FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2306 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
Niemiecki. Zdania czasowe 
[powiadom znajomego]    
Autor "Niemiecki. Zdania czasowe"   

carmella
 Wysłana - 27 maj 2010 19:08        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Otóż mam problem z tymi zdaniami.
Na ostatni sprawdzian nauczyłam się wszystkiego jednak sobie nie poradziłam i dostałam 2. Problem polega na tym, ze nauczycielka robi sprawdzian po niemiecku i nie mogę się połapać np., która czynność była pierwsza. Chodzi o to że gdybym miała większy zasób słów to na pewno bym sobie poradziła. Ale może macie jakieś uwagi do tego o czym należy pamiętać dla takich osób jak ja. Bardzo mi zależy aby poprawić ten sprawdzian.

david91
 Wysłana - 27 maj 2010 19:37      [zgłoszenie naruszenia]

ale jesli 2 to po co poprawiac ?

INSOMNIA
 Wysłana - 27 maj 2010 19:40      [zgłoszenie naruszenia]

sorry, ale nie rozumiem o co chodzi autorce...

Temat: "Niemiecki. Zdania czasowe"
Treść: narzekania na nauczyciela
Prośba: czy macie dobre rady dla osób jak ja?

Odpowiedź:
Zasób słów, które mogą zostać użyte w sformułowaniu pytania jest na tyle ograniczony, że wystarczy poświęcić jeden dzień na przejrzenie i zapamiętanie możliwych opcji, aby robić wszystko automatycznie.

carmella
 Wysłana - 27 maj 2010 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

Aby rozwiązywać takie zadania to trzeba chociaż trochę rozumieć ich treść. Mój zasób jest strasznie ubogi i nie mogę sobie poradzić. A rada to mogłaby być chociaż taka, że kiedy w zdaniu jest np. immer to będzie się to łączyło z wenn, z kolei zdanie które będzie zawierało słówko gestern to połączy się z als.
O takie rady mi chodzi.

Tak samo jak w angielskim kiedy są określenia czasy typu: now, at the moment- to wiadomo czas Present Continuous, natomiast kiedy jest: since 2002, for 5 years to zazwyczaj Present Perfekt.

Chyba jest choć parę takich określeń, które są zawsze prawdziwe w zdaniach czasowych? Które mi coś pomogą...

INSOMNIA
 Wysłana - 28 maj 2010 12:42       [zgłoszenie naruszenia]

A rada to mogłaby być chociaż taka, że kiedy w zdaniu jest np. immer to będzie się to łączyło z wenn, z kolei zdanie które będzie zawierało słówko gestern to połączy się z als.

heh...

nie ma czegoś takiego jak złote rady... przykładowo gestern wcale się nie musi łączyć z als, równie dobrze może z np. nachdem czy waehrend, zależy od kontekstu...

A żeby cokolwiek zrozumieć i umieć, to zamiast takich rad lepiej przysiąść do nauki i język opanować, bo może się przydać w przyszłości

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Niemiecki. Zdania czasowe