczywiście) itp.
swoją drogą ok 100 zł. za 3 dni pracy to

Specjalista -

Amazone
 Wysłana - 30 sierpień 2004 19:03      [zgłoszenie naruszenia]

Ciężka sprawa... nie proceduralnie, bo do wygrania raczej bez problemu, ale teraz koszty sprawy sądowej i traconego czasu będą przekraczały te 100 zł kilkakrotnie...
Ale napisz im wezwanie do zapłaty i wyślij poleconym, może to wystarczy. Moze pomoże, a nic nie kosztuje.
Pozdrawiam

Znawca -

Tommygun
 Wysłana - 31 sierpień 2004 09:32      [zgłoszenie naruszenia]

dodatkowo w piśmie postrasz oddaniem sprawy do sądu lub firmy windykacyjnej

Specjalista -

curf
 Wysłana - 31 sierpień 2004 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

A zanim zaczniesz straszyć to może po prostu ... zadzwoń do nich i dowiedz się co i jak Fakt, iż mają Twój nr tel pozwalałby mieć nadzieję, że z niego skorzystają, ale ...
Zastanawia mnie jednak coś innego: okoliczności Twojego odejścia. Nic o tym nie piszesz. A może umowa precyzuje sprawy dot. jej rozwiązania? No i trochę dziwna sprawa z tym 2003 r.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

Tommygun
 Wysłana - 31 sierpień 2004 14:05      [zgłoszenie naruszenia]

data! dzięki curf, nie zwróciłem na to uwagi
ta data jest im nie na rękę, bo mając taką umowę powinieneś powiedzieć im że udasz się do właściwego skarbowego i powiadomisz o niedopełnieniu przez nich obowiązków płatnika (powinni byli wysłać Twój PIT-11 do skarbowego) czego nie dopełnili, no bo jak jeżeli w 2003 r dla nich nie pracowałeś! powiem tylko że masz już swoje pieniądze - nie będą ryzykować, gdyby zasugerowli że to podrobiona pieczątka to poinformuj ich że odcisk pieczęci jest unikalny jak odcisk palca i nie popuścisz a na pewno zgłosisz sprawę do US
zastanawiam się tylko jak to mogłoby się odbić na Tobie, bo nie wykazałeś tego w zeznaniu za 2003 r., nieotrzymanie PIT-11 nie zwalnia moim zdaniem od obowiązku złożenia prawidłowego zeznania, hmm muszę się zastanowić, ewentualnie tylko powiedz im o tym skarbowym i sprawie nie przesłania Ci PIT-11 ale nie ujawniaj sprawy w US bo możesz też mieć problem - to oni antydatowali umowę
acha - pokaż im ksero umowy a nie opryginał bo jeszcze gotowi Ci zabrać oryginał
kurde, ale człowiek musi się namęczyć aby wyrwać swoją dolę, ech

Specjalista -

Bareq
 Wysłana - 31 sierpień 2004 16:27      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, macie po sogu. Ta "umowa" to niestety tylko jakies ksero (pieczatka i podpis zleceniodawcy jest skserowany) ojciec mi mowi ze moge sobie to wsadzic i ze to nie jest zaden dowod. Zas jak mam ich straszyc urzedem skarbowym jak pity o ile mi wiadomo wystawia sie dopiero od 400zl ? a to tylko umowa zlecenie-bylo. Jak sie polapalem ze nie wyjde na swoje to odwiozlem im reszte ksiazek telefonicznych i oddalem papiery z podpisami lub pieczeciami odbiorcow potwierdzajace ze dostarczylem ksiazki

edit - jak powinno wygladac takie wezwanie do zaplaty?

Zmieniony przez - Bareq w dniu 2004-08-31 16:28:19

curf
 Wysłana - 31 sierpień 2004 16:34      [zgłoszenie naruszenia]

Ja Ci jednak proponję: zadzwoń i dowiedz się! Może ta drogą czegoś się dowiesz? Jeśli nie - potraktuj całą rzecz jako nauczkę - dobrze, że za tak niską cenę!
A co do wezwania to tu możesz je wygenerować:
[http://www.podatki.pl/kalkulator/30/index22.htm]
chociaż ja bym Ci odradzał - w tej KONKRETNEJ Twojej sytuacji to po prostu nie ma sensu!!

Specjalista -

Bareq
 Wysłana - 31 sierpień 2004 16:40      [zgłoszenie naruszenia]

nie mam nawet numeru zeby do nich zadzwonic :/ a dlaczego odradzasz mi zeby do nich wysylac wezwanie do zaplaty?

curf
 Wysłana - 31 sierpień 2004 17:05      [zgłoszenie naruszenia]

Odradzam zgodnie z zasadą: "skórka za wyprawkę"! Uznaję po prostu, że te pieniądze nie są warte takiego zachodu z Twojej strony! Musisz poświęcić ileś czasu, przy okazji poirytować się choćby przypominaniem sobie tych wszystkich okoliczności itd itp.
Ddodam, że (co zabrzmi jako paradoks, ale nim nie jest!), że każdego (no, prawie każdego) kto ma jakiś rodzaj konfliktu z jakąś instytucją lub firmą, zachęcam do działania! Namawiam, żeby nie machał ręką tylko walczył o swoje o ile ma 100 a jeszcze lepiej 106% pewności, że ma rację! Jednak wszystko trzeba robić z pewnym umiarem. No i w Twojej sytuacji (100 zł!) nie widziałbym sensu robienia czegokolwiek innego jak telefon (podjąłbym próbę jego ustalenia - oczywiście pod warunkiem, że samo ustalanie nie będzie Cię kosztowało więcej niż owe 100 zł!).
Jeśli jednak 100 zł oznacza dla Ciebie np dać swojemu dziecku jedzenie lub nie (przecież nie znam Twojej sytuacji) - wtedy WALCZ!

Specjalista -

Amazone
 Wysłana - 31 sierpień 2004 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

A cóż wielkiego w napisaniu wezwania do zapłaty?
Ale wiem że dla niepraktykującego ;) to może tak wyglądać
Bareq, dla ułatwienia napisałam ;)
Jeśli nie była to umowa o pracę tylko inna, daj znać a nałozę poprawki ;)
Pozdrawiam
Amazone

Miejscowość, ............ r.
Imię i nazwisko
adres
Nazwa pracodawcy.
adres

WEZWANIE DO ZAPŁATY

Na podstawie art. 476 Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 1964 r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zmianami) wzywam do natychmiastowej zapłaty kwoty ........ zł z tytułu wynagrodzenia za pracę za okres od ...... do ........w wysokości ....... zł (art. 85 § 1 i 2 k.p.),
Należność należy wpłacić w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania na konto bankowe ..............
Brak zapłaty w ww. terminie spowoduje wszczęcie postępowania sądowego i w następstwie egzekucyjnego, bez dodatkowych wezwań, a koszty tych postępowań dodatkowo obciążą Państwa, jak też obciążą Państwa koszty zastępstwa prawnego.

Z poważaniem

xxxxxxxxx

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Nie chca mi zaplacic

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Konto bankowe | Odnośnie warezu | panowie prawnicy pomóżcie | Dobrowolny zwrot darowizny | Mandat w uk | polska gospodarka najlepsza na swiecie? ;) | faktyczny zysk na lokacie | Praca licencjacka POMOCY!! | Zmiana uczelni a planowana data slubu. | 17 lat, dołek, alkomat | Rozwód | Stypendium socjalne | Umowa o współpracę | praca w Anglii a oszczędności w Polsce | finanse - mały problem w rozumowaniu | Umowa - Obsługa informatyczna | moda męska | podgladanie | podglądanie | tajemniczynick | obciąganie | sandra | herbuś | szczupak | yogi | -__- | historia kopcuszka | kiepscy | jak wstawiac gify | opis łazienki | chudini | chudini3 | bezrobotny | __ | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.