FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1961 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Nieruchoma kula i dziwne zadanie teoretyczne 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nieruchoma kula i dziwne zadanie teoretyczne"   

SwistakCZC
 Wysłana - 5 listopad 2011 23:48        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

1. Nieruchoma kula o masie M zostaje uderzona przez drugą kulę o masie m i prędkośći v. Zakładamy że zderzenie jest doskonale niespręzyste. Jaka będzie prędkość kuli po zderzeniu? O ile procent zmaleje energia kinetyczna układu w wyniku zderzenia?

Mam duży problem z tymże zadaniem, nie mam pojęcia jak się za nie zabrać i z czego korzystać. Proszę o pomoc ;)

2. Pietruszkę obwiązujemy nicią i zawieszamy w ten sposób że wisi ona poziomo. Następnie przekrajamy pietruszkę wzdłuż nici i kładziemy obie części na dwie szalki wagi szalkowej. Co zaobserwujemy?

Informacje dodatkowe: pietruszka- warzywo o powszechnie znanym kształcie, gęstość materiału organicznego jest stała.

O co w tym może chodzić? Macie jakieś pomysły, wydaje mi się że będą ważyć tyle samo.

szczypek90
 Wysłana - 6 listopad 2011 00:11      [zgłoszenie naruszenia]

2. Pietruszkę obwiązujemy nicią i zawieszamy w ten sposób że wisi ona poziomo. Następnie przekrajamy pietruszkę wzdłuż nici i kładziemy obie części na dwie szalki wagi szalkowej. Co zaobserwujemy?

chodzi o to, iż znajdując położenie, w której pietruszka wisi poziomo znaleźliśmy położenie jej środka ciężkości. środek ciężkości to punkt przecięcia trzech prostopadłych płaszczyzn, z których każda dzieli dane ciało na dwie połówki o tej samej masie...

1. Nieruchoma kula o masie M zostaje uderzona przez drugą kulę o masie m i prędkośći v. Zakładamy że zderzenie jest doskonale niespręzyste. Jaka będzie prędkość kuli po zderzeniu? O ile procent zmaleje energia kinetyczna układu w wyniku zderzenia?
wykorzystaj zasadę zachowania pędu
czy umiesz obliczyć energię kinetyczną układu? podpowiedź: zadanie jest banalne, nie ma tutaj ruchu obrotowego, tylko postępowy... Ekin=mv^2 /2

[http://www.szort.pl/ankieta11]

Ekspert -

SwistakCZC
 Wysłana - 6 listopad 2011 18:20      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wielkie. Chyba teraz sobie poradzę ;)

A co powiecie na to?
Samochód o masie m=1000kg zjeżdza z niewielkiego wzniesienia z wyłączonym silnikiem ruchem jednostajnym z V=54km/h. Wysokość wzniesienia wynosi 7m a długość 100m Z jaką mocą P powinien pracować silnik, aby mógł on wjechać na to wzniesienie z tą samą prędkością? Opory ruchu przy wjeżdzaniu i zjeżdzaniu są takie same. Sprawność przekładni łączącej silnik z kołami przyjąć jako n=90%.

Jak to rozwiązać? Jaki wzór jest na sprawność przekładni?
Z zasady zachowania energii przy zjeżdzaniu byłoby że Ep+Ek=Ek+Wt(praca tarcia) dobrze myślę? Nie wiem czy trzeba tu uwzględniać tarcie czy też nie. Przy wjeżdzaniu Ek=Ek+Wt+Ep. Dobrze myślę?

Deschain
 Wysłana - 6 listopad 2011 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, skoro zjeżdża ze stałą prędkością tzn. że siła zsuwająca = sile tarcia. Wpisz w google "sprawność", jeśli nie pamiętasz ze szkoły.

Zmieniony przez - Deschain w dniu 2011-11-06 18:55:59

Znawca -

SwistakCZC
 Wysłana - 12 listopad 2011 18:16       [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wielkie za pomoc :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Nieruchoma kula i dziwne zadanie teoretyczne

Warto przeczytać: [chemia] stężenie molowe | CHEMIA!!!Proszę o pomoc.:*:*:* | [mat] przykład zmiennych losowych | Fizyka, ruch falowy - pomozecie? | matematyka - udowodnienie | Ochrona przed tornadami i cyklonami | Prawdopodobieństwo | Fizyka - nietypowe zadanie o dwóch wiszących kulkach | pomozecie ludziska:) na jutro musze miec:/ | Proszę o pomoc w zadanku:) | [mat] zadania z kłaczkowa :/ | Latwa chemia pomoz! | KOMA I ASTYGMATYZM | program do majcy pod studenta | POMOCY CHEMIA | pomocy!!!! | activex control is not regstered | konefka | wojna zombie | olga drozdowa | how i met your mother | nr do ruigrok | jak sie staracie o kobiete | tpawel | metal | funkcje dna | shazza | hiv | nike air force 1 | nadine jansen | randka alkohol | februs | trampling | blachary | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.